Karadeniz Pet

Papağınım tüyde mi? Ne yapmalıyım?

sezin_

Paylaşımcı Üye
selamlarr
Sultan papağınım koko'yu alalı 4 gün oluyor. Aldığımda sol kanadındaki tüyler eksikti. Bugün başının üstğnde de eksiklik olduğunu fark ettim. Muhabbet kuşundan anlıyorum ama daha önce tüye giren Sultan hiç görmedim😄 yardımcı olabilir misiniz? Şu an amin forte b koydum suluğuna sadece.Kanadı için ve vücudundaki tüm tüylerin tamamlanması için neler yapabilirim?

videosu ;
Gün içinde böyle neşeli. Bazen ciyaklıyor ama olsun 😄 Daha şimdiden bize şarkı söylemeye ıslığımızı taklit etmeye başladı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-01-14-27-48-515_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-04-01-14-27-48-515_com.miui.gallery.jpg
    784.6 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2021-04-01-14-28-04-040_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-04-01-14-28-04-040_com.miui.gallery.jpg
    702.7 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2021-04-01-14-28-40-564_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-04-01-14-28-40-564_com.miui.gallery.jpg
    791.4 KB · Görüntüleme: 13
selamlarr
Sultan papağınım koko'yu alalı 4 gün oluyor. Aldığımda sol kanadındaki tüyler eksikti. Bugün başının üstğnde de eksiklik olduğunu fark ettim. Muhabbet kuşundan anlıyorum ama daha önce tüye giren Sultan hiç görmedim😄 yardımcı olabilir misiniz? Şu an amin forte b koydum suluğuna sadece.Kanadı için ve vücudundaki tüm tüylerin tamamlanması için neler yapabilirim?

videosu ;
Gün içinde böyle neşeli. Bazen ciyaklıyor ama olsun 😄 Daha şimdiden bize şarkı söylemeye ıslığımızı taklit etmeye başladı.
muhabbet kuşlarına göre bakarsak var gibi ama sultan papağanım hiç olmadı ama elimide çok kanattı 🤣

muhabbet kuşlarına göre bakarsak var gibi ama sultan papağanım hiç olmadı ama elimide çok kanattı 🤣
tıslaması yetiyor zaten. Ben elimi hiç yaklaştırmadım henüz ama çok saldıracak bir kuşa benzemiyor. Zaten edindiğim bilgilere göre insana çok hızlı alışıyorlarmış. Ben evin içinde gezerken sürekli takip ediyor ne desem dinleyip tekrar etmeye çalışıyor 😄 Şu anlık öyle bakalım neler olacak. İlk geldiği gün şarkı söylemeye başlamıştı şok etti beni.

Kafasına göre tüye girmiş. B vitamini haftada 2 gün yeterli.
Havuç içeren mama verin.
İyi günlerde besleyin.
hocam birkaç sorum olacak. 4 5 damla damlatıyorum azaltayım mı biraz? Bir yerde b vitamininin sakinleştirici etkisi olduğunu duymuştum bir de, doğru mu?
bir de bir yöneticimiz yaşında bir kuş olduğunu söylemişti bilginiz varsa siz de yorum yapabilir misiniz?

Sanırım ilk defa doğru çıktı bir tahminim 🙃

sorularımın cevabını alsam ona göre şey edeceğim de 🤣

Geri