Karadeniz Pet

Nasıl Muhabbet kuşu bakılır

CrazyDutch12

Yeni Üye
Öncelikle Selamın Aleyküm size konuyu özet geçeyim

Babannemgil hacca gitiği için kuşu bana kaldı

Babanneme kuşu veren kişi kuşu çok uzun süre boyunca kafeste kapalı bırakmış kuş uçmayı unutmuş neredeyse

Bir tanede sokakta bulduk karnı aç olduğu için hemen kafese geldi

Kuşları odama koydum başta 2 gün kadar kavga ettiler ama şimdi gayet iyiler beraber uçuyorlar falan
kafesleri sürekli açık gece gündüz farketmiyor

odamda onlara büyük bir bölüm ayırdım

Soru:1
kafesin sürekli açık durması sıkıntı yaratırmı benim için etrafa pislemeleri sorun deyil uçmaları konuşmaları hoşuma gidiyor

Soru:2
Cinsiyetleri nelerdir forumda baktım cere renklerini anlayamadım birinin ki mor birninki fiil dişi gibi bana bi yardımcı olurmusunuz

Soru:3
Fazla yem Koysam çatlarlarmı yani doyduklarını bilirlermi bilmezlermi

Aleyküm selam Mor ise erkek olabilir fil dişi ise dişi olabilir foto atabilirseniz daha iyi olur gözlemlediğiniz sürece açık kalabilirler bir sıkıntı olmaz olurda dışarı gitçeksinşz kafeste durması daha iyi olur bir yere çarpar düşer sıkışır tehlikeli olabilir geceleri kapalı tutun kafesi çatlamazlar ama yemlikte üstte biriken kabukları üflemeniz gerekir

Akıllı yemlik kullanmanı tavsiye ederim.
Arkadaşın belirttiği gibi sen bi yere giderken özellikle de gece kafeste olsunlar. Başka bi arkadaş uzun zaman önce bi forum açmıştı kuşları gece de salık bırakıyomuş kafese hiç kapatmıyomuş. Bi gece yanlışlıkla ezmiş ayağıyla. Kuş yerde uyumuş sanırım öyle bir şeydi . Çok can çekişti demişti kendi de vicdan azabı çekmişti. O yüzden önden önlem almak en iyisi ..

IMG_0613.JPG
IMG_0615.JPG
Akşam olunca kendileri kafese giriyor

Ekli dosyalar

• IMG_0615.JPG
    IMG_0615.JPG
    295.7 KB · Görüntüleme: 22
tam emin değilim ancak beyaz olan dişi gibi mavi olan kesin erkek

İkisi de erkek

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beyaz olanında fotoğrafını atayımı

Ekli dosyalar

• IMG_0631.JPG
    IMG_0631.JPG
    517.2 KB · Görüntüleme: 31
Öncelikle Selamın Aleyküm size konuyu özet geçeyim

Babannemgil hacca gitiği için kuşu bana kaldı

Babanneme kuşu veren kişi kuşu çok uzun süre boyunca kafeste kapalı bırakmış kuş uçmayı unutmuş neredeyse

Bir tanede sokakta bulduk karnı aç olduğu için hemen kafese geldi

Kuşları odama koydum başta 2 gün kadar kavga ettiler ama şimdi gayet iyiler beraber uçuyorlar falan
kafesleri sürekli açık gece gündüz farketmiyor

odamda onlara büyük bir bölüm ayırdım

Soru:1
kafesin sürekli açık durması sıkıntı yaratırmı benim için etrafa pislemeleri sorun deyil uçmaları konuşmaları hoşuma gidiyor

Soru:2
Cinsiyetleri nelerdir forumda baktım cere renklerini anlayamadım birinin ki mor birninki fiil dişi gibi bana bi yardımcı olurmusunuz

Soru:3
Fazla yem Koysam çatlarlarmı yani doyduklarını bilirlermi bilmezlermi
İkisede erkek anladğım kadarıyla tekini dışardan bulmussunuz dışardan olanı diğer kuşla birleştirmeyin dışarda hastalık kapmışsa babaanenenizin kuşunada bulaştırabilir her ikisininde ay ayrı dışkılarını fotorafını atın

