Karadeniz Pet

Muhhabet kuşum oyuncaktan korkuyor

Mochi

Yeni Üye
Muhabbet kuşum sürekli uyuyordu bende oyuncak aldım belki canlanır hareket etmeye başlar diye ama oyuncağından korkuyor ne yapmalıyım? Kafesin bi köşesine astım oraya yaklaşmıyor bile.

Muhabbet kuşum sürekli uyuyordu bende oyuncak aldım belki canlanır hareket etmeye başlar diye ama oyuncağından korkuyor ne yapmalıyım? Kafesin bi köşesine astım oraya yaklaşmıyor bile.
Çıkarın hemen çünkü muhabbet kuşlarına oyuncak alındığı zaman mutlaka dışarıda tanıtmanız lazım alışana kadar bir süre. Muhabbet kuşları alışık olmadığı şeylerden korkan canlılardır. Önce dışarıda alıştırın. Alıştığında ve oynamaya başladığında zaten fark edip zamanı geldiğini anlarsınız kafese asmak için. Son olarak sürekli uyuyor dediniz. Bir dışkı ve kuşun fotoğrafını atarsanız iyi olabilir. Belki bir hastalığa bağlı olarak bu kadar uyuyor olabilir.

Çoğu zaman bu şekilde duruyor birde ağzından çıtırtı şeklinde sesler çıkıyor neden o sesleri çıkarıyor olabilir?

Son düzenleme:
Dediginiz gibi dışarıda oyuncağa alıştırmaya çalıştım yavaş yavaş oynamaya başladı alt tarafında çan var oyuncağın ayağı yada gagası ile ittirip kaçıyo. Tekrar tekrar bu hareketi yapıyor.

Dediginiz gibi dışarıda oyuncağa alıştırmaya çalıştım yavaş yavaş oynamaya başladı alt tarafında çan var oyuncağın ayağı yada gagası ile ittirip kaçıyo. Tekrar tekrar bu hareketi yapıyor.
Bebek galiba daha çok uyuması normal

Çıt çıt sesler geliyor olması solunum yolu problemi olabileceğini gösterebilir. Fazla olmamak şartıyla yulaf verin, vitamin takviyesi yapın, sebze meyveyi eksik etmeyin. Bakalım forumda ki diğer arkadaşlar ne yorum yapacak.

Suyuna vitamin koyuyorum meyve ve sebze dün vermeye başladım. Kuş sağlıklı görünüyor mu sizce?

Dışkı normal görünüyor, kuş da sağlıklı duruyor maaşallah:) Meyve ve sebzeye alıştırın. Suya vitamin katmaktansa doğal yollardan vitaminini karşılamasını savunuyorum.

Çok teşekkür ederim yardım için. Evet o sesi çıkarırken gagası hafif açılıp kapanıyo gibi.

Kuşum kaç aylık gibi görünüyor ben yaklaşık 1 2 ay önce aldım ama tam olarak bilmiyorum birde dişi mi erkek mi çoğu kişi dişi diyor ama ben erkek diye almıştım

Baş çizgileri 1,5 aylık gibi, çok küçük duruyor. Siz yeme düşmüşken mi aldınız? Kuş yavru. Ceresini yandan gördüğüm kadarıyla bayağı mor görüyorum. Burun delikleri çevresinde de beyazlıl görmedim. Kuş erkek.

Oyuncak tavsiye etmiyorum. Eğer oyuncak olacaksa, sahibi ile beraber oynaması daha iyi. Yani kafese asmayın, kafes dışına çıkardığınızda beraber oynayın.

Tamam teşekkür ederim. Oyuncağı yeni aldım alıştı hemen oyuncağın alt kısmında çan var elimle sağladığım zaman o da ayağı ya da gagası ile benim yaptığım gibi sallıyor.

Etrafımda bir hevesle muhabbet kuşu alıp, ilgilenmeyip, kafesine oyuncak takan o kadar çok insan gördüm ki, bir süre sonra o canlılar, cansız oyuncaklar ile arkadaş olup bağ kurmaya başlıyor. Sahibi kafese elini sokup oyuncağa doğru uzanınca, bir yırtıcı gibi saldırıyor, çünkü tek arkadaşı o.
Muhabbet kuşu tek başına ise sahibiyle,
Çift olarak bakilacaksa eşiyle ilgilenmeli, oyuncakla değil. Adi üzerinde oyuncak, sadece kısa süreli eğlence olmalı.

Geri