Karadeniz Pet

Oyuncak bağımlılığı

Rasengan

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar. Komşumuzdan bir kuş aldık ilgilenemedikleri için bize verdiler bizde severiz kuş beslemeyi. Fakat bu kuşa hiç bakmamış lar, balkonda uzun süre tek başına kalmış. Asılı bir tekerlekli oyuncak var araba parçası yani kırılmış oyuncaktan çıkmış. O oyuncağa aşırı bağlanmış, yemliğe gidip 1 yem alıp gelip oyuncağa kusmaya çalışıyor. Az önce oyuncağı elime aldım kuşa dokundurdum ve bol miktarda elime yem düşürdü ağzından. Şimdi oyuncağından ayırdım kafasını yere koyup ötüyor depresyona girmiş gibi. Ne yapmak lazım bikaç güne unutur mu? Her dakika ilgileniyoruz evde 3 kişi sürekli başına gidiyoruz öyle seviyoruz. Kendini sevdirmiyor fakat elimde oyuncak varken sorun olmuyor. Oyuncağı alıp ona değdirince resmen çıldırıyor ne yapacağını bilmiyor ve deli gibi yem kusuyor. Bir akıl verin lütfen. Isırma gibi bi huyu pek yok ve elimize baya alışkın. Omzumuza kafamıza konuyor fakat oyuncak kafesteyken dışarı çok az çıkıyor. Oyuncak dışarfayken kafese girmiyor. Yorumlarınızı bekliyorum sevgilerle. Kaç aylık bilmiyorum ve şuan tüy dökme zamanlarında

Oyuncağa yem kusu yorsa onu eşi veye yavrusu gibi görüyordur yavrusu olarak gördüğünü pek sanmam onun yanına Bi eş alırsanız unutabilir büyük ihtimalle

Oyuncağa yem kusu yorsa onu eşi veye yavrusu gibi görüyordur yavrusu olarak gördüğünü pek sanmam onun yanına Bi eş alırsanız unutabilir büyük ihtimalle

Eş almaya ailem yanaşmıyor birde çiftleşme yumurta vs durumlar nasıl olur hiç bilmiyoruz. Ondan önce eş olarak seçeceğimiz kuşla anlaşır mı o işler nasıl oluyor Bilmiyoruz. Eş almadan oyuncaktan uzaklaştırsak kendimize alıştırsak nasıl olur?

eş almayın. oyuncağı da alıp atın. aynalı ya da parlak şeyler varsa kafesinde onları da atın. başta üzülür sonra alışır. bol bol ilgilenin. uzun süre kafesten çıkmayan kuşlar malesef kafes dışı hayata kolay adapte olamıyor. stres ve ilgisizlik benim gözlemlediğim kadarıyla kusma davranışını daha çok arttırıyor. siz ilgi gösterdikçe kusması azalır diye düşünüyorum

eş almayın. oyuncağı da alıp atın. aynalı ya da parlak şeyler varsa kafesinde onları da atın. başta üzülür sonra alışır. bol bol ilgilenin. uzun süre kafesten çıkmayan kuşlar malesef kafes dışı hayata kolay adapte olamıyor. stres ve ilgisizlik benim gözlemlediğim kadarıyla kusma davranışını daha çok arttırıyor. siz ilgi gösterdikçe kusması azalır diye düşünüyorum
Anladım bende böyle düşündüm ama açıkçası korktum kuşa bişey olur mu diye. Depresyon vs gibi durumlar yaşar mı diye çekindim o yüzden buraya yazmak istedim. Gerçekten çok fazla hatta aşırı ilgileniyoruz. Günün yarısını kuşla geçiyoruz öyle söyleyeyim :) teşekkür ederim yorumunuz için. Ek olarak tavsiyeleriniz varsa genel olarak kuşlar hakkında yazmanızı isterim

Anladım bende böyle düşündüm ama açıkçası korktum kuşa bişey olur mu diye. Depresyon vs gibi durumlar yaşar mı diye çekindim o yüzden buraya yazmak istedim. Gerçekten çok fazla hatta aşırı ilgileniyoruz. Günün yarısını kuşla geçiyoruz öyle söyleyeyim :) teşekkür ederim yorumunuz için. Ek olarak tavsiyeleriniz varsa genel olarak kuşlar hakkında yazmanızı isterim
Bende sürekli ilgilenmeme ve hatta günün büyük kısmı dışarda olmasına rağmen bir zilli topumuz var dünyalara bedel. Bir sürü oyuncak var yüzüne bakmıyor,topu alıcam sanıp bana bile saldırıyor :)sizin kuşunuz ilgi ve sevgi görmemiş fazla o yüzden oyuncağa o kadar bağlanmış büyük ihtimalle:confused: Size alıştıkça durum normale döner merak etmeyin.Sizden gördüğü sevgiyle depresyona falan girmez.

