Karadeniz Pet

Nasibimiz geldi..

Arslanbey

Yeni Üye
Merhaba aranızda yeniyim ve yeni muhabbet kuşu geldi evimize alıp sahiplendik kafes aldık fotoğrafını gösterdiğimiz kuşçu 1 yaşında ve disi olduğunu söyledi.. gelip kafamiza konuyor falan bize alışma süreci nedir. Konuşur mu ? Gaga taşı almamıza rağmen Sürekli kafesi kemiriyor neden yapar.. şimdiden teşekkürler

Kafesin ve kuşun net fotosunu görebilir miyiz

Kafesin düzeni için eksik olan şeyler varsa buradan yardimci olmak için ve dişi mi erkek mi kuş tekrardan teyit etmek için

Sura dan tekrar boyutlandirip yukleyebilirsiniz :)
Nasip demissiniz nasip paray la gelmis size de :) Yani nasip dediginis cani yani kusu parayla almissinis ve can ticaretine ortak olmussunus :)
Insan ticareti hakkinda ne dusunuyorsunus :) O da mi nasib :)
Ben para verilen can ticaretini bir turlu anlayamiyorum da :)
Buyrun nasip ne demekmis :) nasip pay gunluk kazanc vb anlami cikartiyorum ben yani parayla hem de can ticareti anlaminda bisey deil :)
Sagliklar mutluluklar dilerim :)
Kalamar Kemik - Ahsap Tunek - Gul Dali Tunek - Kum vb oneririm belki bi kalsyum blok ve killi kalsiyum blok?

Maşallah 🧿 grit kum göremedim eğer yoksa temin ediniz. Mürekkep balığı kemiği de temin ediniz. Ayrıca kafesi kemiriyor demişsiniz kafes boyalı olduğu için boyalı kafesler önerilmiyor çünkü kuş için çok zararlı. Bütçenize uygun boyasız pirinç malzemeden yapılmış kafeste temin edebilirsiniz. Ve kuş evet dişi. Yalnız dişiler erkeklere göre biraz daha zor konusurlar. Çok ilgilenmeniz lazım. Elinizden yem yedirin hatta daldarı yoksa muhabbet kuşları daldariyi çok severler ve yararlıdır. Onu da ufalayip size alışması icin elinizde verebilirsiniz. Söyleyeceklerim bu kadar 🙂 tüyü gibi ömrü olsun

Para karşılığı almadım kendisi geldi..
Harikasiniz o zaman can ticaretine karsiyim ben de kusu mu bekliorum dort gozle cama yem koydum :) Kafes/petsop deince gaza gelmisim yine :)
Tonbik doner e katiliorum :) 1-2 cesit kum iyidir-boyasiz kafes alin internetden cunku petsop cok kazikci ;) Birde kafes kucuk geldi umarim kaziklanmadiniz :)
Bu tek yemlikli kafesler sanirim 50-70 civariydi yakin zamana kafar fakat dolar dan artmistir yine firsatci insanimis :) iste napalim :)
Bir de cinko vs boya da free dio da onlara inanmayin sonuc da sogan kabugundan boyamiolar en iyi boyasis :) yatay telli olmasi buyuk olsun birde :)

Tavsiyleriniz için teşekkür ederim değerlendireceğim yalniz gaga taşına hicbir şekilde dokunmadı.. ve çok hareketli hiç durmuyor..

Dişi kuşlar erkeklere göre daha az ve zor konuşur. Ama konuşma yeteneğine sahiptirler. 1 yaşında ise alışması zor olabilir. Ceresi (gagasının üstündeki renkli bölge) kahverengi olunca ona 1 yaş civarındaki bir eş alabilirsiniz. Boş yumurta bırakabilir. Bırakırsa alın.

Boş yumurtadan kastınız nedir tam olarak.. ? kafesten çıkartıyorum perdeye konuyor sürekli ötmeye başlıyor neden yapar

İçinde yavru olmayan yumurta. Perdeye konması sizden korktuğu için olabilir. Elinizle yem yedirip alıştırabilirsiniz

Dişi kuşlar genellikle erkek kuşlara nazaran çok daha zor konuşur bilginiz olsun, yani bir kelime öğretmek için erkek kuş için 5 gün kullanıyorsanız dişi kuş için bu 20 gün'e kadar uzayabilir maalesef.

ederim değerlendireceğim yalniz gaga taşına hicbir şekilde dokunmadı.. ve çok hareketli hiç durmuyor..

Geri