Karadeniz Pet

Ne yapmalıyım

Arkadaşlar çiftimin erkeği çiftleşmek için çok istekli fakat dişi sürekli kaçıyo ve kızıyo normalde birbirlerine kusuyoar ama çitleşmeye gelince dişi sıkıntı yaratıyo dişiyi kızıştırmak için ne yapmalıyım teşekkür ederim.

Petshoplarda kızıştırıcı yem diye satılan yemlerin çoğu yalan. Kuşları kızıştıran bazı tohumlar var. Bunun dışında kızıştırmak amaçlı bazı yöntemlerde var. Bunlarla ilgilide bu forumda bir çok konu açılmış durumda. Araştırıp ulaşabilirsiniz.

quick markasını kullanıyorum ben açıkçası gayet memnunum

Mama yapmaktan vazgeçmeyin. Yemeselerde yapın. Sonunda yiyeceklerdir ve birkere alıştılarmı mama verirken elinize saldırırlar. Yaptığınız mamanın içeriğide önemli tabi.

Gayet iyi bir karışım. Kıvamınıda iyi ayarlıyorsanız yemesini bekliceksiniz :) Kıvamı ne çok kuru nede çok cıvık olmamalı. Bunuda ayarlarsanız sonunda yiyeceklerdir
kkıvamı konusunda sıkıntı yaşıyorum havuçla kırmızı pancarın suyunu sıkıyorum ama vitaminleri gidiyo sıkmıyorum biraz sulu oluyo

Havuç ve pancardan çok az koyarak ayarlamaya çalışın. Biz çok sayıda kuşa yaptığımız için miktarı fazla oluyor ve ayarlaması daha kolay oluyor. Sizin işiniz biraz daha zor. Yada ilk başta alışana kadar en azından pancar eklemeyin. Kuşlar mamaya alıştıktan sonra çeşidi arttırabilirsiniz

Havuç ve pancardan çok az koyarak ayarlamaya çalışın. Biz çok sayıda kuşa yaptığımız için miktarı fazla oluyor ve ayarlaması daha kolay oluyor. Sizin işiniz biraz daha zor. Yada ilk başta alışana kadar en azından pancar eklemeyin. Kuşlar mamaya alıştıktan sonra çeşidi arttırabilirsiniz
Anladım o zaman ilk önce havuç yumurta ve mama yapayım alışınca pancarı eklerim teşekkür ederim Cem bey

kkıvamı konusunda sıkıntı yaşıyorum havuçla kırmızı pancarın suyunu sıkıyorum ama vitaminleri gidiyo sıkmıyorum biraz sulu oluyo
Mısır unu,irmik veya pirinç unu eklerseniz, hem kıvamını tutturmak için faydalı olur hemde mamanızın verimliliğini arttırabilirsiniz. Nacizane tavsiyem karar sizin

Geri