Karadeniz Pet

Neden böyle yapıyor ??

Fıstık_61

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba çirkin ile ve dişi 1 ay oldu galiba neden böyle yapıyor. Yüksek sesle konuşmuyorum her zaman odamda beni biliyor izliyor elime geliyor rahatça ama saldigimda hep kaçıyor bagriyor.
Not; bit spreyi biraz aşırıya kaçtığı için ıslak duruyor.

foto gözükmüyor

tekrar at

Bir spreyi oldukça zararlı kullanmamanızı tavsiye ederim.Dış parazitten şüpheleniyorsanız tabana kağıt havlu serin oraya illaki düşeceklerdir sizde görürsünüz öyle bir durumdada damlalar var kullanılan.Rahatsız olmuş gibi geldi bana.

Bir spreyi oldukça zararlı kullanmamanızı tavsiye ederim.Dış parazitten şüpheleniyorsanız tabana kağıt havlu serin oraya illaki düşeceklerdir sizde görürsünüz öyle bir durumdada damlalar var kullanılan.Rahatsız olmuş gibi geldi bana.
O konuda şunu demek istiyorum kırmızı bit var ve her zaman zaten kağıt peçete koyuyorum. Bir şey gozukmuyor ama üstünde görüyorum bir türlü geciremiyorum

O konuda şunu demek istiyorum kırmızı bit var ve her zaman zaten kağıt peçete koyuyorum. Bir şey gozukmuyor ama üstünde görüyorum bir türlü geciremiyorum
bitason ,vilmectin yada ivermektin ilaçlarından birini alın.vetelerde satılıyor.alın kullanımını yazıyim

Kuşunuz insanlardan korkuyor bence.İlk sahibi değilseniz belki ilk sahibi kötü davrandığı için böyle yapıyordur.Ya da siz elinize alıp sprey sıktığınız için elinizi gördüğü an bağırmaya başlıyor.Avuçlayacaksınız sanıyordur.Bence kuşu avuçlamayın sprey sıkarken.Size güveni sarsılıyor olabilir.

Öncelikle Merhaba;

Kuşunuzu bu şekilde evcilleştiremezsiniz. Elinizi bir tehdit olarak algılıyor şuan. Bunu bu şekilde denemeye devam ederseniz kalıplaşmış bir korku oluşturursunuz. Eliniz ona gitmesin o elinize gelsin. Bunu da nasıl yaparsınız, ilgisini çekecek ikramlarla :) Sevdiği ek besinleri keşfedin ve tepki vermediği bir uzaklığa kadar elinizi getirip, onun gelip kendisinin yemesini sağlayın. Bu bir süre bu şekilde devam ettikten sonra kuş elinize alışmaya başlayacak. Gelip konmasa bile bu tepkiyi vermez. Daha sonra diğer aşamalara geçebilirsiniz. Ayrıca ele alıştırma eğitimi ilk evresi kafeste verilir. Kafes dışında alıştırmanız çok zor olur.

Net bariz sizden korkmuş, ötüşünden kaygılandığı ve korktuğu kesin şekilde belli. Spreyden dolayı yüksek ihtimal , arkadaşların dediği gibi elinizi tehdit olarak algılıyor muhtemelen . Zamanla aşacaktır bu size bağlı bir durum.

Elinize eldiven takıp deneyin

elinizi tehdit olarak algılamış gibi. kafesinde dursun, ortam sakin olsun, ani hareketlerden kaçının. ara sıra elinizi kafese sokup parmağınızda durmasını sağlayın ya da yem verin.
bilinen şeyler biliyorsunuzdur zaten yüksek ihtimalle. umarım hızlı alışır size.

Geri