Karadeniz Pet

oyuncak çıngırağına pençe takılma tehlikesi hakkında uyarı

ozgurs

Meraklı Üye
merhabalar oyuncakların genelde altında bulunan
genelde içeri asılan plastik top, merdiven v.b. altında olan

çıngırağa kuşun pençesi girip takıldı
zor kurtardı parmağını hayvan.

kullananlar dikkat etmesini tavsiye ederim.

parmağı tırnağı kopabilir. asılı kalıp yeme gidemeyip hayvan açlıktan hayatını bile kaybedebilir.

merhabalar oyuncakların genelde altında bulunan
genelde içeri asılan plastik top, merdiven v.b. altında olan

çıngırağa kuşun pençesi girip takıldı
zor kurtardı parmağını hayvan.

kullananlar dikkat etmesini tavsiye ederim.

parmağı tırnağı kopabilir. asılı kalıp yeme gidemeyip hayvan açlıktan hayatını bile kaybedebilir.
Daha kötüsü başıma gelmişti, uyarı çok iyi olmuş.
Çeşitli desenlerde birbiri içine geçmiş halkalı bir oyuncak vardı, en alttaki yıldız desenliydi. İçinden geçmeye çalışırken ayağı boşa düşmüş. Allah’tan ailem çığlığını duyup kurtarmış aksi takdirde kurtulması imkansızmış :”(
Uyarı için tekrar teşekkürler

Bazı oyuncaklar tehlikeli cidden. Zincirli, boncuklu bazı oyuncaklar oluyor, onlara takılma riskleri var.
Sizin dediğin o çıngırağın deliği benim de dikkatimi çekmişti, tam tırnağının girebileceği şekilde... Oyuncaklardaki çıngırağı çıkarıyorum hep.
Kafesinde de ayağının takılabileceği çok yer yok aslında ama geçenlerde bir yerine ayağı takıldı. Laftan da anlamıyor ki beklese de kurtarsam, ayağını çekip duruyor zavallıcık. :)
En korktuğum şey de evde yalnız olduğu sırada bu şekilde ayağının takılması ve kendini kurtaramaması.

Tenis topunu uygun büyüklükte kesip içine çıngırağı atın. Topu bant yardımıyla kapatın.

Not:Dişi kuşlar için yuvarlak materyalleri tavsiye etmiyorum. Yumurta sanıp aşırı sahipleniyorlar.

Geri