Karadeniz Pet

Oğlum Yoksa Kızım mıydı? Cinsiyet hakkında Görüşleriniz?

robinex

Yeni Üye
evet arkadaşlar yaklaşık 10 aylık oğlum diye sevdiğimiz muhabbet kuşumuzun cinsiyetine karar veremedik resmine bakıp yardımcı olabilirseniz sevinirim.

20161011_123837.jpg

20161011_123839.jpg

belli zaten bu kadar mı kaprisli olur bir kuş :D

Biraz soğuk hala elimize zor geliyor nasıl alıştırırız bu nazlı kızımızı

Dişi kuş zor alışır ama alıştığındada erkek kuştan 2 fazla bağlanır.

Dişi kuş zor alışır ama alıştığındada erkek kuştan 2 fazla bağlanır.

Eşim sürekli ilgilendi şuan onun elinde rahat rahat duruyor kaşınıyor saatlerce dursa duruyor ama öyle rahat eline kafana konmuyor sadece parmağında
ama şuda var onun alıştığı odamız onun için zararlı çarpacağı veya sıkışacağı herhangi bir yer olmaması için sadece yatak odasıydı ve odada dolap aynası ve 1 tanede vitrin aynası mevcut dışardayken işi gücü orda takılmak bunun da zararı varmı

beni hiç sormayın kaşıntısı için sprey yapıyoruz ayda 1 hepde ben tutuyorum sanırım o yüzden benim elime geliyor ama 10 sn durmadan gitmek istiyor.

bir öneriniz varmı elime başıma falan konsun takılsın istiyorum yok.

onun sevdiği yiyeceklerin başında marul gelir bir dal marulu parmağnızda biraz yedirin sonra omuz hizzasından verin o zaten alışacaktır Muhabbet kuşları bir ortama girdiğinde hemen yön ve uzunluk hesaplaması yapar yabancı bir odaya girince 2-3 gün içinde odaya alışır salmadan tabiki hatta sizi izler, siz odanın belirli yerlerine kadar gider gelirsiniz koltuğa oturursuınuz güvendiği kişinin gezdiği yerlerde gezer genelde buna dikkat edin.

onun sevdiği yiyeceklerin başında marul gelir bir dal marulu parmağnızda biraz yedirin sonra omuz hizzasından verin o zaten alışacaktır Muhabbet kuşları bir ortama girdiğinde hemen yön ve uzunluk hesaplaması yapar yabancı bir odaya girince 2-3 gün içinde odaya alışır salmadan tabiki hatta sizi izler, siz odanın belirli yerlerine kadar gider gelirsiniz koltuğa oturursuınuz güvendiği kişinin gezdiği yerlerde gezer genelde buna dikkat edin.

Marul ishal yapıyor diye hanım yedirtmiyor :D az da olsa yedirtip deneyeceğim. aynalar konusunda yapılacak birşey varmı kapatsam mı bir süre aynaların üstünü yoksa etki etmez mi

aynada fazla vakit geçiriyorsa kapatmanızda mümkünse olabilir yoksa tek beslenen kuşlarda ayna iyi değildir,sulu herşey ishal yapar marul yapar diyye birşey yok fazlası herşeyin zararlı olur.

aynada fazla vakit geçiriyorsa kapatmanızda mümkünse olabilir yoksa tek beslenen kuşlarda ayna iyi değildir,sulu herşey ishal yapar marul yapar diyye birşey yok fazlası herşeyin zararlı olur.

teşekkürler Yavuz bey. Tavsiyelerinizi en kısa zamanda uygulayacağım. Bizim deli kız yola gelirse buradan yazarım.