Karadeniz Pet

Muhabbetkuşu kuluçka

• Konbuyu başlatan umut aktas
  • Başlangıç tarihi
U

umut aktas

Guest
Arkadaşlar 17 ocakda ilk yumurtam geldi 29 ocakda ise son yumurtaları kontrol ettim boş son yumurta dogalı 7 yumurta oldu bugun bakdım yumurtanın bırının bi tarafını yemişmi kırmısmı bilmiom galiba boş oldugundan anlamıs olabilir diğe düşündüm kuluçkayı nezaman sonlandırıyım sonlandırsam sorun cıkarırmı kuş ve kuluçka sonlandırdıkdan sonra nezaman birdaha kuluçkaya yatar yardımlarınızı bekliyorum

Hepsi boş ise yumurtaları alıp sonlandırabilirsin.Aynı şekilde 1 ay önce kadar benim kuşlarda oldu sonlandırdım,ilk kuluçkaları olmasına bağladım boş çıkmasını.Aradan yaklaşık 20 gün geçti tekrar yumurtladı şu an 2 yumurta var bugün 3. gelmesini bekliyordum ama gelmedi nedense.Sonlandırdıktan sonra yuvalığı temizleyip takabilirsin

peki teşekkürler birazdaha beklesekmi acabaa boş galiba hepsi bakdım

bendede şuan 8 yumurta oldu ikitanesini ben kırdım boşdu geriye 6 kaldı 6 sıda boş galiba ama hala yumutluyor 10 bulacak heralde ve hep boş

şuanda 2 yumurtayı dısarı atmıs kafese biri kırık biri degil nasıl attı bılmıyorum kırık olmayanı alıyımmı yumurtaları

Son yumurtanin uzerinden 5-7 gun gectiyse ve bos oldugundan eminseniz hepsini alin

Sorun cikacagini sanmam.Aldiktan sonra mama takviyesi yap toplasin kus kendini,benim kus baya zayiflamisti 15-20 gün yatmaktan

Çok tecrübeli degil iseniz ışıkla kontrol yapın, ilk kuluçkada çiftlerin acemiliginden boşda olabilir.

Aynı sorunlar bende de var malesef bir süre kuşları dinlenmeye aldım. Dişi zayıflamıştı. Bir süre daha bekleyip tekrar takıp beklicem . Umarım çözülür sizde bekleyin bir süre bence.

boş ise yumurtaları alın altından ilk kuluçkasıysa olur böyle

ilk evet bişi sorucam yumurtayı kırmadan nasıl dısarı atmıs bılenınız varmı kafese atmıs kırmadan

Geri