Karadeniz Pet

Pakistan papağanı mı sultan papağanı mı?

Ahmet|zk

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşu yavrularını sattıktan sonra bu iki türden birini Alacağım. Sizce hangisini almalıyım? Teşekkürler.

Merhaba Ahmet Bey. 2 pakistan papağanım 2 de muhabbet kuşum var. Pakistan papağanlarını alalı 2 yıl oldu, Her ikisi de 3 yaşına yakınlar. Pakistan papağanlarını ele alıştırmak çok zordur. Eğer elime gelsin diye düşünüyorsanız uzak durun. Ben alırken petshopa defalarca sordum ele gelir mi, alışır mı diye, alışır dedi. Ama 2 yıldır hiç elime alamadım. Çok kötü ısırır. Bunlar yabani hayvanlar, insana alışmaları çok zordur. İnsan elinde doğanlar alışabilir ama bir süre sonra onların da saldırganlaştığını duymuştum. Sultan Papağanı hakkında çok bilgim yok ama çok iyi bir arkadaş olduğunu çok gördüm. Elinize alışsın istiyorsanız kesinlikle Sultan Papağanı tavsiye ederim.

Sultan papağanlarıda doğru eğitim verilmezse ısırdığı yeri kanatır kedi gibi tıslar bana kalırsa Alexander papağanınıda düşünmelisiniz

Sultan papağanlarıda doğru eğitim verilmezse ısırdığı yeri kanatır kedi gibi tıslar bana kalırsa Alexander papağanınıda düşünmelisiniz
Aynen katılıyorum. Sultan Papağanı da çok hırçın bir tür. Alexander, Pakistan'a göre daha sakin bir tür mü hocam? Ben 2 yıldır bekliyorum benim pakistanlar alışsın diye ama artık pes ettim. Geri de veremiyorum. Yavruları olursa beslerim diye düşündüm.

İki türüde eğitmek için ilgi ve sabır gerekiyor ama benim gözüme Alexander daha hoş geliyor boynundaki çizgisi vesaire cüsse olarakda daha büyük alexanderler

Sultan papağanı kesinlikle hırçın bir tür değildir. Hatta bana göre en uysal türdür. Her canlının sevgi ve ilgiye ihtiyacı vardır. Sultan papağanının da sevgiye ilgiye ihtiyacı vardır. Siz kuşunuza istemediği bir şeyi zorla yaptırmaya çalışırsanız, en evcil kuş bile yeri geldiğinde kötü bir şekilde ısırır. Baktığınız bir canlının üzerine çok fazla düşerseniz ona rahatsızlıktan başka bir şey vermezsiniz. Hiç kimse fazla rahatsız edilmek istemez.

Alexander bir tık küçük değil miydi? Ben Pakistan papağanını kendime daha yakın görüyordum boyutundan dolayı

Yavruyken alınan Her kuş eğitilebilir bence. YouTube’ da görüyorum Pakistan papağanını ve çok evciller açıkcası sultan papağanı küçük olduğundan almak istemiyorum ama onlar kendilerini daha fazla sevdiriyor. Bi yandan da Pakistan da çok oyuncu ve kafesi de maliyetli olacaktır. Anlayacağınız hala kararsızım :/

Merhaba Ahmet Bey. 2 pakistan papağanım 2 de muhabbet kuşum var. Pakistan papağanlarını alalı 2 yıl oldu, Her ikisi de 3 yaşına yakınlar. Pakistan papağanlarını ele alıştırmak çok zordur. Eğer elime gelsin diye düşünüyorsanız uzak durun. Ben alırken petshopa defalarca sordum ele gelir mi, alışır mı diye, alışır dedi. Ama 2 yıldır hiç elime alamadım. Çok kötü ısırır. Bunlar yabani hayvanlar, insana alışmaları çok zordur. İnsan elinde doğanlar alışabilir ama bir süre sonra onların da saldırganlaştığını duymuştum. Sultan Papağanı hakkında çok bilgim yok ama çok iyi bir arkadaş olduğunu çok gördüm. Elinize alışsın istiyorsanız kesinlikle Sultan Papağanı tavsiye ederim.
Hocam siz hem yetişkin hem de eşli almışsınız ele alışmaması doğaldır.

Hocam siz hem yetişkin hem de eşli almışsınız ele alışmaması doğaldır.
Maalesef hocam aldığımda 3 aylık yavruydu, 6 aylıkken de eş aldım yanına yalnız kalmaması için. O eşine kavuştu biz yalnız kaldık ama olsun böyle mutlu gibi. Evcil bir kuş alacaksanız Pakistanı kesinlikle önermem.

Yavruyken alınan Her kuş eğitilebilir bence. YouTube’ da görüyorum Pakistan papağanını ve çok evciller açıkcası sultan papağanı küçük olduğundan almak istemiyorum ama onlar kendilerini daha fazla sevdiriyor. Bi yandan da Pakistan da çok oyuncu ve kafesi de maliyetli olacaktır. Anlayacağınız hala kararsızım :/
O gördüğünüz papağanlar %99 elde doğmadır. Benim Pakistan kesinlikle yakalama. Meşhur bir tır devrilme olayı vardır, duyduysanız. İstanbul'da papağan dolu bir tır devrilmiş 2012'de ve papağanlar sağa sola dağılmış. Bunlar onların bebeleri.

İllaki pakistan alacaksanız mavi olan türden alın yeşiller genellikle yakalama oluyor arkadaşın dediği gibi

Aynen. Yeşil haricindeki tüm renkler mutasyondur. Mutasyonlar da ele alıştırılabilir.

Geri