Karadeniz Pet

Ne yaptıysam çiftleşmediler :(

oguzhan5881

Meraklı Üye
1 çift muhabbet kuşum var. Aldığımdan beri çok iyi anlaşıyorlar birbirlerini kaşıyorlar falan. Aylar geçti hala çiftleşmediler mama veriyorum vitamin veriyorum . Balkonu kapattırmıştık kafesi oraya koydum soğuk olmuyor ve çok girip çıkılmıyor . Yuvaya girip çıkıyorlar hatta dişiden çok erkek girip çıkıyor ben gelince hemen yuvaya kaçıyorlar bazı geceler yuvada uyuduklarını da gördüm ama bir türli çiftleşmediler. Ne yapmalıyım tavsiyesi olan var mı ?

Bence ayırma yöntemi size başarı getirecektir. Dişi kuşu bir süre erkek kuştan ayırma iki kuşu da birbirine hasret çekip kavuşmayı bekleyen, aşk ile yanan kuşlar yapacaktır.
Şaka değil 5/7 gün ayırın.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence ayırma yöntemi size başarı getirecektir. Dişi kuşu bir süre erkek kuştan ayırma iki kuşu da birbirine hasret çekip kavuşmayı bekleyen, aşk ile yanan kuşlar yapacaktır.
Şaka değil 5/7 gün ayırın.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler

Balkonun hava sicakligi derecesini sorabilirmiyim

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Balkonun hava sicakligi derecesini sorabilirmiyim

Tam net bilmiyorum ama odanın penceresi oraya açılıyor orasıda ısınsın diye pencereyi açıyorum normal oda gibi oluyor

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En az sürekli 16-17 derece olmali. Derece koyun. Eger ısı 16 nın altında ise bu işi unutun :)

En az sürekli 16-17 derece olmali. Derece koyun. Eger ısı 16 nın altında ise bu işi unutun :)

Genellikle 30 derece falan oluyordur çünkü odam hep sıcak oluyor zaten aydındayım burası genellikle sıcak sadece bugün biraz soğuktu onda da camı açtım ısınmış hemen

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşların fotoğrafını paylaşın. Sıcaklık çok önemli değil. Bunlar aslen, Avustralya çöllerinde yaşayan canlılar. Yani gündüzleri çok sıcak, geceleri ise çok soğuk olan doğal yaşam alanları var. Dikkat etmeniz gereken, ani sıcaklık değişimlerinden korumak.

Kuşların fotoğrafını paylaşın. Sıcaklık çok önemli değil. Bunlar aslen, Avustralya çöllerinde yaşayan canlılar. Yani gündüzleri çok sıcak, geceleri ise çok soğuk olan doğal yaşam alanları var. Dikkat etmeniz gereken, ani sıcaklık değişimlerinden korumak.
Süleyman Hocam, çok sıcaklık tüye sokmazmı? Verimli ısı sürekli 16-25 derece olması değilmidir?
Selamlar

Verimli sıcaklık, doğal ortamlarında olduğu gündüzleri sıcak, geceleri soğuk olmasıdır. Nem oranının yüksek olmaması gerekir. Zaten yüksek nem, hem solunum yollarını olumsuz etkiler, hem de bakteri oluşumunu hızlandırır. Değişken hava koşullarına karşı dirençlilerdir. Doğada kuvvetli fırtınalar ve uzun mesafe uçuşlarına dayanmak zorundadırlar. Tüy değişimi, mevsim geçişleri ile alakalıdır. Kuşun kendi bünyesinin takvimine göre işler genellikle. Oluşturulan suni ortam, bu mevsim geçişlerini tam olarak karşılarlarsa, o zaman tüye girmelerini tetikler. Ancak bu mevsim geçişleri, ev ortamını da etkilediği için, çoğunlukla olması gereken zamanda gerçekleşir. Bildiğim kadarıyla forumu takip ediyorsunuz. Farkettiyseniz, yaklaşık bir ay öncesinde, tüy değişimi ile ilgili çok yoğun miktarda sorular gelmekteydi.