Karadeniz Pet

muhabbet kuşunda ishal

nilay çelikkaya

Yeni Üye
merhabalar, yavru muhabbet kuşumuz ishal oldu. bunun üzerine petshoptan aldığımız aviastım ilacını 7 gün süreyle verdik. vitamin takviyesi yaptık. sonrasında ishali atlattı. fakat şimdi poposunda dışa doğru bir uzantı ve hafif şişlik var. o bölgedeki tüylerini yoluyor çıplak bırakıyor. 1 haftadır çok halsiz sürekli uyukluyor ve pek ötmüyor. bu durumda ne yapılabilir? kabız olmuş olabilir mi? dışkılarken bazen zorlandığını gözlemliyorum. önerileriniz nelerdir?
teşekkürler.

Gecmis olsun. İshal icin aviastim kullandik ise yaradi demissiniz ama aviastim solunum ilaci diye biliyorum. Avidiare ishal icin kullaniliyor sanirim. Onu biraz arastirin. boyle bi sikinti tekrar olursa daha dogru bi tedavi uygulamis olursunuz. Kusunuz kabiz olmus olabilir. Disa dogru uzanti falan demissiniz. Kabiz olduysa eger zorlanmadan dolayi olmus olabilir. Fakat burdan net bisey soylenemez. İmkaniniz varsa veterinere goturun, yoksa kusun popo bolgesinin ve diskisinin resmini cekip atarsaniz daha net cevaplar alabilirsiniz.

Bi ilaci alirken neden internetten ne ise yaradigina bakmiosunuz da gidip x bir petshoptan x bir ilaci aliosunuz.veya burdaki arkadaslara bi bilgi alisverisi neden yapmiosunuz.aldiktan sonra uyguladiktan sonra iletisime geciosunuz.ayrica defalarca soyledik petshoplarda hicbirsey alinmaz para kazanmak icin yapmadiklari dumen kalmiyor.hasta kuslari satarlar tarihi gecmis ilac satarlar bayat mama bayat yem satarlar.kus erkek die verirler disi cikar yawru diye verirler 9 aylik kus cikar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:26 -->-> Daha önceki mesaj 17:24 --

Ayrica aviastim ilaci soguk alginligi ve nefes darligi ilacidir.Astim adindanda gordugumuz gibi astim ilaci

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:27 -->-> Daha önceki mesaj 17:26 --

Avidere ve avisol ilaclari ishal ilacidir.genede almadan once icerigini tekrar okuyun.nasil damlatilir nasil uygulanir

bugün veterinere gittim aviastım'ın yanlış ilaç olduğunu da öğrendim. bu ilacın verilmesi benim dışımda gelişmişti. vet. neoprim verdi ve popo için de teramycn sürmemi önerdi. neo teramycn in bu tür durumlarda etkili olduğunu duydum ama çevredeki bütün veterinerlere baktım onu bulamadım. ikisi de neomisin içeriyor. daha önce bu ilacı kullanan oldu mu acaba? cevaplarınız için sağolun

Geri