Benim kuşum da oyuncağa suluğa kalamara herşeye kudurup kusuyordu ki en önemlisi kuş elimle çifleşip kudurup kusuyordu sonra bir tanıdım çatlar ölür dedi dişi alın dedi şuan yavruları var :)

Arkadaşlar selamlar. Komşumuzdan bir kuş aldık ilgilenemedikleri için bize verdiler bizde severiz kuş beslemeyi. Fakat bu kuşa hiç bakmamış lar, balkonda uzun süre tek başına kalmış. Asılı bir tekerlekli oyuncak var araba parçası yani kırılmış oyuncaktan çıkmış. O oyuncağa aşırı bağlanmış, yemliğe gidip 1 yem alıp gelip oyuncağa kusmaya çalışıyor. Az önce oyuncağı elime aldım kuşa dokundurdum ve bol miktarda elime yem düşürdü ağzından. Şimdi oyuncağından ayırdım kafasını yere koyup ötüyor depresyona girmiş gibi. Ne yapmak lazım bikaç güne unutur mu? Her dakika ilgileniyoruz evde 3 kişi sürekli başına gidiyoruz öyle seviyoruz. Kendini sevdirmiyor fakat elimde oyuncak varken sorun olmuyor. Oyuncağı alıp ona değdirince resmen çıldırıyor ne yapacağını bilmiyor ve deli gibi yem kusuyor. Bir akıl verin lütfen. Isırma gibi bi huyu pek yok ve elimize baya alışkın. Omzumuza kafamıza konuyor fakat oyuncak kafesteyken dışarı çok az çıkıyor. Oyuncak dışarfayken kafese girmiyor. Yorumlarınızı bekliyorum sevgilerle. Kaç aylık bilmiyorum ve şuan tüy dökme zamanlarında
O oyuncağın anlamı kuşunuz için çok büyük . Tek başına olduğu için onunla bağ kurmuş .

3 senedir baktığım erkek muhabbet kuşum ilk aldığım oyuncağıyla bağ kurmuş durumda ve o oyuncağın üstüne 100ün üzerinde oyuncağı oldu ama ondan kopamıyor . Beraber yıkıyoruz , beraber tamir ediyoruz .

Bir kaç ay önce full evcil yetişkin dişi sahiplendim . Sahibi 3 oyuncak verdi , yeni oyuncaklarla oynuyor ama en sevdiği o eski 3 oyuncağıyla daha çok ilgileniyor . Eşi ile çok iyi anlaşmasına rağmen o 3 oyuncağa eşini bile yaklaştırmıyor .

Oyuncaklarına karşı aşırı sevgi besliyorlar , oyuncaklarından ayırmayın . İlgisini çekecek , beraber eğleneceğiniz yeni aktiviteler bulun/geliştirin .

tek bakılan kuşlarda hele bir de kafesten doğru düzgün çıkarılmadıysa kusma olayı çok sıkıntı. bende üç erkek kuş var. ilk aldığımı bir süre tek bakmıştım. nesnelere kusmaya başlayınca arkadaş aldım hemen yanına. sonraki aldıklarım kaç senedir bendeler bir kere bile kusmadılar. ama ilk aldığim malesef dönem dönem kusuyor. o zaman kusmasını tetikleyen şeyi ortadan kaldırıyorum. veterinerimiz de öyle demişti. şöyle düşünün kusma bir çiftleşme davranışı. sürekli bir cinsel uyaran var kuş için. o uyaran yüzünden hormonlar hep tavan. bu da kısır döngü. bi ara kapı kollarını bile poşetle sarmıştım. parlak diye oralara kusuyordu. sürekli kusup yemesi kursak problemlerine neden olabilir. bence bol ilgiyle, uçuş egzersizleriyle zamanla daha iyi olur. uçması çok önemli. zorla çıkarıp kafesten uçurmayın. ama teşvik edin. yeşillik seviyorsa kafes dışında verin. düzenli uçan kuşlar daha özgüvenli oluyor. isterseniz yanına başka erkek kuş da alabilirsiniz.

Geri