Karadeniz Pet

Yuko1907

Yeni Üye
20171216_010124.jpg
Değerli hobidaşlar öncelikle selamlar.
Merak ettiğim bir kaç mevzu var. İlki dişi kuşumda yumurta var mı??
1 ay önce eşe attım bunları. Erkek 1 senedir bende yavruyken almıştım. Yavru almayı çok istiyorum. Erkek kuşumu bir kaç kere dişinin üstüne çıkarken gördüm ama çok acemilik var gibi ayak atıyor çıkıyor ama 2-3 sn sonra iniyor. Beceremiyor bir türlü Kızgınlık durumları ne sizce?
Dişi yuvalığa giriyor kemiriyor sesler falan geliyor. Kum koymuştum yuvalığa dümdüz sermiştim şeklini değiştirmiş kumun. Bilmiyorum dostlarım benimde ilk tecrübem olacak heyecanımı mazur görün
Bir de kuşlar hakkında yorum yaparsanız sevinirim ırk, renk form durumu vs çok sevinirim
Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Değerli hobidaşlar öncelikle selamlar.
Merak ettiğim bir kaç mevzu var. İlki dişi kuşumda yumurta var mı??
1 ay önce eşe attım bunları. Erkek 1 senedir bende yavruyken almıştım. Yavru almayı çok istiyorum. Erkek kuşumu bir kaç kere dişinin üstüne çıkarken gördüm ama çok acemilik var gibi ayak atıyor çıkıyor ama 2-3 sn sonra iniyor. Beceremiyor bir türlü Kızgınlık durumları ne sizce?
Dişi yuvalığa giriyor kemiriyor sesler falan geliyor. Kum koymuştum yuvalığa dümdüz sermiştim şeklini değiştirmiş kumun. Bilmiyorum dostlarım benimde ilk tecrübem olacak heyecanımı mazur görün
Bir de kuşlar hakkında yorum yaparsanız sevinirim ırk, renk form durumu vs çok sevinirim
Şimdiden teşekkür ederim
Maşallah gördüğüm kadarıyla yumurtası var şu süreçte kusları rahatsız etmeyin yem ve su haricinde

20171216_010209.jpg
Erkeğimiz de bu arkadaş

Son düzenleme:
Değerli yorumlarınızı bekliyorum hobidaşlar

Siz bıkmadan mama yapmaya devam edin. Her gün yapıp kafese koyun. Yakın zamanda yumurta gelecek

Benim yavrularımında annesi yeşil, babaları mavi. Yavrularının böyle olma ihtimali %50:
lbmjqr.jpg

4 Tane yumurta vardı başta. Birisi çıkmadı hiç, 2.si çıkıp öldü, 3. ve 4.sü ise sağlam yeme alışıyorlar.

Sağolun biraz tecrübesizidim. Ancak şimdi kuşlar hakkında bir kaç bilgim var.