Karadeniz Pet

Nekton e ve nekton s hakkinda bilgisi olan ve satan

Ottoman.45

Meraklı Üye
Dostlar nekton e ve nekton s kuşlarda kizistirma ve yavru alımında çok işe yariyormus bilgisi olan benimle bilgilerini paylaşabilir mi satan varsa fiyat alabilirim

Selam ben deminavita ve evitse kullanıyorum. Marka bence çok fazla farketmiyor. Nekton ürünleri çok pahalı.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İki çift kuşum var. Bu iki vitamin bana 2 sene gider. 100gr lık alimünyum poşetlerde.

Nasıl satılıyor nasıl kullanılıyor foto falan varsa alabilirim

Deminavita multivitamini ve evitseyi bir veterinerin dükkanında buldum. Nekton ürünleride yaklaşık aynı içerik. Evitse dediği e vıtamini ve selenyum. Toz halde, ben bazen Mamaya bazen sularına koyuyorum. Birde buğday çimlendiriyorum. Mamayı esyem diye bir markanın kuru maması var. İiçeriği dedikleri gibiyse çok sağlam. Fiyatta 18 TL kargo dahil internetten yolluyorlar. Bence hesaplı. Mama yapmaya kalksan zaten 15_20tl harcanıyor. Bende yeni başladım hobiye haziranda. 2 çiftim var. Bir çiftimde şu an yaklaşık 28 günlük 5 yavru var. Diğeri birkaç güne inşallah yumurtalar. Hayırlısı olsun.

Nekton e üretim arttırıcı nekton s ise yavru gelişimi için destekleyici. Nekton e yi yavrulu kuşa verirsen yumurtlatırsın tekrar. Ben 5 litre suya 1 içinden çıkan kaşık olarak kullanıyorum. Memnunum bir zararını görmedim

Ama fiyatı pahalı geldi birde hobi e ve hobi s var onun fiyatları uygun ne düşünüyorsunuz

Kullanmadığım için bilemiyorum. Fakat yaklaşık 6-7 aydır bu işi yapıyorum. Hala yarısına gelmedi ikiside. Üstelik birde bir üreticiyede ikisinden biraz koydum denesin diye. O yüzden 7 ayda sadece 1 kere bu parayı vereceksiniz. Birde bende 30 çift kuş var. Hatta yedek beklettiklerim yavrularla yaklaşık 100 kuş var

Peki gerçekten işe yarıyor mu yavru konusunda yumurta cogaliyormus doluluk artiyormus siz kullanıyorsunuz ne gibi farklar görmeye başladınız kullandıktan sonra

Ben başladığımda iyice araştırıp bu işe girdiğim için fark yok başından beri var bunlar :) fakat 5 yumurta varsa 5i dolu. 9 yumurta vardı 8 i dolu çıktı. Genelde 8 yumurta ya da 7 yumurta alıyorum gördüğüm kadarıyla ya hepsi dolu ya da 1 i boş oluyor. Boş olanda çatlak olduğundan boş oluyor. Bazı durumlar yaşadığım için yavrular içinde ölüyordu onunda çaresine baktık çok şükür. Dediğim gibi genelde hepsi dolu oluyor. Fakat bu da zararlı. Anne baba mahfoluyor. Hallerine içim acıyor. Kapasiteleri en fazla 5. Onda da hayvanlar çöküyor annenin her yeri pislik oluyor yem oluyor tüyleri açılıyor dökülüyor. Ben hepsine 5 yavru koymaya çalışıyorum. 7 yavru olan kuşumun erkeği yuvada ölmüş kalmış mesela. Yıpratmamakta lazım. O yüzden 2 koyuyorsam ilacı 2 koymuyorum.

nekton e ve nekton s alanında 1 numaradır. yumurta sayısını döl kalitesini yumurta doluluk oranını direk etkiler. 35 gr 70 gr 140gr gibi değişik miktarlarda satılıyor.