Karadeniz Pet

Pakistan papağanımda hızlı ve hırıltılı nefes alıp verme

Hocam benim kuş tekrar solunum sıkıntısı çekmeye başladı bu akşam ,artık ne yapacağımı bilemiyorum dün gayet güzel öten etrafıyla ilgilenen kuş bu akşam yine derin derin nefes almaya ve halsizlenmeye başladı ama eminim yarın bu durum geçecek ve bir kaç gün sonra yine olacak acaba kalıcı bi durum olabilir mi yada astım , çünkü iki defa antibiyotik tedavisi gördü hala düzelmedi artık antibiyotik vermeyede çekiniyorum bi fikriniz var mı durumu hakkında ?
Doksisiklin etken maddeli bir ilaç temin edin. Monodoks, hiprdoxi, doksimis gibi. Temin ettikten sonra buraya yazın kullanımını yazayım

Hocam benim kuş tekrar solunum sıkıntısı çekmeye başladı bu akşam ,artık ne yapacağımı bilemiyorum dün gayet güzel öten etrafıyla ilgilenen kuş bu akşam yine derin derin nefes almaya ve halsizlenmeye başladı ama eminim yarın bu durum geçecek ve bir kaç gün sonra yine olacak acaba kalıcı bi durum olabilir mi yada astım , çünkü iki defa antibiyotik tedavisi gördü hala düzelmedi artık antibiyotik vermeyede çekiniyorum bi fikriniz var mı durumu hakkında ?

benim 3 yaşında monk papağanım var.Haftada 4 gün meyve sebze karışımı.2 gün kuruyemiş-1 Gün yumurta maması tüketiyor.3 senedir hiç hastalıgını görmedim.Pellet yemide kafesinde mevcut.Eğer bir papağanın kronik bir rahatsızlıgı yoksa mutlaka beslenmeden dolayı hastalanıyordur.Unutmayın papağanlar dogada günlük ihtiyaçlarının %70 ini meyve ve sebzeden alıyor.Kalanlar tohum ve çekirdeklere ayrılıyor.Kötü beslenen bir papağan hastalıklara karşı dirençsiz olur ve yarı yarıya ömrü kısalır.Lütfen beslenmesine önem verin.İşlerin yoluna gireceginden emin olabilirsiniz.Meyve-sebze karışımında örnek kullanabileceginiz bir kaç ürünü söyleyeyim sizlere.(Havuç-roka-ıspanak-kabak-kereviz-dereotu-elma-armut-ananas-kiraz-muz-kivi) bunlar kesinlikle çekirdeginden ayrılmış olmalı ve küçük bir parça halinde karışım yaparak vermeyi deneyin.Günlük en az 1 buçuk--2 saat dışarı salınımı ve egzersizi yapılmalı.