Karadeniz Pet

Paslanmış kafes

Edquart

Yeni Üye
Kuşumun kafesi çok paslandı ve demirleri yiyor, detaylı bakınca gagasının kenarındaki tüylerine ufaktan bulaşmıştı pas kafesi nasıl temizleyebilirim

Aynı sorun bendede var 3-4 ay önce fırınlı boya 60x40x35 kalın telli kaliteli bir kafes aldım dişi kuş belli bölgedeki boyaları kazıyarak çıkarttı gidip galvaniz dandik bi kafes almak zorunda kaldım o kafesi nasıl kullanabılırım diye düşünüyorum

Yeni bir kafes almanız gerekiyor. Daha kaliteli bir kafes alın, kuşlarınızın hayatı lütfen bu kadar ucuz olmasın. Kuş beslemeye başlarken giderlerini de hesaba kattığınızı varsayıyorum.

Paslanmış kafesi boyayarak veya pas sökücü gibi kimyasal maddeler dökerek tekrar kullanılır duruma getirmeye çalışmayın. O beslediğiniz hayvanların da bir can taşıdığını unutmayalım lütfen.

Sağlığı açısından tehlikeli sonuçlar doğurabilir paslı kafes. En basit şekliyle sürekli paslı bir çatalla yemek yediğinizi düşünün, bu canlı size muhtaç olduğu için onun vazgeçemeyeceği ya da düşünemeyeceği şeyleri siz düşünmelisiniz. Tek bir kuşunuz varsa küçük de olsa başka bir kafese geçmeniz kuşun sağlığı açısından daha uygun.

Yeni bir kafes almanız gerekiyor. Daha kaliteli bir kafes alın, kuşlarınızın hayatı lütfen bu kadar ucuz olmasın. Kuş beslemeye başlarken giderlerini de hesaba kattığınızı varsayıyorum.

Paslanmış kafesi boyayarak veya pas sökücü gibi kimyasal maddeler dökerek tekrar kullanılır duruma getirmeye çalışmayın. O beslediğiniz hayvanların da bir can taşıdığını unutmayalım lütfen.
Kuş sağlığını asla bu kadar kolaya indirgemedim, maddi açıdan getirilerini biliyorum ve söylediğim gibi, kafesi yeni almıştım. Birkaç ayı buldu o kafeste yaşıyorlar. Paslanmaya başlamıştı ufak ufak. Benim canım olmuş yavruların hayatına bu kadar kolay gözle bakmadım hiç. Varsa bir yolu, sizden bunu istedim. Söylediklerinizi dikkate alıp en yakın zamanda yeni kafes alacağım. Teşekkürler.

Kuş sağlığını asla bu kadar kolaya indirgemedim, maddi açıdan getirilerini biliyorum ve söylediğim gibi, kafesi yeni almıştım. Birkaç ayı buldu o kafeste yaşıyorlar. Paslanmaya başlamıştı ufak ufak. Benim canım olmuş yavruların hayatına bu kadar kolay gözle bakmadım hiç. Varsa bir yolu, sizden bunu istedim. Söylediklerinizi dikkate alıp en yakın zamanda yeni kafes alacağım. Teşekkürler.
Maalesef bir yolu yok. Akyol kardeşlerden kafes benzeri ürünler almanızı önermem gereksiz pahalı. Yeni kafes almanız lazım öyle pas sökücüyle vesaire çözülecek iş değil. Yeni kafes için bunları alabilirsiniz 1. kafesi bizzat ben de kullanıyorum oldukça kaliteli kafesler;

Rica ederim. Lütfen beni yanlış anlamayın, bunları sizi üzmek için değil, kuşlarınızın sağlığı için yazdım.

Boyaları yemesi zehirleyici olabilir Çok Tehlikeli.Ayrıva diğer üyelerin dediği gibi paslı şeyler tüm canlılar için zararlı kafesi değiştiremiyorsanız.Boyayı kazıyabilirsiniz.Boyalı kafesler hoş görünseler de uzun vadede pek sağlıklı olmuyorlar

Paslanmış kafesi bir an önce değiştirmenizi öneriyorum, ağır metal zehirlenmesinden dolayı kuşunuzun enfeksiyon kaparak bağışıklığının düşmesine buda tüyden çıkamama, mantar veya megabakter hastalığına kadar birçok hastalığa sebebiyet verir, birde kafesi haftada 2 kez temizleyin, başıma geldiği için biliyorum, biraz paraya kıyıp düzgün bir kafes almanızı öneriyorum

Boyaları yemesi zehirleyici olabilir Çok Tehlikeli.Ayrıva diğer üyelerin dediği gibi paslı şeyler tüm canlılar için zararlı kafesi değiştiremiyorsanız.Boyayı kazıyabilirsiniz.Boyalı kafesler hoş görünseler de uzun vadede pek sağlıklı olmuyorlar
Boyayı kazıdığınızda pastan kurtulamiyorsunuz maalesef ben ülkemizde üretilen hiçbir boyalı kafesi önermiyorum, mümkünse galvaniz kaplı olanlar var onlar olabilir

Paslanmış kafesi bir an önce değiştirmenizi öneriyorum, ağır metal zehirlenmesinden dolayı kuşunuzun enfeksiyon kaparak bağışıklığının düşmesine buda tüyden çıkamama, mantar veya megabakter hastalığına kadar birçok hastalığa sebebiyet verir, birde kafesi haftada 2 kez temizleyin, başıma geldiği için biliyorum, biraz paraya kıyıp düzgün bir kafes almanızı öneriyorum
Konu neredeyse yarım ay önce açılmış. Gerekli cevaplar da verilmiş.