İkisede erkek anladğım kadarıyla tekini dışardan bulmussunuz dışardan olanı diğer kuşla birleştirmeyin dışarda hastalık kapmışsa babaanenenizin kuşunada bulaştırabilir her ikisininde ay ayrı dışkılarını fotorafını atın
Mavi de Cerenin ortasında siyahlık var gibi bakabilir misiniz mantar olmuş olabilir mi

İlk şunu diyeyim Şu plastik tünek ve salıncaktan hemen kurtul onlar Kuşunuxun ayaklarını mantar yapabilir yerine doğal Ağaç Dalları Yapabilirsiniz... 2 side Erkek Gibi Beyaz Olan albino Gibi 2 yaşından Fazla Olabilir mavide 1 yaşında gibi Fazla Yem Koyarsanız doycaklarını bilirler ama yemliğe 2 günde 1 üflemelisiniz ayrıca Kapısı Açık Olursa Uçacaklarından Yağlanmayı Engelleyebilirsiniz İyi Olmuş Sağlıklı Beslemeler :)

Aleyküm selam ,
Yemliklerini doldurun çok eğilmeden rahat yesinler kuşlar doyunca yemeyi bırakacaktırbırakacaktır ,size tavsiyem kuşların suyunu hergün değiştirin ve yemliği normal yemlikse hergün kabukları üfürün. Kuşlara gösterdiğiniz özenden dolayı sizi taktir ediyorum ve kuşlara kuş oyuncaklarını alırsanız iyi olabilir çünkü kuşlar oyun oynadıkça zihinleri açılır ve yaşam sevinçleri artar..;):) (Cinsleri ise biri erkek mavi kuş ama beyaz yavru belki o da erkek olabilir)

İlk şunu diyeyim Şu plastik tünek ve salıncaktan hemen kurtul onlar Kuşunuxun ayaklarını mantar yapabilir yerine doğal Ağaç Dalları Yapabilirsiniz... 2 side Erkek Gibi Beyaz Olan albino Gibi 2 yaşından Fazla Olabilir mavide 1 yaşında gibi Fazla Yem Koyarsanız doycaklarını bilirler ama yemliğe 2 günde 1 üflemelisiniz ayrıca Kapısı Açık Olursa Uçacaklarından Yağlanmayı Engelleyebilirsiniz İyi Olmuş Sağlıklı Beslemeler :)
yem kabına ufleme deyilde küçük el süpügeleri var boş kabukları çekiyor ama dolu kabuklar kalıyor onlara öyle bi çözüm buldum tutunmaları için dal tavsiyenizi hemen uyguladım

Aleyküm selam ,
Yemliklerini doldurun çok eğilmeden rahat yesinler kuşlar doyunca yemeyi bırakacaktırbırakacaktır ,size tavsiyem kuşların suyunu hergün değiştirin ve yemliği normal yemlikse hergün kabukları üfürün. Kuşlara gösterdiğiniz özenden dolayı sizi taktir ediyorum ve kuşlara kuş oyuncaklarını alırsanız iyi olabilir çünkü kuşlar oyun oynadıkça zihinleri açılır ve yaşam sevinçleri artar..;):) (Cinsleri ise biri erkek mavi kuş ama beyaz yavru belki o da erkek olabilir)
şuanda elimde 1 tane salıncak var 1 tanede ayna almayı düşünüyorum başka tavsiyeleriniz varmı

bu arada kuşlar sanki cift olmuşlar gibi normalde mavinin kafesi ayrı beyazın kafesi ayrı ama son 1 haftadır aynı kafesteler uçarken falanda beraberler,konuşuyorlar falan ama sanki kur yapar gibi sesler

şuanda elimde 1 tane salıncak var 1 tanede ayna almayı düşünüyorum başka tavsiyeleriniz varmı
Ayna Almayın Bence Salıncak Ve Ziller Tercihimdir ve 3 günde 1 yeşillik haftada 1 dal darı 5 günde bir Meyve Verin Vitaminini Dengeler.. kışın Arttırın

Geri