Karadeniz Pet

muhabbet kuşunun kanatlarını kesmisler

Erol çatar

Yeni Üye
arkadaşlar akşam evde otururken facebook sayfasında satlık kuş gördüm ve kendim üretici olduğum için almak istedim . gecenin 11 30 unda bugün gittim kuşu aldım . gece karanlığında çok incelemedim nitekim satan öğrenci idi hayır olur dedim .
eve gelince kuşun kanadinin makasla kötü bir şekilde kesilmiş olduğunu gördüm çünkü kuşu gece yurdun önünden aldım .
evde çok canım sıkıldı ve hayvan çok güzel yerli . çocuğu aradım yaptığının kötü olduğunu söyledim . oda abi kuşcu yap diyince yaptım dedi sonra sıkıştırdım hangi kuşcu dedi adresini versene dedim sonra abi valizlerin üstüne uçuyordu kuş dedi . çocuğa ben senin ayaklarını kırsam sabahleyin sen yuruyemesen birdaha müstahak dedim . ve gerçekten bir an için düşündüm cahilliğine verdim sonra .

değerli ustalarim kuşun kanadı çekilirse uzar diyen bir abimiz var lakin kuş daha küçük 2 aylık kesik kanatlar çekilmez ki çekilmesi bile bana çok kötü bir fikir gibi geldi salmada kuşlarım özgürce uçsun isterim kanadı kesik kuşun oksijen dolanimi bile tam olmaz toksit biriktirir. bana lütfen fikir verin . ben kanat çekemem elimi de sürmem vebal alamam. eğer doğru bir hareket ise 2 ay sonra bilen birine yaptirabilirim. lakin dediğim gibi sizlerin düşüncesi nedir. kuşlarımi gözümden sakinan biriyim. düşünceleriniz benim için önemli

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İki ihtimal var 1. si dediğiniz gibi çekmek. 2. si kuşun tüye girmesini beklemek veya tüye girmesini sağlamak. Tüye girmesi için 2 gün sürekli aydınlıkta bırakmayı deneyebilirsiniz. Bazı kuşlar bu durumda tüye girmektedir. Çekme yöntemini kullanacaksanız Teleklerin hepsini birden çekmeyin her kanadından 2 adet çekip telek boyu yarıyı geçince 2'şer tane daha çekersiniz

çok teşekkür ederim Selçuk bey dediğiniz gibi yaparım zaten 2 ser den fazla cekmem

çok teşekkür ederim Selçuk bey dediğiniz gibi yaparım zaten 2 ser den fazla cekmem

Çekmek gerçekten işe yarıyor tuye girmesi dökmesi çok uzun sürüyor kanat tüyleri çünkü kolay kolaya dokulmuyor. Çekmek zor bi işlem ama kesinlikle uçamayan kusu uçuruyor

nasıl çekeceğim aciklarmisiniz erdem bey tek tek ayda 2 tüy mu yoksa haftada 2 tüy mu çekeceğim bide kuş 2 aylık yok daha bu kuşun canını çok yakmazmi

nasıl çekeceğim aciklarmisiniz erdem bey tek tek ayda 2 tüy mu yoksa haftada 2 tüy mu çekeceğim bide kuş 2 aylık yok daha bu kuşun canını çok yakmazmi

Haftada 2 3 tuy cekersin ama dikkat et kırma kanadı biz de hafta da sağ sol 2 3 çektik sonra 2 ay sonra uçmaya basladi yerde tavuk gibi gezen kus

denedim Dr elimi vurmamla canı yandı bende vazgeçtim

denedim Dr elimi vurmamla canı yandı bende vazgeçtim

Tabi zor bi işlem bagiriyorlar falan hızlı yapmak lazım oyalandikca daha da korkuyorlar falan zor bir iş veterinere yaptırın en iyisi kesik kanatlari yonsun kanat kemiğine zarar vermeden

anlayan vet bulursam sorcam yada diğer üretici arklar dan yardım isticem

Geri