Karadeniz Pet

Parazit

Mavişkizim

Yeni Üye
Ogrenmek istedigim su; parazit icin enseye damla uyguladiktan kac gun sonra bu ilac etkisini gosteriyor? Nekadar sure sonra kasinma durup kus parazitlerden kurtuluyor? 3gun doldu. Bugun 4.gun kusum hala kasiniyo bu normalmi?

Doğru uygulama yaptıysanız sabredin bitler üstünde gezebilir kuşun kanını emdiği zaman ölürler. Ayrıca 12 gün sonra tekrar yapmanız gerekiyor Bitlerin yumurta bırakma ihtimaline karşı..

Doğru uygulama yaptıysanız sabredin bitler üstünde gezebilir kuşun kanını emdiği zaman ölürler. Ayrıca 12 gün sonra tekrar yapmanız gerekiyor Bitlerin yumurta bırakma ihtimaline karşı..
Yani suanki durum normal hemen sonlanmiyo olay oylemi? Gerci sordugum 2 veterinerde ilacin kana karisip etki etmesi 3-5gun demisti ama ben yinede tecrubeli kisilerden ogrenmek istedim. Malum veterinerlere kus konusunda guvenmek mumkun diil

Beklemeniz gerek parazitler kan emdikçe ölücek yaptığınız günden itibaren 12 gün sonra tekrar enseye damlayı damlatın kafesi kaynar suyla iyice temizyleyin yemlikler tünekler suluk mamalık fakat tül varsa onu atın yenisini alın güzel ce dezenfekte ettikten sonra kuşu temiz kafese koyun bir daha ilaç yapmanızı da gerek kalmaz bitlerden kurtulursunuz. .

Beklemeniz gerek parazitler kan emdikçe ölücek yaptığınız günden itibaren 12 gün sonra tekrar enseye damlayı damlatın kafesi kaynar suyla iyice temizyleyin yemlikler tünekler suluk mamalık fakat tül varsa onu atın yenisini alın güzel ce dezenfekte ettikten sonra kuşu temiz kafese koyun bir daha ilaç yapmanızı da gerek kalmaz bitlerden kurtulursunuz. .
2gunde bir herseyini yikiyorum. Tul kullanmiyorum zaten. Hatta her temizlik sonrasi yemlerini atip yeni yem koyuyorum temiz yemlige. Aslinda temizligine herzaman cok dikkat ediyodum yeni aldigim seyleri dezenfekte etmeden kafese koymuyodum parazit nasil bulasti acikcasi onada anlam veremiyorum evdeki bi kusa nerden gelirki bit bukadar ozen gosterirken

Siz kuşun üstün de bit gördünüz mü ?

Siz kuşun üstün de bit gördünüz mü ?
Surekli kasinip silkelenmesinden parazitten suphelenince kusu surekli kontrol ettim tuylerin arasini. Kafeside surekli kontrol ettim hatta geceleri isigi acip iyice inceledim ama hem kus hemde kafes tertemiz hcbisey yoktu. Veterinere goturdum bakti. Parazit yok temiz dedi o da. Mantarda yok dedi. Ama kasinmasi resmen biseyin rahatsiz etmesinden kaynakli bi kasinti oldugu belliydi. Veterinerden bikac gun sonra sabah tunekte bisey gordum. Ama toz tanesi gibi bisey hickimse onun bi parazit oldugunu dusunmez hatta kimse farketmez bile. Internetteki yorumlarda insanlarin yazdigi gibi gozle rahatca gorunup bitir bitir dolasan bisey diildi yani. Ben cok fazla inceledigim icin kafesini suphelenip kontrol etmek icin tirnagimin ustune alip cam kenarinda iyice baktim hareketsiz bsydi nerdeyse gozle gorulemiycek kadar minicik toz tanesi gibi ama suphelip peceteye koyup veterinere goturdum. Ben gostermeden pecetede hicbisey gormediler hatta bravo nasil farkettiniz bunu herkes goremez dediler ve mikroskopla bakinca evet bit dedi. Oyle emin oldum. Uzun uzun yazdim ama bu sorunu yasayip farkedemeyip, bocek gibi kolayca farkedilir bisey gormeyi beklemeyip zaman kaybina sebep olunmamasi icin kus sahiplerinin dikkatli olmasi adina bu detay.. kuslar minicik bedenleriyle mahfoluyolar farkedene kadar gecen surecte cunku bu kahrolasi mahluklar kurutuyolar kanlarini emmekten

Dediğimi uygulayın yeter o zaman..

Geçmiş olsun. .

Geri