Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunda hastalık

Suleymannnn10

Yeni Üye
6-E498-B5-F-A3-C1-49-DB-B60-A-77008-AF3941-B 5-B3409-D2-9-F98-4-F49-B967-B9-A84-BEEA708
Merhabalar ilgilenilmediği için yeni sahiplendiğim muhabbet kuşunun ayakları gagası vs anormal olabileceğini düşünüyorum. Dışkısı da siyah gibi. Daha önce muhabbet kuşu beslemedim normal mi bilmiyorum ama dili de koyu yeşil gibi. Yuvasından çıkmıyor çok zayıf hasta gibi zaten. Gözlerinde de hastalıktan ötürü mü bilmiyorum ama beyaz bir katman var gibi. Bu kuş için neler yapabilirim hangi ilaçları kullanmalıyım

6-E498-B5-F-A3-C1-49-DB-B60-A-77008-AF3941-B 5-B3409-D2-9-F98-4-F49-B967-B9-A84-BEEA708
Merhabalar ilgilenilmediği için yeni sahiplendiğim muhabbet kuşunun ayakları gagası vs anormal olabileceğini düşünüyorum. Dışkısı da siyah gibi. Daha önce muhabbet kuşu beslemedim normal mi bilmiyorum ama dili de koyu yeşil gibi. Yuvasından çıkmıyor çok zayıf hasta gibi zaten. Gözlerinde de hastalıktan ötürü mü bilmiyorum ama beyaz bir katman var gibi. Bu kuş için neler yapabilirim hangi ilaçları kullanmalıyım
Merhabalar,

Öncelikle kuşunuz anormal değil ;) her kuşun cere ve ayak rengi aynı olmuyor paçalı mutasyon kuşlarda da cere ve ayak rengi farklı olabiliyor. kuşunuzun ayak ve cere rengi yaşına göre normal sadece kuşunuz tüye girmiş zayıf ve hasta gibi görünmesinin sebebi bu vitamin takviyesi yaparak sürecin sağlıklı geçmesini sağlayabilirsiniz.

Gözündeki beyaz katman kuşun yaşını gösterir 5 6 yasında falan olabilir ya da daha fazla. Bence kuş hasta değil zayıf Bunun için vitamin takviyesi yapabilirsin avisol plus veya avisol-vit öneririm çok güçlü bir takviye ve çok kaliteli.

Geri