Karadeniz Pet

Önce ishal ve kusma şimdi de salya gibi dışkı

Hakan-

Yeni Üye
Merhaba.
Yaklaşık 1 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. 1 haftalığına memlekete gittiğim için evde yalnız bırakmıştım. Yemi ve suyu fazlasıyla vardı. Dun eve geldiğimde çok hafif bir halsizlik mevcuttu. Bugün öğleden sonra halsizlikle beraber bir kaç kez salyalı şekilde yem kustu. Vitamin ekledim suyuna. Yemlerini değiştirip kafesini dezenfekte ettim. Az önce elimdeyken salyalı bir şekilde ve normalden büyük kakasını yaptı. Yapış yapıştı. Üstüne yapıştığı için temizledim.
Ne yapmalıyım? Veterinere götürmeli miyim?

Kuşunuzun ağzında kötü bir koku var mi?

İmkanınız varsa kanatlıdan anlayan ve dışkı tahlili yapabilecek bir veteriner varsa götürün tabi.Ama kuşunuz kursak mantarı gibi.Siz kuşunuzun gagasini koklayin kötü koku var mı yok mu hâl çaresine bakarız .

Hayır hiç koku almadım. Şimdi tekrar kokladım ama koku yok

Hocam kuşunuzu takipte kalın halsizlik,kusma devam ederse gaga ve cevresinde ekşi bir koku farkederseniz (dacostatin,fungi mix)kuş ilaci bunlar.Gr pet sitesinden 10gr siparis edebilirsiniz.
(zolax kapsül,flucan)beseri ilac eczaneden temin edebilirsiniz.Elinizde multivitamin ve probiyotik yoksa ilaclarla birlikte onlarida almaniz kuşunuzun tedavi sonrasi kullanmasi yararina olur.(Kursak mantariysa kusma ve halsizlik devam edecektir takip edin)

Hocam kuşunuzu takipte kalın halsizlik,kusma devam ederse gaga ve cevresinde ekşi bir koku farkederseniz (dacostatin,fungi mix)kuş ilaci bunlar.Gr pet sitesinden 10gr siparis edebilirsiniz.
(zolax kapsül,flucan)beseri ilac eczaneden temin edebilirsiniz.Elinizde multivitamin ve probiyotik yoksa ilaclarla birlikte onlarida almaniz kuşunuzun tedavi sonrasi kullanmasi yararina olur.(Kursak mantariysa kusma ve halsizlik devam edecektir takip edin)
Hüseyin bey keyifsizligi azaldı gibi geldi. Ötüyor temizleniyor. İştahı da var. Dışkısı katılaştı ama 2 defadır kendim temizliyorum. Yapışıp kalıyor. Beni korkutan bu.

Hocam 1 hafta yalnız kalmış kuşunuz strese girmiştir,suluğundan bakteri,mantar vs bulaşmıştır bir çok etken var.Bir kaç gün gözlemleyin salyalı kusma devam ederse dediğim ilaçları alırsınız kullanımlarını da o zaman paylaşırım.(elektrolıt yoksa elınızde 100ml suluga 1 pirinç tanesı kadar tuz,1 pırınc tanesı kadar şeker,1 pırınc tanesı kadar karbonat,3 damla lımon damlatıp kuşunuza vermeniz 1 haftadır ishalden dolayı kaybettıgı sıvıları tekrar almasını ve dırenc kazanmasını sağlar)

Hocam 1 hafta yalnız kalmış kuşunuz strese girmiştir,suluğundan bakteri,mantar vs bulaşmıştır bir çok etken var.Bir kaç gün gözlemleyin salyalı kusma devam ederse dediğim ilaçları alırsınız kullanımlarını da o zaman paylaşırım.(elektrolıt yoksa elınızde 100ml suluga 1 pirinç tanesı kadar tuz,1 pırınc tanesı kadar şeker,1 pırınc tanesı kadar karbonat,3 damla lımon damlatıp kuşunuza vermeniz 1 haftadır ishalden dolayı kaybettıgı sıvıları tekrar almasını ve dırenc kazanmasını sağlar)
Tamamdır. Çok teşekkür ederim 🙏

Geri