Karadeniz Pet

Nasıl bir yuvalık seçmeliyim?

Şanslı

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarım için yuvalık almak istiyorum ama internette bir sürü var. Nasıl bir yuvalık tercih etmeliyim? Bildiğiniz ve kullandığınız bir yuvalık varsa linkini paylaşabilir misiniz? Ve de kuş kumu için ayrı bir kabım yok o yüzden yeminin içine koysam olur mu? :)

1- İlla markalı, özel kesim bir şey almanız gerekmiyor. Altı üstü yuvalık, orta boyutta ve folluklu olan herhangi biri olur.
2- Kafeste mineral blok varsa kuş kumu gerekli değil.
İnternetteki videolardan içinde plastik bir folluk olması gerektiğini öğrendim. Ve de bizde mineral blok yok sadece kuş kumu aldık. Yuvalığın içine koymak için ek mama kabı da bulamadığımız için yeminin içine karıştırsak olur mu diye sormuştum. Yine de teşekkürler.

Ortalama 20x20x20 ölçülerinde bir yuvalık yeterli olacaktır.

Kuş kumunu da yeme karıştıranlar var lakin hem dibe çöküyor yani kuşlar yararlanamıyor hem de ben önermiyorum.Küçük kelepçeli mamalıklar satılıyor pet shoplar da onlardan alabilirsiniz.Aşağıya resmini ekledim...
1615026946522.png

Ortalama 20x20x20 ölçülerinde bir yuvalık yeterli olacaktır.

Kuş kumunu da yeme karıştıranlar var lakin hem dibe çöküyor yani kuşlar yararlanamıyor hem de ben önermiyorum.Küçük kelepçeli mamalıklar satılıyor pet shoplar da onlardan alabilirsiniz.Aşağıya resmini ekledim...
Ekli dosyayı görüntüle 53254
Tamamdır. Çok teşekkürler

Geri