Karadeniz Pet

Nedir?

Ali Ergün Türköz

Emektar Üye
Merhabalar iyi forumlar öncelikle,açtığım konulardan hatırlayanınız olur belki en son 1 erkek kuş almıştım ve eş tutmadı uyum sağlamadı diye de bugün gidip aldığım yere geri verdim ve başka bir Petshoptan yeni bir erkek kuş aldım. Bana söylenilen çekoslovak olduğu ve 1.5 - 2 yaşında bir erkek olduğu. Gördüğüm kadarı ile kuş kızgın bir kuş. 2 tane yerli dişim var . Size göre ırkı gerçekten çekoslovak ve 1.5 - 2 yaş civarı bir kuş mu? Dişilerden biri 8 biri 9 aylık,eş tutmada yaş ve ırkın bir eksisi olur mu?
20180611_203105.jpg
20180611_203117.jpg
20180611_203135.jpg

@Hayvansever03 @Malatya'nın Üreticileri Üstadlar sizler ne düşünüyorsunuz :)

Alemsin abi,aşk daha başlamadı :D
Diyeceğim şey şu inşallah bu uğraşlarınızdan bir sonuç alırsınız kuşlarınıza benden çok bakıyorsunuz yavru almaya heveslisiniz. :):)

Aslında bu iyi birşey. Sanırım artık tavuk dünyadaki en yoğun nüfuslu kuş türü olmaktan çıkacak... :D:D
Böyle bir üretme isteği her yerde olsa o_O herhalde sokaklarda serçe yerine muhabbet kuşu görürdük.
En azından daha egzotik dururdu.

Son düzenleme:
Diyeceğim şey şu inşallah bu uğraşlarınızdan bir sonuç alırsınız kuşlarınıza benden çok bakıyorsunuz yavru almaya heveslisiniz. :):)

Aslında bu iyi birşey. Sanırım artık tavuk dünyadaki en yoğun nüfuslu kuş türü olmaktan çıkacak... :D:D
Böyle bir üretme isteği her yerde olsa o_O herhalde sokaklarda serçe yerine muhabbet kuşu görürdük.

İlk muhabbet kuşum ilkokula gidiyordum hediye gelmişti kuzenimden malatyada. 5-6 sene yaşadı sonra şimdi ki araştırdığım bilgilere göre yanlışım yoksa beyin felcinden öldü o dönem. Bu sevda o zamandan beri var hemşo,tek isteğim devamlılıklarını sağlamak,ama bizim 2 dişi de anca birbirlerine kusup birbirlerini kaşıyıp duruyorlar bakalım bu erkeğe ilgileri biraz var,artık hangisi seçerse:):)

İlk muhabbet kuşum ilkokula gidiyordum hediye gelmişti kuzenimden malatyada. 5-6 sene yaşadı sonra şimdi ki araştırdığım bilgilere göre yanlışım yoksa beyin felcinden öldü o dönem. Bu sevda o zamandan beri var hemşo,tek isteğim devamlılıklarını sağlamak,ama bizim 2 dişi de anca birbirlerine kusup birbirlerini kaşıyıp duruyorlar bakalım bu erkeğe ilgileri biraz var,artık hangisi seçerse:):)
Ya ne güzel memleketimden bir kuşunuz varmış. Malatyada aslında kanatlı hayvan sektörü çok gelişmiş bir halde çünkü Allah razı olsun devletimiz çok yardımcı oluyor. Ben kırsal bir alanda dünyaya geldim. Ben doğduğumda bile her ne kadar "köydür medeniyetten uzaktır" zihniyeti olsada bizim kendi itfaye binamız bile vardı ki düşünün o zamanlar doğru düzgün okul yok. :D
Ve şimdi internete yazarsanız Malatya/Konak-Salkım Derneği diye aratırsanız köy denilen bu yerde halk için açılmış bu eğtim merkezini görebilirsiniz. Hayır o bu değil. Kanatlı hayvanlar için açılan bölüm hala açık ve inanın köyün hepsi orada ve eğitim oranıda baya yüksek.:):)

Bilmiyorum. Belkide bana güzel geliyor. Belkide çoğu kişinin yaşayamayacağı kadar köhre bir yer.

Ama şunu biliyorum. Köyde çok fazla muhabbet kuşu var 4 dükkanı doldurur.:eek::D:D:)

Geri