Karadeniz Pet

Papağanım , odadan çıktığımda çıglık atmaya başlıyor

Fatih284892

Yeni Üye
Merhaba bir tane Alexander Iskender Papağanına sahibim. Adı Kekik yaklaşık 1 yaş 2 aylik. Gayet uysal ve evcil bir kuş. Kekiğin kafesi benim yatakodamda yani tüm gün benimle kaliyor, ne zaman odadan çıksam çığlıklar atmaya başlıyor ve ben gelene kadar susmuyor. Bu sorunu çözmek için ne yapmamı önerirsiniz ?

Merhaba bir tane Alexander Iskender Papağanına sahibim. Adı Kekik yaklaşık 1 yaş 2 aylik. Gayet uysal ve evcil bir kuş. Kekiğin kafesi benim yatakodamda yani tüm gün benimle kaliyor, ne zaman odadan çıksam çığlıklar atmaya başlıyor ve ben gelene kadar susmuyor. Bu sorunu çözmek için ne yapmamı önerirsiniz ?

Kuşunuza eş alırsanız çözersiniz ;)

çözümü yok zaten iskender papağanları sesli hayvanlardır.Gündüz saatlerinde bagırmaları normal.

Bunu çözmenin yolu yok maalesef.Papağanınız sürekli olarak sizi gördüğü için siz odadan çıkarken bağıracaktır.Sizinle birlikte gezmek istiyor ve odada yalnız kalmak istemiyor.Bu size bağlandığını gösterir.Benim sultan papağanım da aynı şekilde davranıyor.

Anladım, teşekkürler cevaplarınız için. Evet bana cok bağlı 3 aylıkken aldım o zamandan beri beraberiz.

Geri