Karadeniz Pet

Nefes alırken değişik ses çıkıyor

Halil1905

Yeni Üye
Muhabbet kuşum nefes alırken değişik bir ses çıkartıyor. Yani fıst fıst gibi ses çıkarıyor bunun sorunu nedir?

Geçmiş olsun. Astım olasılığı yüksek. Kuşunuzun videosunu ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Video ekleyemiyorum maalesef. Kuş normal bir şekilde hatta gereğinden daha iyi uçup evin içinde geziyor fakat o nefes alırken değişik bir ses çıkartıyor. Astım için ne önerir siniz?

Az önce tekrar yaptı ve farkettim ki kuş nefes alırken sanki poposu osurur gibi oluyor.

Kuşunuza doksisilin veya tetrasiklin etken maddeli antibiyotik tedavisi uygulamalısınız. 5 gün ardından 3 gün multivitamin 3 gün de probiyotik. Bazıları bu 11 günlük tedavide tam geçmeyebilir. araya 3-5 gün normal suyla bekleme koyup 2. bir kür daha uygulama yapılabilir. İlaçlar hergün taze hazırlanacak. Geçmiş olsun.

37305
37305

Şimdilik arkadaşın bahsettiği Aviastım ilacından aldım. Bunun yanında diğer bahsettiğiniz ilaçları da kullanmam gerek mi? Ona göre alacam.

Sabah suyuna damlatmıştım ve baya içmişti ve bir daha o sesi çıkarmadı sanırım yavaştan iyileşiyor gibi.

İlacın kullanımını okuyunuz Bu yazıyor "Biyo Avi-ast Kuşlar İçin Solunum Sistemi Güçlendirici. Bu bir ilaç değil yem premiksidir. Tedavi amacıyla kullanılamaz"
Zaten güçlendirici yazıyor. Ayrıca internette antibiyotik satılamıyor diye biliyorum. Tedavi etmiyorsunuz bu ilaçla sadece tedavi gecikiyor. Bu ilaç normal zamanda hasta olmasınlar diye kullanılmalı. Hasta olunca antibiyotik.

Hocam benim kuşunda aynı sorunu vardı tekrar başladı. 1-2 ay önce hipradoxi almıştım veterinerden tekrar aynı ilacı kullanmaya başlayım mı? Hipradoxi hiç kullandınız mı?

Hipradoxi S tam bu iş içindir etken maddesi doksisilindir. Suluğa 6-8 damla kullanın 5 gün. 3 gün multivitamin 3 gün probiyotik. Hepsi hergün taze.
probiyotik olarak marketlerde satılan hazır kuru mayalardan kullansak olur mu peki sizin videonuzu izlemiştim orda bahsetmiştiniz.

Geri