Karadeniz Pet

Nedenini bulamadığım hastalık

Herkese merhabalar 7 yaşında muhabbet kuşumu sebebini bir türlü anlayamadığım bir hastalıktan 2 gün önce kaybettim. İçimde kaldı benim yüzümden mi oldu bişeyleri eksik mi yaptım diye merak ediyorum. Öncelikle 4-5 ay önce kaç senedir ilk defa rastladığım bi atak geçirmeye başladı kafası nereye çekerse vücutu da o tarafa doğru sendeleyerek hareketler ediyor hatta başının istemsiz hareket etmesine ilk ataklarda öterek karşılık veriyordu. Veterinerler bakmadıklarını söyledi en sonunda bi petshop a götürdüm bana kalsiyum eksikliği olduğunu söyledi ve bi kum verdi birde ek takviye yem. Kuş bi süre düzeldi sonra tekrar eski hale dönmeye başladı tabi bana kumdan dolayı dendiği için hayvan hastalandıkça yemine kum karıştırdım ama yinede düzelmedi en son aşırı sıvı kaybı halsizlik yuvada tüyleri kabarık hareketsiz ve en son gün yuvada yere düşmeye başladı ben o saatten sonra yuvada bırakmayıp yanımda tuttum yaklaşık 3-4 saat sonra beyninden ağır bir darbe yemiş gibi 10 sn çırpındı kafasını savurdu kaskatı kesiliverdi. Ben 2 gün boyunca düşündüm ve hayvanın aslında kumdan değilde verdiği takviye yemden toparlandığını ve takviye yem bitince kötü olduğunu yeni farkettim tabi bu benim düşüncem bu benim düşüncemden etkilenmeden hayvandaki bu belirtilerin nedenini net bilen birisi yardımcı olabilirse çok iyi olur kafayı yemek üzereyim

Ek takviye yem dediğiniz nedir? İçerik olarak?

7 yıl, 7 yaşında çocuk gibi vay be. Çok üzüldüm ölmesine. Bilen biri yorumlar insallah bende merak ettim ölme sebebini.

Geri