Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

bende 7-8 kere döktüm sonrada vazgeçtim havucu tellere sıkıştırıyorum kemiriyorlar. bu akşam deniycem işte bir kez daha yine yemezlerse bukadar aç olmalarına rağmen daha da vermem :)

bende 7-8 kere döktüm sonrada vazgeçtim havucu tellere sıkıştırıyorum kemiriyorlar. bu akşam deniycem işte bir kez daha yine yemezlerse bukadar aç olmalarına rağmen daha da vermem :)
yerler bence hemen alma önlerinden 12-1 kadar dursun önlerinde lambayıda acık brak yemezlerse normal yem koyarısın bende cok zor alıştırdım erkek yiyo dişi pek yemiyo benim tadına bakıyo tamam erkek yedini kusuyo dişiye öyle

bizim salonda zaten kuşlar oturduğumuz yerde. ışık gece 1-2-3 lere kadar açık kalıyor onda bi sıkıntı yok yani. bana da yerlermiş gibi geliyor bukadar aç kaldıktan sonra... çok canım sıkıldı yaa çatlıycam, akşam olsada gitsek artık evimize

bende haşlanmış yumurta kabuk bebe büskivi bukadar bende zor alıştırdım belki varya 15 sefer dökmüşümdür sen bu akşam mama yap cok az yem sep mamaya ver kesin yemeleri lazım ben öyle alıştırdım akılı yemli cıkar bak nasıl yiyolar :D
aynen :D sıze bır guzel haberım var eve geldım dırek kusların odaya gırdım bıde ne gorım yenı aldım dısı yuvalıkda benı gorunce cıkdı sonra tekrar gırdı ıcınde bısıler yapdı sonra tekrar cıkdı bende rahatsz etmım dedm cıkdım odadan sımdıden boleyse 1 ay sonra yumurtada yapar heralde ınsallah :D

aynen :D sıze bır guzel haberım var eve geldım dırek kusların odaya gırdım bıde ne gorım yenı aldım dısı yuvalıkda benı gorunce cıkdı sonra tekrar gırdı ıcınde bısıler yapdı sonra tekrar cıkdı bende rahatsz etmım dedm cıkdım odadan sımdıden boleyse 1 ay sonra yumurtada yapar heralde ınsallah :D
bir ayı bulmaz o kardeşim 2 hafta sonra bilemedin 3 hafta o iş tamam :D hadi maşallah diyelim göze gelmesinler :D

bir ayı bulmaz o kardeşim 2 hafta sonra bilemedin 3 hafta o iş tamam :D hadi maşallah diyelim göze gelmesinler :D
saol kardesım 1 ay dedım dısı cunku tuyde ama tuyu bıtmek uzere bıtsın yaparlar ben umıtlıyım bugun yuvalıkda gorunce cok heycan yapdım :D

Muhabbetiniz bol olsun. İyi sardırdınız. Mesajların hepsini okumadım ama yem muhabbeti geçmiş. Piyasadaki sağlık tohumlarından alıp yemlerine karıştırın, ayrıca çok daha önemli olarak, tohum çimlendirin. Çimlendirme tohumu diye aratırsanız bulabilirsiniz. Çimlenmeye başladığı ilk dönemde tüketildiğinde, ne kadar yararlı olduğunu tahmin bile edemezsiniz.
Başkasına ağız eğmeye hiç gerek yok.

Süleyman hocam hoşgeldin :D Ömer bi çay ısmarla Süleyman öğretmenime :D
ama şimdi sürekli uyarı gelecek sana çünkü ıvırından zıvırına her türlü geyik muhabbeti dönüyor burada . bir konuyu çöp ettik te sonra dedik bari yeni konu açalım kimse mağdur olmasın :D :D çimlendirmeyi de biliyorum ama okadar uğraşacak hem vakit hem de enerjim yok malesef ama yapabilen için evet doğru söylüyorsunuz

