Karadeniz Pet

Nefes nefese kaldı.Ölüyor sandım..

Serkan Özkan

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu her zamanki gibi uçması için saldım. Daha önceleri saldığımda bu gibi bir problemle karşılaşmamıştım. Son 2 3 haftadır uçtuktan sonra yorulma farkediyordum ve elime konduğunda ayaklarında ateş varmış gibi sıcaklık oluyordu. Dün akşam ise kuşu saldım ve 2 yada 3 kere genel bir uçuştan sonra kafesine kondu ve aşırı şekilde nefes nefese kaldı ayakta duracak hali yoktu sendeleme felan yaşadı tuttum ve hemen kafesinin içine koydum tüneklerinde ayakları zor zar basıyor bayılıcakmış hatta ölücekmiş gibi oldu çok korktum sanırım kuşumda çok korktu hatta gözlerindeki korkuyu gördüm diyebilirim... Daha sonra ise dinlenince normale döndü... Kafesinin içinde dururken herhangi bir problem gözlemlemedim. Nefes alış verişleri kafes içinde normal şu an... Problem nedir bilgisi olan varsa acil bilgilendirirseniz sevinirim... Saygılar. ( uzun yazdım net bilgi vermek için )

Kuşunuza haftada bir suyuna 2 damla limon damlatın. Haftada bir suyuna bir damla sirke. 15 günde bir suyuna iki damla pekmez damlatın bu proğramı uygulayın bir sıkıntı kalmaz. Birde kusun odasında sıgara içiliyorsa etkiler.

Nefes alırken hırıltı sesleri geliyor mu

Kuşunuz yağlanmış olabilir

Kuşunuza haftada bir suyuna 2 damla limon damlatın. Haftada bir suyuna bir damla sirke. 15 günde bir suyuna iki damla pekmez damlatın bu proğramı uygulayın bir sıkıntı kalmaz. Birde kusun odasında sıgara içiliyorsa etkiler.
Öneriniz için teşekkürler..Peki suluğunu tam doldurup mu bu dediklerinizi uygulamalıyım...

Evet suluğu tam doldurun

Hantal ise zor uçuyorsa anlaşılır

Hırıltı yoksa arkadaşlarında dediği gibi yağlanmıştır. Göğüs bölgesi fazla şiş ise

Geri