Karadeniz Pet

Muhabet Kuşu Eğitimi

Tunç

Meraklı Üye
Hayırlı geceler dostlar. Size bir konuda danışmak istiyordum. Ben yaklaşık 1,5 ay önce bir tane erkek kuş aldım. Şuan 3-3,5 aylık. Kuş gelirken rahatsızdı hemen hemen 1 aydır onla uğraşıyorum. Çoğu zaman da yazdım buraya. Çok şükür toparladı iyiye gidiyor. Yalnız bu 1 aylık süreçte kuşumu pek eğitecek fırsatı bulamadım malum hastalığıyla anca uğraşıyorduk. Kuşumun kafesi küçük ve bende onu oraya tıkmak istemediğim için kafesi açık bırakıyorum kafasına göre takılıyor evde. Parmağıma çıkıyor omzuma çıkıyor elimle dal darı marul yedirebiliyorum karnımın üzerinde telefonumu gagalıyor ama henüz aramızda bir sevgi bağını oluşturamadım ben.hala bana yeterince güvenmediğini görüyorum. Bazı videolar var kuşu kovuyor kuş yine geliyor vs. Ben bu bağı nasıl güçlendirebilirim, zamanla güçlenir mi müdahale etmesem? Bide kuşum sürekli dışarda olması bana daha çok alışmasını olumsuz etkiliyor mu? Ayrıca nasıl daha güzel eğitim ve yönergeler verebilirim? Yardım edersiniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hayırlı geceler dostlar. Size bir konuda danışmak istiyordum. Ben yaklaşık 1,5 ay önce bir tane erkek kuş aldım. Şuan 3-3,5 aylık. Kuş gelirken rahatsızdı hemen hemen 1 aydır onla uğraşıyorum. Çoğu zaman da yazdım buraya. Çok şükür toparladı iyiye gidiyor. Yalnız bu 1 aylık süreçte kuşumu pek eğitecek fırsatı bulamadım malum hastalığıyla anca uğraşıyorduk. Kuşumun kafesi küçük ve bende onu oraya tıkmak istemediğim için kafesi açık bırakıyorum kafasına göre takılıyor evde. Parmağıma çıkıyor omzuma çıkıyor elimle dal darı marul yedirebiliyorum karnımın üzerinde telefonumu gagalıyor ama henüz aramızda bir sevgi bağını oluşturamadım ben.hala bana yeterince güvenmediğini görüyorum. Bazı videolar var kuşu kovuyor kuş yine geliyor vs. Ben bu bağı nasıl güçlendirebilirim, zamanla güçlenir mi müdahale etmesem? Bide kuşum sürekli dışarda olması bana daha çok alışmasını olumsuz etkiliyor mu? Ayrıca nasıl daha güzel eğitim ve yönergeler verebilirim? Yardım edersiniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yuvada yem sadece geceleri olsun genel olarak elinde 2 hafta besle sadece elinden yem yesin (geceleri hariç ) böyle devam edersen eline karşı dişiye davrandığı gibi davranmaya başlayacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yuvada yem sadece geceleri olsun genel olarak elinde 2 hafta besle sadece elinden yem yesin (geceleri hariç ) böyle devam edersen eline karşı dişiye davrandığı gibi davranmaya başlayacak

Yalnız gündüz işteyim akşam evdeyim onu nasıl ayarlayacam?

Yalnız gündüz işteyim akşam evdeyim onu nasıl ayarlayacam?

Yemliğe az yem koy sabahları akşama bitirip acıkmış olacaktır gecede yem olsun kafeste, biraz uğraşmadan olmuyor bu kuşlar fazla ilgi isterler, yem dışında farklı yöntemlerde var ama bende bu işe yaradı.

Sana muhtaç bir canı, aclikla eğitme bence. Varsin alismasin

merhaba benimde kuşum sizinkiyle aynı telefonu falan kemiriyor :) hatta benim kuşum küçükte değilmiş biz 2 aylık diye aldık kuş 2 yaşında çıktı ama buna rağmen birazda olsa eğitebildim öncelikle elinle yem ver kuşu aç bırakarak eğitmeni istemem o da bir can taşıyor eline iyice alışır her gün kelime söyle bir süre sonra konuşmaya çalışacaktır ara sıra odaları gezdir farklılık olur eğer oyuncağı varsa kuşu yere halının üstüne koy oyuncağıda önüne bırak oynasın daha sonra zaman geçtikce hiç yanından ayrılmayacaktı

benim kuş 5 aydır benle 2 yaşında olduğundan dolayı çok zor eğitiyor elimde bile hala uzun süre durmuyor bunları yapın kuşunuz zaten size alışacaktır
birde bu işler sabır işidir
sağlıklı beslemeler

Geri