Karadeniz Pet

kuşum doğuştan uçma özürlü

Bıcırık çilenkoğlu

Meraklı Üye
Kuşum doğuştan ucma özürlü önceleri düşük kanat sanmıştım fakat zamanla fark ettimki kuşun bir ayağınım parmakları salkılı deyil ve üzerine deyişik basıyor bundan dolayı konmayı beceremiyor ve ucmayı sevmiyor fakat sorun yapmıyorduk biz bu durumu bir kaç günlüğüne bayramda gitmiştik onuda dükkanq bırakmıştım yemini suyunu verdikten sonra pek ilgilenem olmamış bundanmı bilmiyorum 3 gğbdür akşamları gec saate dönüyorum işte normalde kafesini açtınmı gelirdi çünkü ona dal darı veriyordum şimdi çıkmıyor kafesden dışaro dal darıyı kavonoz içinde görceği yere koyuyorum hatırlayıp çıksın diye amq çıkmıyor
Bir tam konışmak üzereydi herşeyi unutmuş ne yapabikirim normale dönmesi için

Sanırım yalnız kalınca küsmüş yoğun ilgiyle eski haline dönecektir..

Geçmiş olsun ilgi alaka ile eski haline dönecektir

Doğuştan uçma özürlü kuşum mslesef ne taptuysam kime gösterdiysem uçmayı öğretemedik önceleri çok azda olsa uçadı fakat sonradan hiç uçmaz oldu herkes düşük kanat yuotubeda eytim videoları var onu dene diye tqvsiye edince bende yaptım fakqt kuş benden çok uzaklaştı bınu fark edemedım sonuçda çok fazla bir deneyimim yok bu ikinci kuşum önceki 4ay durmuştu iyileşmesini çok istitırdum tavsiye edilen ve veternerin söylediklerini yapıyordum iyileşcek diye beklerken daha kötüye gittiğini fark ettiğimde kuş hayata küşmüş deprasyona girmişdi aldığım üreticiye götürdüm bu kuş ölcek yardım et dedim istemiyerekde olsa mecbur hıraktığım için adam kuşu iyleştşrceö bir hafta on gün bende kalcak kuşun dedi bende ölmesinde sorun yok deyip 12 gün sonra kuşumu geri aldığımda kuşun sağ ayak parmakları sanki sinirler çekilmiş ce ayakda can yok gibi olduğunu eve gelince fark ettim önceden ucamıyan kuş şimdi birde ayak parmakşarından sakat kaldı gibi birşey bir kaç veternere götürdüm ama hüç büri bilemedi ne olduğunu üretici ben sana itleştğrip verdim diyor kendi kendime şüpeye düştüm çok seviyorum çok iyi besliyorum diycemnfakay benim kuş yemden başka hiç birşey yemiyor bir kuşun yediği hiç bür neyve sebze mama kesinlikle yemiyor kuş kumu kalamqr kemiği yediğinide pek görmedim şümdi kuş kumunu yemine ıarıştırmaya başladım burda bir başka profosyonel arkadaşın tavsiyesi üzerine.gercekten çok üzülüyorum birde tüye girdi ilk tüyü vayağı bir uzun sürdü hala daha tüyde hayvan gercekten fikirsiz kaldım ne yapcağımı bu kuşa nasıl yardım edebilceyimi bilmiyorum etrafımda anlıyanda yok birşey olmasından çok korkuyorım ve kendimi af etmem.gercekten yardıma ihtitacım var ama lütfen gercek bilemler yazdın salamasyon olmasın kuş ölürse çok büyük günah yazışcak hanemize tşk ederim

Ekli dosyalar

• 7BBDDB56-F33A-44BA-BEB9-3A6C2A733C5D.jpeg
    7BBDDB56-F33A-44BA-BEB9-3A6C2A733C5D.jpeg
    429.1 KB · Görüntüleme: 25
  • 9AD60388-0170-424E-B274-6604B028E083.jpeg
    9AD60388-0170-424E-B274-6604B028E083.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 25
Tüneğe veya parmağınıza o ayağı ile tutunabiliyor mu? Bence kırık problemi dahi olabilir. Mutlaka röntgen çektirin. Veterinerde veya şehrinizdeki veterinerlik fakültesinde röntgen çektirin.

Yok öle ğzerine basmakda sorunu yok sadece parmakları olması gerektiği gibi deyil hani iki parmak öne iki parmak arkaya oluyor ya bunda dört parmakda aynı yöne bakıyor onun içğn dizinin üzerinde yürüyor buda deriyi zedeliyor ve hep dizi yara oluyor.fakat bu üreticiye bırakmadan önce böle bir sorunu yoktu uçamıyordu ama çok hızlı koşabiliyırdu o üretüci buna ne verdiyse ayak parmaklarında can yok gibi ondan dolayı ucmak istemiyor çünkü konamıyor.şümdi ben ne yapsamda ayağo eski haline gelse burda kuşdan anlıyan veterner yok hastane yok çok götürdüm hiç biri çare bulamadı çünkü bişey bilmiyorlar kuş hakında varsa yoksa kedi köpek

Yineleyeceğim. Kırık tarzı bir sorun olabilir. Üreticide bir şekilde ayağı hasar almıştır. Şehrinizde üniversite yok mu? İlla ki vardır. O üniversitede veterinerlik fakültesi yok mu? Oraya götürün.

Hayvan hasranesi var bir kaç tane ama hiç biri kuştan anlamıyor özel olduğu için muayene üçreti alıp sacma sapan birşey söylüyor adama kuşum ucamıyor diyorum her kuş ucmayı sevmez kusundq hiç birşey yok dedi en son görürdüğüm hastandeki veterner ve şu konuşma için 60 tl para aldı parası sorun deyil doğru yol gösterse hiç sırum deyik 50 km uzaklıktayım Antalta merkeze

Antalya merkeze 35 km uzaklıktayım fakat uzaklık fark etmez yardım etcek birisi olursa giderim varmı Antalya ve cevresinde tanıdığınız veterner veya fakülte ben araştırdı 2-3 hayvan hastanesi var onlarda sırdan veternerdennfarkı yok özel olduğu için gelin diyorlar telefonda gidiyorum muayene üçreti ödeyip dönüyorum para sorun deyil kuşa yardım edemiyorum ve gözğmğn önünde mutsuz bir kuş çok acıyırum ona

Geri