Karadeniz Pet

Neden herşeyi kemiriyor durmadan

Çağrı

Yeni Üye
Benim kuşum durmadan herşeyi kemiriyor tüneği kafesi yem kabını yuvalığı tam giriş kapısını gaga taşı almıştım onuda arkadaki kafese bağlama teline kadar yemiş ve gaga taşını düşürmüştü okadar kemirgen acaba gagası mı gicişiyor bi Sorun varmı acaba

resim eklermişin

Çünkü o bir kuş :D Kafesine mineral blok falan alın.Onunla oyalanırken diğer yerleri kemirmeyi bırakabilir.Bizimkinde öyle oldu en azından.

Son düzenleme:
VEXYNV.jpg

Bu eski kafesi şimdi eşli kuş oldu mineral blok yok kafeslerinde en kısa sürede alacam

masallah güzel bir disi. kızısmış ondan kemiriyor bir erkek al- 1- 1.5 yaslarında birde yuva yuvayı kemirsin yavrularına baksın :) yuva yapma isteği olduğu için kemiriyor yakında sizlere saldırmaya baslayacak. çıkardığınızda aniden gelip kulak el ayak nere denk gelirse ısıracak.

Bu erkekle eş 10-11 gün oluyor gayet güzel anlaşıyorlar birbirini kaşıma ağzına kusuyo İNŞALLAH çok güzel yavru bekliyorum

anlaşırlar anlaşmamaları çok küçük bir ihtimal zaten. kuşlar kızıştıkları zaman çiftleşiyorlar. anlaşmaları yavru bakımından dolayı önemli. 1-2 hafta daha bekle yuvayı tak derim

anlaşırlar anlaşmamaları çok küçük bir ihtimal zaten. kuşlar kızıştıkları zaman çiftleşiyorlar. anlaşmaları yavru bakımından dolayı önemli. 1-2 hafta daha bekle yuvayı tak derim
Teşekkürler yuvalık geldiğinden beri takılı çıkartsam sorun olmazmı

Çıkarma kalsın sadece yeni kuş atılıp yuvalık hemen takılırsa sitrese giriyorlar. 10-12 gün oldu diyorsun birsey olmaz alışmışlardır

Herşeyi kemirme isteği iyiye işaret.Yuvalığa da girip yumurtlamaya başlaması yakındır bu gidişle.Kalamar kemiğini kafeste her vakit bulundur.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can sıkıntısından sen nasıl bir şeyler dürtüklersen o da kemirir tabi birazda iç güdüsel.doğadakiler ağaç kakan gibi ağaç kovuğuna yuva yapıyor

20181016_201710.png
merhaba benim kuşum ikibuçuk aylık ve erkek diye biliyorum. Problemim herşeyi gagalamadı ve bunu artık sürekli kafeste yalnız olsun olmasın devamlı yapması. Oyun sanar diye hiç tepki vermedim ama kesilmedi bu davranış ayrıca taşını hiç kullanmıyor. Ve farkettimki pisligini ağzına alıyor (yiyip yemediğini görmedim ) bu hareketlerin anlamı nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim:)

Ekli dosyayı görüntüle 30229 merhaba benim kuşum ikibuçuk aylık ve erkek diye biliyorum. Problemim herşeyi gagalamadı ve bunu artık sürekli kafeste yalnız olsun olmasın devamlı yapması. Oyun sanar diye hiç tepki vermedim ama kesilmedi bu davranış ayrıca taşını hiç kullanmıyor. Ve farkettimki pisligini ağzına alıyor (yiyip yemediğini görmedim ) bu hareketlerin anlamı nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim:)
Kemirme ihtiyacı doğalarında var. Kafeste ızgara kullanıyor musunuz?

Geri