Karadeniz Pet

Muhabet kuşum 35 günlük evcileşmiyor

Doguboss3214

Yeni Üye
Arkadaşlar 35 günlük muhabbet kuş aldım erkek. yaklaşık 1 hafta geçti elimize alışmayı bırakın bizi görünce öcü gibi korkuyor ve o kadar ilgiye bu kadar niye yapıyor anlamadım. evde 4 kişi seferber olduk konuşuyoruz seviyoruz yüksek ses açmıyoruz evde,yüksek sesli konuşmuyor hep tatlı konuşuyoruz sesli konuşuyoruz.anladım yani 35 günlük küçük diye mi bu kadar böyle çoçuk gibi.Konuşuyorum seviyorum onu başka tarafa bakıyor çok nazlı yardım eder misiniz bana.

Kuş videoları açın telefonunuzdan. Sonrada kafesinin kapısını açın ve telefonunuza gelmesini bekleyin. Kus sesi duyunca büyük ihtimalle gelecektir. İlk geldiği zamanlar ona dokunmayın ve tatlı sesle konusun. Bunu birkaç gün yapın zamanla elinize alışacaktır. İlk saldığım zamanlar benden kaçan kuşum şimdi beni odadan cıkarmıyor nereye gidersem arkamda :)

Kuş videoları açın telefonunuzdan. Sonrada kafesinin kapısını açın ve telefonunuza gelmesini bekleyin. Kus sesi duyunca büyük ihtimalle gelecektir. İlk geldiği zamanlar ona dokunmayın ve tatlı sesle konusun. Bunu birkaç gün yapın zamanla elinize alışacaktır. İlk saldığım zamanlar benden kaçan kuşum şimdi beni odadan cıkarmıyor nereye gidersem arkamda :)
normal mi bu sizce çünkü en son kuşu 3-5 sene öncesi almıştım çok çabuk alışmıştı korkmaya başladım yani ?

normal mi bu sizce çünkü en son kuşu 3-5 sene öncesi almıştım çok çabuk alışmıştı korkmaya başladım yani ?
Normal ben kendi kusumu bu sekilde alıstırdım. İnsallah sizinki de alısır. Ona cok nazik davranın kesinlikle avuclamayın.

35 gunluk kus alisir cok kucuk ayrica yem kirabiliyor mu buyuk olmasin kus yada disi

İlginizi ondan eksik etmeyin zamanla alışacaktır keyifli hobiler

Maalesef kuş kuşa benzemiyor. Ben isteğim gibi bir kuş bulana kadar 6 kuş değiştirdim. Bu hem emek hem de biraz şans işi.

Geri