Karadeniz Pet

muhhabet kuşu yeni aldım

selim12

Yeni Üye
arkadaşlar ben 2 gun once muhhabet kusu aldım bugun 3 gunu ve turkuaz renginide kafesi kuçuk degil orta buyuk cokta buyuk degil içinde kafesin 3 tunek ve 1 tane oyuncak var 4 tane yem yeri var neyse yeni aldım benden korkuyo cok degil ama ben almanyada yasıyorum alman pettshopundan aldım kusu dedilerki 1 hafta 2 hafta kafesinden çıkarmayın diyolar bide muhhabet kusum akıllı bir tipi var neyse daha alişmadı alişmasını istiyom sabırsız bir insanimn neyse bana daha alişmadi kafesten çikamaya ugrasiyi kusum napıyım arkadalar elimden korkuyor ve 2 3 aylık bir muhhabet kusu elimi yavasca uzatım kusa yananı seviyim dedim isirdi az sevebildim sonra ısırdı bi tane tunekle kafesin içine doruttum gelmedi neyse kafesi kappatım arkadaşlasr 2 3 ylık zor alişir diyolarda nasl alişacak kuşum bide elime odul yemeini koydum kafese gelmedi napıyım arkadaşlar lutfen alişmasi için napıyım lutfen cevap verin

Son düzenleme:
arkadaşlar ben 2 gun once muhhabet kusu aldım bugun 3 gunu ve turkuaz renginide kafesi kuçuk degil orta buyuk cokta buyuk degil içinde kafesin 3 tunek ve 1 tane oyuncak var 4 tane yem yeri var neyse yeni aldım benden korkuyo cok degil ama ben almanyada yasıyorum alman pettshopundan aldım kusu dedilerki 1 hafta 2 hafta kafesinden çıkarmayın diyolar bide muhhabet kusum akıllı bir tipi var neyse daha alişmadı alişmasını istiyom sabırsız bir insanimn neyse bana daha alişmadi kafesten çikamaya ugrasiyi kusum napıyım arkadalar elimden korkuyor ve 2 3 aylık bir muhhabet kusu elimi yavasca uzatım kusa yananı seviyim dedim isirdi az sevebildim sonra ısırdı bi tane tunekle kafesin içine doruttum gelmedi neyse kafesi kappatım arkadaşlasr 2 3 ylık zor alişir diyolarda nasl alişacak kuşum bide elime odul yemeini koydum kafese gelmedi napıyım arkadaşlar lutfen alişmasi için napıyım lutfen cevap verin
youtube ye m uhabbet kuşu ele alıştırma yaz. ayrıntılı şeklide anlatıyoılar kardeşim :)

Daha iki gün olmuş bu kadar telaşa gerek yok. Elinizi tünek haline getirip konmasını sağlayabilirsiniz. Onunla bol bol konuşun size alışsın. Avcunuza yem dökün oradan yedirin, elinize alışır. Yanağını sevmenize izin vermez, kuşun yüzüne dokunmayın öyle. Elinize konmasına dair alıştırmalar yapın, yaşı da küçük zaten alışır size.

hayvansever tuneğe konmasını sagladım ama konmuyo siz demişisinzde

aslında elimde yem vermeye çalıstım donup bakmıyo titriyo korkudan bi kere baktı ama

Benim dişi de ilk aldığımda öyleydi . 4 5 aylıktı çok korkuyordu. Elimi kafese koydum tünek şeklinde yarım saat çıksın diye bekledim kolum ağrıdı uyuştu ama çekmedim. Gün içinde sık sık tekrarladım ona elimden zarar gelmeyeceğini öğrettim. Yanında erkekte var. 1 hafta sonra erkek gibi elime çıkmaya elimden yem yemeye başladı. Biraz sabır..

Geri