Karadeniz Pet

Normal yem dışında verilmesi gerekenler ve nasıl verileceği ?

Raif Aksel

Yeni Üye
Merhaba arakadaşlar, Yeni bir muhabbet kuşu sahibi olarak öncelikler siteyi kuranlara teşekkür ederim. Çok bilgi edindim kendi adıma.
Çok tecrübem olmadığı için konu size garip gelebilir ancak bir konuyu yeterli araştıramadım sanırım. Normal yemliğini devamlı tazeleyip boş bırakmıyorum. Ancak diğer verilmesi tavsiye edilenleri mesela marul u veya elma ya da maydonuz u kafesin demirlerine sıkıştırarak beyefendiye sunduğum halde bir kere bile yanlarına yaklaşmadığı gibi sanki korkuyor onlardan. Bu arada kuşumuz da 4,5 aylık.. Nasıl sunmam gerektiği konusunda destek alabilirmiyim.

Tanıtmak lazım bence ilk başta omzuna al sen ye yanında merak edip o da istiyor zaten. Yavru iken yedir alışsın yaş aldıkça yemiyorlarmış kolay kolay

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arakadaşlar, Yeni bir muhabbet kuşu sahibi olarak öncelikler siteyi kuranlara teşekkür ederim. Çok bilgi edindim kendi adıma.
Çok tecrübem olmadığı için konu size garip gelebilir ancak bir konuyu yeterli araştıramadım sanırım. Normal yemliğini devamlı tazeleyip boş bırakmıyorum. Ancak diğer verilmesi tavsiye edilenleri mesela marul u veya elma ya da maydonuz u kafesin demirlerine sıkıştırarak beyefendiye sunduğum halde bir kere bile yanlarına yaklaşmadığı gibi sanki korkuyor onlardan. Bu arada kuşumuz da 4,5 aylık.. Nasıl sunmam gerektiği konusunda destek alabilirmiyim.
Zamanla alistiklarinda yiyecek konusunda simarip herşeyi yemek istiyorlar istediğiniz kadar kovun geri gelip sizin yediğiniz şeylerden yemeye çalışıyorlar. Alistiklarinda şekerli tuzlu gıdalar vermeyin sadece meyve sebze yeterli olacaktır haşlanmış yumurta da çok faydalı

Haşlanmış yumurtayı habire yiyor benim muhabbet kuşum 1 günde yarım yumurtanın yarısını yedi kabuğuyla birlikte

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

herkese cevaplarından dolayı çok teşekkür ederim. Sevgiler ,saygılar

Geri