Karadeniz Pet

Muhabbet kusuna kıyafet giydirilir mi?

Şeker2019

Paylaşımcı Üye
Havalar soguk oldugu icin muhabbet kusumun usumesinden korkuyorum.kusuma genis kiyafetler giydirsem bisey olur mu? Ve soguktan korumak icin ne yapabilirim

Çok iyi ya muhabbet kuşunu bu kadar sahiplenmek gerçekten takdiri şahane helal olsun...

Havalar soguk oldugu icin muhabbet kusumun usumesinden korkuyorum.kusuma genis kiyafetler giydirsem bisey olur mu? Ve soguktan korumak icin ne yapabilirim
Aman dikkat boğarsınız küçük dostumuzu kıyafet olmaz ortamda ceryan olmasın yeter

Internette paapaganlar icin kiyafetler var. O yuzden merak etmistim cevaplariniz icin tsk

minik dostlarımızın rahat bir yaşam sürmesini elbette isteriz fakat konuyu açtığınız yer yanlış. forumu biraz daha incelemenizi tavsiye ederim.

kuşunuzu ısıtmak istiyorsanız internetten öğrenip yapabileceğiniz muhabbet kuşu çadırları var. içi boş çatı şeklinde kumaştan yapılan. ünal vlog'un youtube'da uygulamaları var inceleyebilirsiniz.

bunun haricinde kafesin etrafını kumaş, örtü, battaniye benzeri bir şeyle sarabilirsiniz. özellikle geceleri soğuk oluyorsa.

kışa girdiğimiz şu dönemlerde yemi biraz protein ağırlıklı yapıp hafif yağlandırabilirsiniz. az miktar yağlanan kuş fazla üşümez. aşırıya kaçmamak kaydıyla yulaf, aspur verebilirsiniz. fakat bu konuyu araştırın. çünkü kuşu obez yaparsınız istemeden.

tabi şimdi soğuk var soğuk var. erzurum'un -20 derece soğuğundan bahsetmediğinizi umuyorum.