Karadeniz Pet

Muhhabet kuşu kızışmış mı?

Melih İlker

Yeni Üye
853DDFBF-B969-4E3E-89E5-F8BB5AA347B4.jpeg
Herkese hayırlı akşamlar,
Arkadaşlar 4 aylık muhabbet kuşum var. Çere rengi değişti gibi geliyor. Fotoğrafı ekliyorum. Sizlere danışmam gereken konular:
1. Kuş kızışmış mı?
2. Bize alıştı yavaştan tek tük kelime konuşuyor, ömür boyu yalnız mı bırakmalı yoksa yanına çift alınmalı mı? Kızıştığında çift almazsak sorun olur mu?

Cere rengi koyulasmıs evet. Sanırım mantar var gagasında

Cift olması tavsiyemdir kendimce, almasanızda olur tavsiye etmemin sebebi kuşunuz olur 2 3 yasında sonra es almak istersiniz ugrasırsınız yanlız kuslar biraz zor oluyor yeni kus gelince eve ha ama bazen istisna durumlarda direkt es tutuyor.

Cift olması tavsiyemdir kendimce, almasanızda olur tavsiye etmemin sebebi kuşunuz olur 2 3 yasında sonra es almak istersiniz ugrasırsınız yanlız kuslar biraz zor oluyor yeni kus gelince eve ha ama bazen istisna durumlarda direkt es tutuyor.
Hocam merhaba, cinsi erkek değil mi? Mantar dediniz tedirgin oldum çünkü bazen yüzümle ve elimle temas ediyor. İnternetteki mantar fotoğraflarına benzemiyor pek ama eğer mantarsa ne yapabilirim? Eş alınca ilgisi biraz ona kayacaktır diye düşünüyorum.

Hocam merhaba, cinsi erkek değil mi? Mantar dediniz tedirgin oldum çünkü bazen yüzümle ve elimle temas ediyor. İnternetteki mantar fotoğraflarına benzemiyor pek ama eğer mantarsa ne yapabilirim? Eş alınca ilgisi biraz ona kayacaktır diye düşünüyorum.

Kusunuz erkek evet. Farkettiyseniz uc kısımında beyazlaşma var

BEDA2C01-19CE-4929-8F2E-2432BB70FF4A.jpeg

Hocam galeride buldum bu sitede gagaları benziyor.

Kuş kızışmış. Yanına dişi almanız tabiki daha iyi olur. Dişi alsanız bile bir ay kadar aynı kafese koymayın. Sonrasında dişiyi erkeğin kafesine koyun.