Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumuzun nesi var?

Ahmet Talha

Yeni Üye
Şehirde mutsuz olduğu için muhabbet kuşumuzu köyde bırakmıştım. Her şey sıkıntısız gidiyordu ama dün gece 1 gibi kuş çırpınmaya başlamış, yüzünü sürterek tüylerini bu hale getirmiş. Boğazına bir şey takılmış gibi hareketler yapıyor ara sıra. Videoların kalitesi kötü, YouTube bozdu yüklerken kusura bakmayın.
İlk videoda kuşun kafesinin üstü örtülü gece hava soğuyor etkilenmesin diye halam bu şekilde bir çözüm bulmuş. Kafesin dışına çıkınca kendine geldi bir nebze. Köy yerinde veteriner bulamayız kuşla ilgilenecek çünkü yok öyle bir yer. Ne sıkıntısı olabilir?

34190

34191

34192

Kuş tüyde görünüyor. Başında tüy kapsülleri var değil mi yanlış görmüyorum sanırım. Yulaf içi verin, taze meyve sebzesini eksik etmeyin. Banyoluk takın içine ılık su koyun banyo yapsın. Kaşınması anormal değil.

• Beğen
Tepkiler: cey
Kuş tüyde görünüyor. Başında tüy kapsülleri var değil mi yanlış görmüyorum sanırım. Yulaf içi verin, taze meyve sebzesini eksik etmeyin. Banyoluk takın içine ılık su koyun banyo yapsın. Kaşınması anormal değil.
Banyoluk yok, ama başka bir şekilde hallettireyim ben. Bizi korkutan gece cirpinmis, bir şey olmuş sanmışlar hayvana sabah da keyfi yokmuş ama kafesten çıkınca kendine gelmiş. Şu an görmem mümkün olmadığı için ancak görsellerden fikir yürütüyorum ben de

Ya da çay tabağı gibi banyoluğa benzer derinlikte bir kaba ılık su koyun kuş orada yıkansın. Siz yıkamayın.

• Beğen
Kuş köyde ve köye gitme imkanım yok, ben de o şekilde bir tabak ile halledilmesini söyledim
Ben de geniş ağızlı bardakta yıkatıyorum çook seviyor ama bacak boyunu geçmesin su ve sakın çok sıcak olmasın ılık olsun meyve sebzeye de katılıyorum ;)

Ben de geniş ağızlı bardakta yıkatıyorum çook seviyor ama bacak boyunu geçmesin su ve sakın çok sıcak olmasın ılık olsun meyve sebzeye de katılıyorum ;)
Bizimki girmiyor nedense suya, hazırlamışlar az biraz da su koymuşlar uyardım zaten. İçine atılan sebze meyveyi didiklemiş yine de banyosunu yapmamış. Çok aksi çok :D

Bizimki girmiyor nedense suya, hazırlamışlar az biraz da su koymuşlar uyardım zaten. İçine atılan sebze meyveyi didiklemiş yine de banyosunu yapmamış. Çok aksi çok :D
 :D Her kuşun sevdiği banyo şekli farklıdır diye duymuştum bizimkisi öyle seviyor ama isterseniz bi de sprey kutusu deneyin şu fıs fıslı çiçek sulama kabı 4 5 lira bi şeydir ya da duş başlığıyla yağmur usulü ile deneyin ılık olarak çiseleyen şeklinde yani ama bizimki onu sevmedi :D

https://www.hayvansitesi.com/muhabbet-kusu/muhabbet-kuslarinin-banyosu/ Buraya bir bakın mesela

• Beğen
Bi deneyin bakalımm ;)

Geri