Karadeniz Pet

ördekten muhabbet kuşuna mikrop geçer mi?

says on the beach

Meraklı Üye
merhaba. annemin ördek besleme hevesinden dolayı yavru ördek aldık. fakat sorun şu ki tek durmuyormuş ördekler. yalnız kalınca bağırıyor yavru. bu yüzden geçici olarak muhabbet kuşunun kafesine koydum yavru ördeği. muhabbetler yanındayken pek bağırmıyor.
benim sorum acaba ördekten muhabbet kuşlarına bir mikrop geçer mi?

bir de resim paylaşayım sizinle. ördek hariç yanlış bir şey varsa eleştirinizi bekliyorum. ördeği oraya koyarak çok büyük risk aldığımın farkındayım.

37291

2.bir ördek alın zaten bir tane almışsınız ikinci bir ördek çok bir değişiklik yapmaz.ördek ve civcivler yalnız yaşayamazlar.ömür boyu bakamayacağınız bir hayvanı da alıp günaha girmeyin.bende köpekleri çok seviyorum ama ömür boyu bakamayacağım için almıyorum.umarım iyi bir yer bulursunuz.

2.bir ördek alın zaten bir tane almışsınız ikinci bir ördek çok bir değişiklik yapmaz.ördek ve civcivler yalnız yaşayamazlar.ömür boyu bakamayacağınız bir hayvanı da alıp günaha girmeyin.bende köpekleri çok seviyorum ama ömür boyu bakamayacağım için almıyorum.umarım iyi bir yer bulursunuz.

bu yalnız yaşayamam sorununu bilseydim zaten almazdım. büyüdüğünde de zaten çok uzağa gitmeyecek. müstakil evi olup tavuk besleyen komşular var. kedi gibi sokağa salacak değilim:) hatta yazın memlekete de götürüp babanneme bırakabilirim. sorunum şu anlık sadece. ama dediklerinize de harfiyen katılıyorum.

ördek büyüyünce vermek zorunda değilsiniz. ben evde hindi bile beslemiştim. mikrop geçer mi sorusuna birşey diyemiyorum

duruma göre bakacağız. :) internetten okuduğum kadarıyla herkes vermek zorunda kalmış. bende 1 metrelik kafes var belki yetişir bilmiyorum.

Hocam 1 gün bağırır 2 gün bağırır bizdede vardı eninde sonunda susuyor. Ayrıca muhabbet kuşlarına göre pis ve pasaklı oluyor ördekler. Kafes tabanı telleri dışkılardan dolayı çok kirlenecek ve bu kir hastalık bite açık davet gibi olacaktır. Zaten almışsınız ördek yavrusu gidip 1 tane daha alın büyükçe bir kolide ,koliyi ara ara değiştirmek suretiyle besleyin daha rahat temiz olacak herkes için.

Hocam 1 gün bağırır 2 gün bağırır bizdede vardı eninde sonunda susuyor. Ayrıca muhabbet kuşlarına göre pis ve pasaklı oluyor ördekler. Kafes tabanı telleri dışkılardan dolayı çok kirlenecek ve bu kir hastalık bite açık davet gibi olacaktır. Zaten almışsınız ördek yavrusu gidip 1 tane daha alın büyükçe bir kolide ,koliyi ara ara değiştirmek suretiyle besleyin daha rahat temiz olacak herkes için.

dün kumaşı keşfettim. kafese kumaş koydum orda ısınınca sesi kesti epey kerata:) . ama dağınıklık ve dışkılama konusunda dediğiniz gibi aşmış bu ördekler. zaten iki günde kokuttu kafesi. ağzıyla suyu dağıtıyor. ikinci ördek konusunda da ne deseniz haklısınız. hiçbir şey olmasa o da bir canlı. kendi türü den arkadaşı olması lazım.
zaten kuşları bugün ayrı kafese taşıdım. muhabbetlerin bulunduğu kafes daha küçük ama en azından ördekten uzak. :) çünkü ördek muhabbetin kuyruğuna dalıyor. kopartacak diye korkuyorum.

Geri