Karadeniz Pet

Ortama Alışma Süreci Ve Çiftleşme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

JheqiLL_

Yeni Üye
Selamlar, hayırlı Ramazanlar, 2 Çift Muhabbet kuşu aldım geçen hafta petshopcudan ve Kuşları orda çok fazla inceledim saatlerce 3 4 saat kadar.. ve hatta Çiftin birinin erkeği Yem kusması sonrası Dişiye ayak atıp üzerine çıktı ama dişi kaçtı altından, Dier çiftte ise özellikle dişi erkeğe yem kusturuordu ve Erkek Durmadan ayak atıyordu petsoptan alırken,satın aldıgım yerin Demesi Daha önce yavru alınmış çiftlermiş ne kadar doğru blmiyorum,
Satın aldığım yer yavru alamazsan kuşlar benm direk değiştiririm sorun değil dedi.
2 Çiftimde Gayet Güzel anlasıor Yem kusuyor birbirlerini kaşıyor Ve 2 çiftin hem erkeği hem dişileri Kızışmış durumda petshopta yuvalık flan takılı değildi aldıgımda,boş kafeslerde ayrı yerlerdeydi kuşlar (Dişili Erkekli çift olarak ayrılmışlardı) Petshoptan cıkmadan 2 büyük boy yuvalık ve 2 büyük boy Kafes aldım ve yuvalıklara hamster talaşımıdır nedir bilmiorum onlardan koyduk sonrasında kuşları koyduk.
2 dişide yaklaşık 1 saat içinde yuvalığa girmeye basladı ve ara ara yuvalıktan çıkar oldular 2side petsopta.

Buraya kadar herşey güzel, aldım ewe getirdim yatak odası sessiz sakin diyerek yaklaşık omuz hizasında Astım (Boyum 178), aralarında 20 cm bırakcak şekilde normal olarak yer değişiklginden dolayı Kuşlar Sessiz tabiki Hergün Telefondan 4 5 saat kadar çiftleşme sesi açıorum ortama alıssınlar die uzun süre açmam zararlımıdır ?? ve odadan cıkıorum uzaktan izledigimde birbirlerine yine yem kusmalar flan var çiftimin birinin dişisi Yuvalıga nadir'de olsa girmeye başladı yuvalıgın girişini kemirior,içindeki follugu gagayla kaldırıp kaldırıp bırakıor ama dier çiftin dişisi petsoptayken yuvadan cıkmadı ewe gelince yüzüne bile bakmadı yuvalığın daha.
2 günde bir yumurta havuç taze nane yapragı Kara lahana(Kara kelem derler Amasyada) yapıorum mama olarak,Yem olarak Dal darının Tane halinde olanını buldum içine Yemlik başına 1 yemek kaşığı yulaf ve çay kaşıgı ucuyla Nijer atıorum. ayak atmalar Var ewet ama çiftleşme yok,henüz 1 hafta oldugunun Farkındayım.Nette çok fazla araştırdım nijeriydi vs.. tüğe soktugu için çay kasıgı ucu kadar weriorum. 1 saat kadar önce 110 tL ye Nekton E siparişi verdim.Nekton S bulamadım piyasada hiçbiryerde Stoklarda nekton S yok bende ayrı 140 gramlık Nekton E siparişi Verdim Nekton S yerine de Polivit bebe şurubu Kullansam sıkıntı olurmu ? ve Nekton E ile polivit'i nasıl kullanmalıyım ? Şuan 100 ml yarım suluğa şırınga ile ölçüp 0.5 koyuyorum polivit'i fazlamı koyuyorum azmı koyuyorum ? hangi sıklıkla kullanmalıyım günlükmü haftalıkmı
1 gün Nekton E 1 gün Polivit olarakmı kullanmam doğru olur veya nekton e'yi mamayı güzel yedikleri için direk mamaya koysam ve polivitide suluga koysam olurmu ?
uygulama nasıl olmalı Nekton E'yi ne kadar koymalıyım Poliviti ne kadar koymalıyım ?
nasıl uygulasam bu hayvanlar şevke gelir çifleşir Bi fikir Lütfen.. Kuşların Ortam değişikliginden dolayı çekingen oldugnun farkındayım Sadece Ortama Alışma sürecini hızlandırma derdindeyim :)

Çok fazla soru sordum Ve çok uzun yazdım kusura bakmayın yıllardır yavru alma Derdindeyim ama sadece hayalde kaldı...Lütfen işten anlayan Arkadaşlar ustalar yorumlarsa çok Sevinirim

Öncelikle kuşlara biraz zaman tanıyın.. Ortama alışma süreci 1 ayı bulabiliyor bazen. Poliviti tam dolu suluğa 6,7 damla katıp kullanabilirsin. Ben nekton e kullanmadığım için kullanımını bilmiyorum, @Ahmet ASLAN abim yardımcı olabilir.

@Recai
Eywallah üstat şırınga ile veriyorum ve 0.5 gramda ortalama 6 8 damla arası olması gerekiyor Hergün suluğu Yeniliyorum ve içine damlatıyorum poliviti,biraz araştırdım da ilk 1 hafta hergün 1 hafta sonrası 3 4 günde bir verilebilir deniyor polivit?
Nekton e henüz elime ulaşmadı yarın ulaşıcak.İnternette metedildigi kadar etkilimi bu nekton e yoksa 110 lirayı çöpemi attık? :)
bu 2 ürünü kullanırken Nasıl kullanmalıyım onun hakkında fikir sahibi olan varsa lütfen yardımcı olursa sevinirim.

