Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuna ortam elverişli mi ?

b2han

Yeni Üye
Merhaba ilk defa muhabbet kuşu besliyorum ortam kuş için elverişli mi birde kendime nasıl alıştırmalıyım.

Ekli dosyalar

• D4D05EF5-D654-4D04-8248-8B24A6B6D605.jpeg
    D4D05EF5-D654-4D04-8248-8B24A6B6D605.jpeg
    383.1 KB · Görüntüleme: 57
Birincisi o astiginiz ballı kraker çok zararlı. İkincisi boyalı kafes. Bütçeniz el veriyorsa boyasız pirincten uretilmis kafes tercihiniz olsun. Üçüncüsü de plastik değil de tahta tünek olsun 🙂

Kafesi birinden aldık prinç kafesler pahalı Bu kafese bir tane erkek kuş gelicek sıkıntı olurmu iki kuş o kafeste

Olmaz heralde yine de bilgili kişiler daha iyi yorumlar

iki kuş için o kafes yetersiz. 45lik üretim kafeslerinden alabilirsiniz hem boyasız hem 2 kuşa yeter hem de uygun fiyatlı. letgodan kendi üreten kişiler daha da ucuza satıyor sıfırı. tünekleri tahta tünekle değiştirin plastikler mantar yapıyor ve kuşun durduğu tünek gibi paralel yerleştirin kafese. kafesteki ballı krakeri atın lütfen zararlı onun yerine paketli daldarı alıp belli zamanlarda verebilrsiniz. kafesteki turuncu olan enerji diğeri de mineral blok sanırım turuncuyu atın yerine gaga ttaşı alın. kalamar kemiği ve grit kuş kumu da alın bunlar gerekli. yemini paketli çok iyi olmasa bile orta halli markalardan alın. suyunu günlük tazleyip hazır su kullanın. kafes tülünü de kullanmayın ayakları takılıp kırılan çok kuş var yem kabuğu dökülmesin diyorsanız o tülün aynısını tırnak takılmayacak bi kumaştan dikeblirsiniz. vitamine gelirsek multivitamin ve probiyotik temel olarak gerekli. tüy dönemine girince de multivitamin yerine b vitamini kullanmaınz lazım. markalarının da iyi olması gerek ben röhnfried öneririm 10ml lik bölünmüş alsanız yeter 6 ayda bir de yenileyin. aklıma gelenler bunlar extra olarak bence yemliği bi tık yukarı alın ve kapağını çıkarıp öyle takın bu şekilde yemeleri zor oluyor.