Karadeniz Pet

Ne yapmalıyım

Mustafa bayrak

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar selam bugün kuşum kaçtı ve çok ter dökerek 2 saatin sonunda yakaladık köy evindeyiz 1 haftalığına geldik ve kuşum çok hareketli bende o kaçtığı için kafesten çıkarmaya korkuyorum denebilir ve çıkarmıyorum çok ama oda çok çıkmak istiyor eskisi gibi kaccak diye korkuyorum onu kafese koyarak cikartmayarak arasıra çıkartıyorum yanlışım yapıyorum zaten 2 3 gün sonra eve gidicez biraz kafeste kalsın sıkıntı cikarmi

Arkadaşlar selam bugün kuşum kaçtı ve çok ter dökerek 2 saatin sonunda yakaladık köy evindeyiz 1 haftalığına geldik ve kuşum çok hareketli bende o kaçtığı için kafesten çıkarmaya korkuyorum denebilir ve çıkarmıyorum çok ama oda çok çıkmak istiyor eskisi gibi kaccak diye korkuyorum onu kafese koyarak cikartmayarak arasıra çıkartıyorum yanlışım yapıyorum zaten 2 3 gün sonra eve gidicez biraz kafeste kalsın sıkıntı cikarmi
Çok panik yapıyorsanız 2 3 günden bir şey olacağını zannetmiyorum ya da camları tamamen kapalı ve sadece sizin bulunduğunuz (birisinin camı açma ihtimaline karşı) bir odada uçurulabilir. Çok geçmiş olsun yolculuk uzunsa dal darı verin bence önceden yolculuk esnasında çok yem yemeyeceği için tok tutar darı.

Evet teşekkür ederim dal darı veriyorum tam herşeyden umudu kesmişken mucize oldu ve ötüş sesini duyduk koştuk bize baktı hemen aldik eve getirdik çok üzüldük o arada yani Allah kimseye yaşatmasın yolculuk 2 saat çok uzun degil sağolun

Çocukken arkadaşımın annesi de inanılmaz yağmurlu bir havadan sonra ağaçta muhabbet kuşu buluyor ve o fırtınadan sonra bile kuş yıllarca yaşıyor o aklıma geldi. Tekrardan geçmiş olsun Allah yaşatmasın bir daha.

Sayın abilerim iyi çalışmalar
Kuşumun sol kanadının dibinde kızarıklık gördüm resim atıyorum sistem kabul etmiyor çok büyük diyor resme
Uçmasında sıkıntı yok lakin bazen yan yan uçuyor

Kuşumun sol kanadının dibinde kızarıklık gördüm resim atıyorum sistem kabul etmiyor çok büyük diyor resme
Hizliresimden konu açıp ekleyebilirsinzi

https://www.hizliresim.com/ bu sıteye gıdın orada dosya veye resmı surukle kısmı var oraya yukleyecegınız resmı koyun sonra acıklama kısmına bır sey yazmak zorundasın resmı lınke cevrrıebılmesı ıcın herhangı bır sey yazın yukleye basın sıze lınk verecektır

Size verilen linki buraya atarsanız arkadaşlarımız daha iyi bir şekilde gözlemler

https://www.hizliresim.com/ bu sıteye gıdın orada dosya veye resmı surukle kısmı var oraya yukleyecegınız resmı koyun sonra acıklama kısmına bır sey yazmak zorundasın resmı lınke cevrrıebılmesı ıcın herhangı bır sey yazın yukleye basın sıze lınk verecektır
Dediginiz yere girdim resim yükledim açıklama bölümüne yazdım efendim

Ekli dosyalar

• 205928.jpg
    205928.jpg
    26.6 KB · Görüntüleme: 29
Abla sol kanadı bir tanesi aşagıda duruyor sanki çıkacakmış gibi fakat o dipteki kızarıklıgı anlayamadım dokundugumda bagırıyor abla

Ekli dosyalar

• IMG-20210809-WA0001.jpg
    IMG-20210809-WA0001.jpg
    123 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20210809-WA0000.jpg
    IMG-20210809-WA0000.jpg
    198.5 KB · Görüntüleme: 11
İnsan canlısı tek kuş efendim
İstanbulda oturuyorsanız eğer bahçelievlerde kanatlı kuşlardan anlayan veteriner kliniği var diye biliyorum. Kesinlikle götürün bence çünkü kuşunuzda ağır bir durum da olabilir. Peki o bölümde bir şişlik var mı

Bu kuş kaçmıştı değil mi? Nedense aklıma yabani kuşlar tarafından bi saldırıya uğramış olabilir gibi de geldi. Ama benden daha bilgili insanlar yorum yazıp sizi daha iyi bilgilemdirebilirler ama önerim hiç beklemeden kanatlılardan iyi anlayan veterinere götürmeniz

İstanbulda oturuyorsanız eğer bahçelievlerde kanatlı kuşlardan anlayan veteriner kliniği var diye biliyorum. Kesinlikle götürün bence çünkü kuşunuzda ağır bir durum da olabilir. Peki o bölümde bir şişlik var mı
Ankarada oturuyorum
Ama bir kaç veterinerle konuştum muhabbet kuşuna bakıyormusunuz dedim onlarda bakıyoruz dediler ama öyle diyorlar gittigimde hiçde kuştan anlıyormuş gibi gelmiyor bana

@Akman0652 dobida veteriner kliniğini biliyor musunuz hatta youtubeta videoları da var. Yanlış hatırlamıyorsam bi kuşa baktıkları video var. İsterseniz bi arayın orayı diyin kafes kuşlarından anlayan uzmanınız var mı diye.simdi kime güveneceğini de bilmiyosun insanlar ben biliyorum biliyorum diyor ama bilmediğini anladıktan sonra caresiz bir sekilde ne yapacagını dusunuyor insan. Mesela benim pek bilgim yok size desem bunu yapın şunu yapın diye hayvanın vebaline girmiş olurum

Geri