Karadeniz Pet

Onceden yumurtlamış kuş.Sizce yumurta var mı?

Alper22

Yeni Üye
2 Cift kuşum var.1 ciftini 9 gün önce aldım eş tutmuş ve önceden yavrulamış kuşlar zaten almadan önce yavrularını buyutmesini bekledim.Dişinin kanatları 8 9 gündür düşük fakat yuvalığa girmiyor galiba.Follukta tüy artmıs fakat ben yanlıs saymışta olabilirm .Sizce kuşta yumurta varmı?Varsa da yumurtlayacağızaman yuvaya girermi?
20160821_235444.jpg
20160821_235433.jpg
20160821_235335.jpg
20160821_235151.jpg
20160817_092803.jpg
20160817_092902.jpg

Yumurtluya Bilir Tekrardan Ama Bukadar Sık Doğurması Kuşu Yipratacaktir

her kuluçka arasında yuvalığı çıkarıp 1 ay dinlendirmek kuşun sağlığı için çok önemlidir. tecürbeli takım yumurtlamaya devam eder ama ben dinlendirmenizi tavsiye ederim şuan dişide yumurta yok

Yer değişiklikleri kuşların üremesinde olumsuz etkilere yol açabiliyor. Kuşlarınız yer değişikliğinden etkilenip üremeye ara vermiş olabilir ya da üst üste çok kuluçka geçirdiyse tüye girip üremeye ara verebilir ya da yorulup üremeye ara verebilir. Fotoğraflardan tüyde değillermiş ve yorgun değillermiş gibi gözüküyor. Dolayısıyla yer değişikliğinden kaynaklı üremeye ara vermiş olmaları daha olası.

Masallah guzel kuslar yuvalikta tuy gormeniz olumlu yer degisikligi alisma sureci olucaktir formlari iyi masallah kulucka yapabilir

Yer değişiklikleri kuşların üremesinde olumsuz etkilere yol açabiliyor. Kuşlarınız yer değişikliğinden etkilenip üremeye ara vermiş olabilir ya da üst üste çok kuluçka geçirdiyse tüye girip üremeye ara verebilir ya da yorulup üremeye ara verebilir. Fotoğraflardan tüyde değillermiş ve yorgun değillermiş gibi gözüküyor. Dolayısıyla yer değişikliğinden kaynaklı üremeye ara vermiş olmaları daha olası.
Peki sağolunda sizce şu an yumurta var mı kanadı kuyruğu felan düşük?

Peki sağolunda sizce şu an yumurta var mı kanadı kuyruğu felan düşük?
Fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla yumurta yok gibi gözüküyor. Kanadın kuyruğun düşmesi illa kuşta yumurta olduğu anlamına gelmiyor. Dişi kuşun hazır olduğunu gösteriyor. Poposuna bakın, gün gün takip edin. Eğer popoda şişme varsa yumurta var demektir.

Yumurta yok gibi duruyor. Yer değişikliğinden ötürü alışmaya çalışıyorlardır.

Fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla yumurta yok gibi gözüküyor. Kanadın kuyruğun düşmesi illa kuşta yumurta olduğu anlamına gelmiyor. Dişi kuşun hazır olduğunu gösteriyor. Poposuna bakın, gün gün takip edin. Eğer popoda şişme varsa yumurta var demektir.
Sağolun şuan köydeyim bakamıyorum ve 4 5 gun kadar daha kalacağım.

Alper bey kafesi nerden aldınız nekadar oldu memnunmusunuz bende aynısını buldum bizim burda 60 tl 50 tlye alırım telleri orta kalınlıkta sanırım.

Kararımı değiştirdim. Sanki yumurta varmış gibi geldi daha dikkatli bakınca. Bugün benim limon 1 yumurta bıraktı, onun ilk hallerine benzettim.

Alper bey kafesi nerden aldınız nekadar oldu memnunmusunuz bende aynısını buldum bizim burda 60 tl 50 tlye alırım telleri orta kalınlıkta sanırım.
kafesten memnunum fakat 2 kapısı var ben arka tarafta 5 6 tel keserek akıllı yemlik takmak için boşluk bıraktım onun dşnda bendeki çifthanede ızgara var tava yok o sorun fakat bazılarında var ben 30 tl ye almıştım burda 35 tlye satanlar felan var sizin fiyat bana biraz pahalı geldi internette felan 35 lira tavalı ızgaralısı fakat kafes telleri dikey ama sıkıntı çıkaracağını dusunmuyorum

Son düzenleme:
Kararımı değiştirdim. Sanki yumurta varmış gibi geldi daha dikkatli bakınca. Bugün benim limon 1 yumurta bıraktı, onun ilk hallerine benzettim.
kuş ful sarı olduğu için dikkatli görememıs olabilirsiniz :) ama inşallah oyledir ben kuş 4 gündür evde yokum o yuzden gormedim yarn görücez artk eğer olsaydı yarına kadar şişerdi son fotoğraftan bi öncekinde daha iyi belli oluyor

Son düzenleme:
kafesten memnunum fakat 2 kapısı var ben arka tarafta 5 6 tel keserek akıllı yemlik takmak için boşluk bıraktım onun dşnda bendeki çifthanede ızgara var tava yok o sorun fakat bazılarında var ben 30 tl ye almıştım burda 35 tlye satanlar felan var sizin fiyat bana biraz pahalı geldi internette felan 35 lira tavalı ızgaralısı fakat kafes telleri dikey ama sıkıntı çıkaracağını dusunmuyorum
2 kapının 1 tanesine taksaydınız akıllı yemliği.

yok ya bu kuşta yumurta yok :D ama nedense kanatları hala düsük ve kuyruğu kırık nedenini hala anlayamadım normal bi kanat düşmeside değil hep böyle