Muhabbetiniz bol olsun. İyi sardırdınız. Mesajların hepsini okumadım ama yem muhabbeti geçmiş. Piyasadaki sağlık tohumlarından alıp yemlerine karıştırın, ayrıca çok daha önemli olarak, tohum çimlendirin. Çimlendirme tohumu diye aratırsanız bulabilirsiniz. Çimlenmeye başladığı ilk dönemde tüketildiğinde, ne kadar yararlı olduğunu tahmin bile edemezsiniz.
Başkasına ağız eğmeye hiç gerek yok.
saolun suleyman bey hem vakıt olduruoruz hem bılgı paylasıoruz ıı anlasdık bole sohbet hos guzel cok haklsnz baskasından bırsey ıstemeye gerek yok muhabbet kusu ıcın faydalı olan tohum ve yemlerı kendımız ayarlayıp da verebılırız o cımlendırmeyı ben denıcem ınternet uzerınden sıparıs verıcem hafta sonu ınsallah yerler faydası cok olan bır besın bı cok uretıcı ve hobıcı tavsıye edıyor :)

Süleyman hocam hoşgeldin :D Ömer bi çay ısmarla Süleyman öğretmenime :D
ama şimdi sürekli uyarı gelecek sana çünkü ıvırından zıvırına her türlü geyik muhabbeti dönüyor burada . bir konuyu çöp ettik te sonra dedik bari yeni konu açalım kimse mağdur olmasın :D :D çimlendirmeyi de biliyorum ama okadar uğraşacak hem vakit hem de enerjim yok malesef ama yapabilen için evet doğru söylüyorsunuz
suleyman beyı burda gormek cok guzel tabıkı cay nedemek kahve ısmarlarm ben ona :)

Süleyman hocam da geçen günlerde çim tohumunun faydalarından bahsetmişti. benimde aklımda o var acaba diyorum çim tohumu alsam da yeme az bişey karıştırsammı

merak ediyorum ömer okadar kuşu ne yapacaksın en sonunda?
valla omurlerının sonuna kadar yanımda kalıcaklar ben esımle konusdum sorun yok rahatsız olmadıgı ıcın kımse ılerde cıftlerı cogaltıcam kendı yavrularımdanda damızlık ayırıcam gıttı yere kadar masrafı yok ben bos para harcıorum bıraz ama olsun onlara feda olsun yuva saglıoruz onlara bakıoruz kendımızden cok daha ıyı olanaklar sunuyoruz hem sevap hemde hobı eglenıorum ugrasırken napım :D

Süleyman hocam da geçen günlerde çim tohumunun faydalarından bahsetmişti. benimde aklımda o var acaba diyorum çim tohumu alsam da yeme az bişey karıştırsammı
ole yapcıaz azar azar onlerıne koyucaz ıllakı yıyıcekler sonunda meraklı hayvanlar onlar denemek ıstıceklerdır :)

yok hani seneye yaza bu hızla o odada 1000 tane kuşa nasıl yer ayarlayacaksın merak ettiğim o. yanımda kalacaklar diyosun bide. yavruları sat bari neyapacaksın tutup

yok hani seneye yaza bu hızla o odada 1000 tane kuşa nasıl yer ayarlayacaksın merak ettiğim o. yanımda kalacaklar diyosun bide. yavruları sat bari neyapacaksın tutup
soyle bı 20 cıft olsun ondan sonra dusunurum :D odada yer var cok kucuk oda dıl kuslara aıt olucak hafta sonu duzenlemeyı dusunuorum esya falan bırakmıcam hıc belkı yavruların cıkmasını beklerım ondan sonrada duzenleye bılırım o sekılde temızlemesıde pratık olucak bakalım aklımda bırseyler var :)

sonra evde kokudan bayılacaksınız :D bari kapıya şimdiden lastik gibi bişey varya soğuk girmesin diye nalburlarda satılıyor ondan al tak. adını bilmiyorum ne deniyor. belki kokuyuda engeller
nekadar üreticinin üretimhanesine girdiysem hepsi ahır gibi kokuyor çünkü

sonra evde kokudan bayılacaksınız :D bari kapıya şimdiden lastik gibi bişey varya soğuk girmesin diye nalburlarda satılıyor ondan al tak. adını bilmiyorum ne deniyor. belki kokuyuda engeller
nekadar üreticinin üretimhanesine girdiysem hepsi ahır gibi kokuyor çünkü
benım oda suan kokmuyor camı acmak ıstemedım havalar soguk yazın rahat olurda kısın bıraz zorlanabılırım ufak ufak havalandırıcam yıne kısada olsa koku ıcın ama suanlık sıkıntı yok sık temızlık yapılınca pek fazla kokmuyor kapının altına kalın bez sıkısdırıorum soguk gırmesın dıe koku dıer odaya gecmez bu sekılde ben guzel bır ayarlama yapıcam ınsallah aklımda cok sey var :)