@Recai
Eywallah üstat şırınga ile veriyorum ve 0.5 gramda ortalama 6 8 damla arası olması gerekiyor Hergün suluğu Yeniliyorum ve içine damlatıyorum poliviti,Nekton e henüz elime ulaşmadı yarın ulaşıcak.İnternette metedildigi kadar etkilimi bu nekton e ?
bu 2 ürünü kullanırken Nasıl kullanmalıyım onun hakkında fikir sahibi olan varsa lütfen yardımcı olursa sevinirim.
Rica ederim Ahmet abi foruma girdiğinde konuyu görürse cevaplar.

Kuşlar ortama alışmış kendilerini rahat hissetmedikleri yerde ayak atma vs olmaz. Dişilerin hazır olmayabilir. Resim yüklersin bakarız. 2 çift olması güzel tek çifte oranla yavru alma şansın daha fazla. Ben poliviti tüy dönemi hariç vermeye sıcak bakmıyorum. Nekton E gelince S kullanmadan etkisini göstermez. İlla kullanırım diyorsan Nektonların içinden ölçek çıkıyor. Tam dolu suluğa yarım ölçek eklersin. Bence Nekton E yerine eczaneden evigen E vitamini tüpleri alsaydınız 5 adet 14 tl her mama ya yarım tüp döküp karıştırıp verirseniz daha etkili..

Dip şeysi : Kuşlara her gün yulaf , Nijer verilmez. Verirseniz A’dan Z’ye tüm vitaminleri verseniz bile bu iş kardeşlikten öteye gitmez :cool:

Nekton E, Ferti-vit, E-50 bunlar etkili ilaçlar çöpe atılacak ilaçlar değil. Ben ferti-vit kullanıyorum etkisinide hemen gösteriyor 2-3 günlük kullanımda kuşların hareketlerinin değiştiğini görebilirsin. Dikkat edilmesi gereken kışıştırıcı katkıların, yemlerin yan etkisi yani tüye sokmadan üzerinde kullanım talimatına göre vermek. Şu ara hava sıcaklığından dolayı kuşlar tüye girmeyede başladılar.

Kuşlar ortama alışmış kendilerini rahat hissetmedikleri yerde ayak atma vs olmaz. Dişilerin hazır olmayabilir. Resim yüklersin bakarız. 2 çift olması güzel tek çifte oranla yavru alma şansın daha fazla. Ben poliviti tüy dönemi hariç vermeye sıcak bakmıyorum. Nekton E gelince S kullanmadan etkisini göstermez. İlla kullanırım diyorsan Nektonların içinden ölçek çıkıyor. Tam dolu suluğa yarım ölçek eklersin. Bence Nekton E yerine eczaneden evigen E vitamini tüpleri alsaydınız 5 adet 14 tl her mama ya yarım tüp döküp karıştırıp verirseniz daha etkili..

Dip şeysi : Kuşlara her gün yulaf , Nijer verilmez. Verirseniz A’dan Z’ye tüm vitaminleri verseniz bile bu iş kardeşlikten öteye gitmez :cool:
Yorumun için Teşekkür Ederim @Ahmet ASLAN hergün Nijer verilmez derken şöyle yani Yemliklerine Çay kaşıgı ucu ile koyuyorum yulafıda aynı şekilde büyük yemlikleri var ayrı ayrı 1er kaşık veriyorum yulafı.Nekton E tek başına iş yapmaz Derken S sini bulamadım hiçbiyerde :D Sadece E buldum + kuşlar ayak atma işini sadece Çiftlşme Sesi açtıgımda yapıyor onu kapattıgım gibi yine sessizlige bürünüorlar Arada dier kafesle beraber ötüşüyorlar

Nekton E, Ferti-vit, E-50 bunlar etkili ilaçlar çöpe atılacak ilaçlar değil. Ben ferti-vit kullanıyorum etkisinide hemen gösteriyor 2-3 günlük kullanımda kuşların hareketlerinin değiştiğini görebilirsin. Dikkat edilmesi gereken kışıştırıcı katkıların, yemlerin yan etkisi yani tüye sokmadan üzerinde kullanım talimatına göre vermek. Şu ara hava sıcaklığından dolayı kuşlar tüye girmeyede başladılar.
Ferti-vitin Adınıda Çok fazla duydum ama Nekton E daha fazla Öneri oldugu için onu aldım Aralarında ne kadar Fark var bilmiorum ama Nektonun Sadece E'sini bulabildim S bulamadıgım içni S nin yerini doldurabilcek birşey ile Nekton E vermeyi planlıyorum, + olarak kullanma talimatı olarak nektonun üzerinde ilk hafta hergün dior bazı forum sitelerinde 3 günde 1 dior o yüzden sormak istedim en doğru oran hangisidir die

Farklı vitamin ismi söyleyip çöpe atılacak değil diyorsunuz bende size diyorum ki Nekton E tek başına çöp kullanmadan. Sağdan soldan duyduklarınızla bu sitede üyelere yanlış bilgi vermeyin..

Estafurullah Kimseye yanlış bilgi vermek gibi bir niyetim yok aksine bilgi Edinmek adına açılmış bir Konu.
Üyeleri Hep böyle Azarlayarakmı konuşursunuz Merak ettim doğrusu.

Estafurullah Kimseye yanlış bilgi vermek gibi bir niyetim yok aksine bilgi Edinmek adına açılmış bir Konu.
Üyeleri Hep böyle Azarlayarakmı konuşursunuz Merak ettim doğrusu.

Size yazmadım.Alıntı yaptığım mesajı iyi okuyun..

Yeterince bilgi akışı olduğu için..

Konu Kilit..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri