Karadeniz Pet

Papağanım uçamıyor bir bilgisi olan varmı

Aydın Kaan

Yeni Üye
Arkadaşlar daha dün akşam papağanım uçuyordu sabit bile durmuyordu. Bu sabah kafesinden çıkarayım hava alsın uçsun biraz hayvan dedim normalde açar açmaz üstüme atlardı fakat bu kez kafesin kapağında sabit durdu elimi uzattım direk geldi fakat hiç uçmadı bende birşey olmaz dedim. Sonradan fark ettimki normalde hep durdugu yere gitmiyor (2 mt yukarıda bir sopanın üzerinde dururdu) elimle alıp uçurmak için hafifçe salladım fakat sol kanadını açma bile elimden atlarkende sadece sağ kanadını açarak süzülüyor. Fakat yerdeyken sol kanadını sürekli geriyor ama uçamıyor lütfen ne yapabilirim acil yardım lazım birşey oldu diye korkuyorum.
(papağan henüz 2 aylık bile değil

Sol kanadı incinmiş veya kırılmış olabilir. Gün içinde gözlemleyin o kanadını kullanabiliyor mu yoksa anlık mı oldu diye. Kullanamıyorsa veterinerde röntgen çekilmeli. Kalamar kemiğine önem verin. Kemik için iyi bir ögedir. Kalsiyum açısından zengindir. Mama yapıp içine kalamar kemiği parçaları ufalayın.

Sol kanadı incinmiş veya kırılmış olabilir. Gün içinde gözlemleyin o kanadını kullanabiliyor mu yoksa anlık mı oldu diye. Kullanamıyorsa veterinerde röntgen çekilmeli. Kalamar kemiğine önem verin. Kemik için iyi bir ögedir. Kalsiyum açısından zengindir. Mama yapıp içine kalamar kemiği parçaları ufalayın.
kanadını inceledim biraz ilk başta yavaşça okşadım canı acırsa bağırınıyor diye. okşadığımda iyice hoşuna gitti kanadını yavaş yavaş açtım gene bağrınmadı kırık olsa canı acımaz mı bu kadar ellesem? umarım birşeyi yoktur çok seviyorum kuşumu acı çekmesinide istemiyorum

Kırığı gözlem yaparak anlayabilirsiniz. Şüpheniz varsa veyerinere gitmelisiniz. Geçmiş olsun.