Karadeniz Pet

Oda sıcaklığı hk.

Barış B.

Meraklı Üye
kuşun bulunduğu odanın sıcaklığı asgari azami ve normal değerleri ne olmalı?

Kış şartlarında stabil oldu sürece 15-22 arası en ideal ısılardır nem olarakta %50-60 en güzel ortamdır onlar için. Aşırı hava değişimi olmadı sürece ısı sabit tutulsun rüzgar görmesin 15 derece bile yeterli olur ama 1 gün 20 1 gün 15 dereceyi görüyor ise veya gece gündüz arasında 3-5 derece fark oluyor ise olumsuz etkiler bu durum ve hastalıklara davetiye çıkartır

Kış şartlarında stabil oldu sürece 15-22 arası en ideal ısılardır nem olarakta %50-60 en güzel ortamdır onlar için. Aşırı hava değişimi olmadı sürece ısı sabit tutulsun rüzgar görmesin 15 derece bile yeterli olur ama 1 gün 20 1 gün 15 dereceyi görüyor ise veya gece gündüz arasında 3-5 derece fark oluyor ise olumsuz etkiler bu durum ve hastalıklara davetiye çıkartır

teşekkür ederim Kahraman Bey

Bende ısıyı sabit Tutamıyorum bende bahçe katı ev olduğu için aşağısı otopark gece buz gibi oluyor gündüz normal okadar yalıtım falan da var ama uv yada ısıtıcı çözüm olacak sanırım

arcadia 20w var. kafesin hemen üstünde kullanılıyormuş. 180tl gemler diye bir ithalatçı var İzmir'de. ama ben odanın genel aydınlatmasında kullanıcam guinea pig, kuş ve bitkiler için. osram 300w var. acaba çok mu gelir. bilen var mı?

termostat bağlayarak seramik bir ısıtıcı yapabilirsiniz

Çok emanet dursun ıstemiyorum kuşların yerini de pek degistirmek ıstemiyorum kısmet ise havalar ısınmaya geçer ise salma kafes güzel bir şekilde sistem kurmak ıstiyorum eğer bi hareket olsa benim kuşlarda 3 çift daha eklemek istiyorum kısmet ise .

uwp kullanmadım daha önce o yüzden bilgim yok ama geniş alanda yetersiz olduğunu ve maliyet olarak çok yüksek denk geldini duydum, onun yerine yağlı radyatörler tavsiye edilir çok daha verimli ve uygun olur elektrik tüketimi

Geri