Karadeniz Pet

Odada serbest uçması

KaanD

Yeni Üye
Merhaba. Kuşumla vakit geçireli yaklaşık 1 hafta oluyor. İlk gün odanın içerisinde serbest uçması için kafes kapısını açtım haliyle odayı ve evi tanımadığı için tavana çarptı. Alışacak tanıyacak bunu da biliyorum ancak evin her odasında asma tavan var ve arabasına süpürge başlığı girmediği için pekj temiz değil. Arasında hatrı sayılır miktarda toz var. Kuşum da ilk uçusunda direkt olarak oraya uçtu ve kondu ve uzun bir süre inmedi. Uzun bir sürenin sonunda indi kafesine girdi ancak asma tavana konduğundan mı bilmem oraya girdiği günden bu yana çok olmamakla birlikte kendini kaşımaya başladı. Asma tavan arasına girmesini nasıl engelleyebilirim? Kendine zarar verecek mikrop kapacak diye korkuyorum. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum. (NOT: Yine aynı yere konar korkusuyla ikinci kez serbest bırakamadım. Uzun süredir kafeste hareketsiz kalmasını istemiyorum.)

kaşınma olayı genelde kuşların sürekli yaptığı bir şey tüylerini düzeltirler genelde
banyoluk alıp içine kıvırcık yapraklarını parça parça bölerek koyarsanız banyo yaptırmış olursunuz en azından

Banyoluk aldım tavsiye için teşekkür ederim ama asma tavan arasına girmesini engellemek gibi bir durum söz konusu olur mu?

yani onu engellemek bir zor gibi kuşlar sürekli yüksekte olmayı sever ve kendilerini güvende hissederler belki eğitimle engelleye bilirsiniz ama o konuda da benim bilgim yok maalesef

Geri