Karadeniz Pet

MUTLU ÇİFT OLURLARMI ?

ferdi akbulut

Yeni Üye
6 Yaşında konuşan kendi istediğinde ele gelen bizlere karşı çok hırçın ama sevimli kafes kapısı hep açık evi dolaşan özgür bir kuşumuz olan Cankuş a daha önce bir eş aldık o hırçın kuş eve gelen ufak kuştan korkan hatta dayak bile yedi hem ufak olması hem de cankuş fazla dayak yemesin diye değiştirdim. değişen kuş hakkında siz değerli forum kullanıcıların yorumlarını beklerim

Dişi Kuş Sizce yaşı nedir eşe uygun mu kızışma var mı ?
Irkı hakkında bilginiz var mı ve önemlimi ?
Renkler uyumlumu eş olurlarsa nasıl yavru alınır ?
38793
38795

Son düzenleme:
durumları hakkında tecrübesi olan videoda ekleyeceğim
Ne kadar oldu dişiyi alalı biraz zaman tanımak lazım. Dişiler geldikleri yere önce yabancılık cekerler. Zaman geçtikçe hepsi kafesi sahiplenip erkeği istediği gibi yönlendirmeye başlıyorlar. Erkek her zaman yem yiyemez dişi ne zaman bırakırsa öyle yer. En azından benim çiftim öyle.

Ne kadar oldu dişiyi alalı biraz zaman tanımak lazım. Dişiler geldikleri yere önce yabancılık cekerler. Zaman geçtikçe hepsi kafesi sahiplenip erkeği istediği gibi yönlendirmeye başlıyorlar. Erkek her zaman yem yiyemez dişi ne zaman bırakırsa öyle yer. En azından benim çiftim öyle.
15 gün oldu eve geleli pet shopçu yaşı uygun dedi ama çok ürkek bir dişi bırak ele gelmeyi kafese yaklaşınca kaçıyor çıkarıp evde uçuruyorum cankuş zaten hep dışarda içerde diğeri bu sefer içeri bulamıyor kafesin üzerinde bekliyor alışacaklar diye bekliyoruz

Petshoptan aldıgın için o kuş kafeste durmaya alışmıştır ve korkak olması da doğal kuşların arasında olduğundan insana yaban kalmış. 15 gün çok kısa bir süre birbirlerini kanatmaya kadar varan bir kavga gürültü olmassa ayırmasan daha iyi tek tünekte dursunlar daha cabuk alışırlar.

Petshoptan aldıgın için o kuş kafeste durmaya alışmıştır ve korkak olması da doğal kuşların arasında olduğundan insana yaban kalmış. 15 gün çok kısa bir süre birbirlerini kanatmaya kadar varan bir kavga gürültü olmassa ayırmasan daha iyi tek tünekte dursunlar daha cabuk alışırlar.
gözetimim altında bir birlerine zarar vermesine asla izin vermem gözüm gibi bakıyorum ama alışacak gibiler yemleşme ye başladılar şuan

anlaşırlar sıkıntı yapma bütün canlıların dakkası dakkasına tutmaz ki. Tabi ki kavga edicekler. Aşırı ederlerse ayır 2 hafta özlesinler birbirlerini

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6 Yaşında konuşan kendi istediğinde ele gelen bizlere karşı çok hırçın ama sevimli kafes kapısı hep açık evi dolaşan özgür bir kuşumuz olan Cankuş a daha önce bir eş aldık o hırçın kuş eve gelen ufak kuştan korkan hatta dayak bile yedi hem ufak olması hem de cankuş fazla dayak yemesin diye değiştirdim. değişen kuş hakkında siz değerli forum kullanıcıların yorumlarını beklerim

Dişi Kuş Sizce yaşı nedir eşe uygun mu kızışma var mı ?
Irkı hakkında bilginiz var mı ve önemlimi ?
Renkler uyumlumu eş olurlarsa nasıl yavru alınır ?
Ekli dosyayı görüntüle 38793Ekli dosyayı görüntüle 38795
Benimde yavru oğlan sizin kuşunuza çok benziyor umarım benimkide konusmayı söker ve kendiliğinden kafesine girip cıkmasını öğrenir çok uğrasıyorum 1 hafta oldu geleli elime çabuk alıştı :)

Ekli dosyalar

• F4674829-1D95-4F6B-A847-756C488EADEE.jpeg
    F4674829-1D95-4F6B-A847-756C488EADEE.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 11
  • C758AD77-E85E-4A71-827F-BE285F0882B8.jpeg
    C758AD77-E85E-4A71-827F-BE285F0882B8.jpeg
    1,004.4 KB · Görüntüleme: 11
evet tıpkının aynısı sabahları kelimeleri söylersen 10 günde konuşmaya başlar şuanda biz susturamıyoruz isimlerimizin hepsini söyler ve uzatarak ta sürekli konuşur 6 yaşında evlendirdik hayırlısı ilk hali
38818

Geri