Karadeniz Pet

Pendik Kayıp Sunshine

Emre Özer

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

6.5 yıldır ailemizin bir parçası olan 7 yaşındaki muhbbet kuşum Sunshine bir talihsizlik sonucu 9 Temmuz 2019 tarihinde saat 11:00 civarı balkondan kaçtı. En son Kaynarca Parkı içinde Botanik Çay Bahçesindeki yüksek bir ağacın tepesinde kaçtıktan 15dk sonra gördüm. Yaklaşık 30 dk ağacın tepesinde durmasına rağmen bir türlü getiremedim. :( (Muhtemelen ortamın güzelliğine kaptırdı kendini)

Sonra bir karga ona doğru uçunca kaçtı ve gözden kaybettim. Not: Karga sabit kaldı peşinden gitmedi.

Salı gününden beri her sabah-akşam yakın civarı arıyorum. Ancak bir türlü bulamadım. Lütfen görenler veya yakalayanlar yardımcı olur musunuz bana?

En son görüldüğü Botanik Çay Bahçesi konumu: Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad. No:146 D:148 Pendik/İstanbul
Kuşumun rengi sarı cinsiyeti erkek ayırt edici özelliklerinden biri sırtının üzerinde yani kanatlarının altında yeşil renkli tüyler olması. Ekte fotoğraflarını paylaşıyorum.

Cep No: 0507 251 69 25
39357
39358
39359

39360

Üzüldüm geçmiş olsun benim evin orası keşke denk gelebilseydim yine de etrafa bakarak gezerim belki birinin evine girmiştir

Kardeş kayıp ilanı koy miktar belirtmeden bulan kişiye isterse ödül verilecektir falan gibi yada belirtirsin pet shopları gez yakın olan umarım bulursun

Ben de Pendikte oturuyorum. Umarım bulunur. Ama umutsuzlandırmak gibi olmasın da dışarıda yaşama olasılıkları neredeyse hiç yok:( bizim de 4 buçuk yıllık kuşumuz kaçmıştı:( çok üzücü birşey. Umarım bulursunuz ama belki geri gelir bizimki ağaca gelip konmuştu sevinmiştik ama geri gitti:(

kesin yakalayıp almışlardır. kaçıp gelmediğine göre yalnız beslediniz sanırım. eşi arkadaşı olsa o balkonu terketmezdi hemen. birazda bunu çiftleşme iç güdüsüyle yapıyolar bence.

Geri