Karadeniz Pet

PETSHOP Muhabbet Fiyatları HK.

g0rky06

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar,

İşte size bir PETSHOP klasiği kuşların hepsi yerli HOLLANDA ,İNGİLİZ,ÇEKOSLAVAK diye ayırt edilmiş. Lütfen bunlara kanmayan fiyatları ortada 85 TL,75TL,65TL yazmışlar burada üretici ve hobici arkadaşlar yerli ve cekoslavak kuşları 30 40 tl ye satıyorlar seçim sizin...

20150307_202955.jpg

Özellikle şuanda piyasada çok fazla ithal kuş var.
Birçoğu da ufak tefek ve hasta, üretici kuşu ile bunlar kiyaslanmaz.
Tecrübesi zayıf arkadaşlar ve yeni başlayanlar için kötü
tecrübeler oluşuyor malesef. Burdan da denk geliyoruz.
hasta kuşlara, yavru diye yetişkin kus verilmesi, damızlık diye
2 aylık kus verilmesi vb. O nedenle bu site hem bilgilendirme
açısından hem tecrübeler hemde uygun kus temini açısından
büyük avantaj.

O kuşların neresi ingiliz :D Yazık Canlı Hayvan Mağazalarından (Petshop) yem dahi almayın...

Son düzenleme:
Bahausta kİpanin karsisindaki yer değilmi burasi

Giderler yine petshopdan alır millet o yuzden artik ben bizzat diyorum gidin b
petshopdan alın diye:)
Birde petshopdan alıp sonra burada konu açılıyor kuşum niye kabarık cinsi ne irki ne niye eslesmiyor diye bundan sobra ben git aldigin yere ssor yazacam petshop alanlara:)

Istanbul da 25 den Başlıyor Ankara da hepten uçmuşlar ama burda da görüyoruz yerliye Çek kırığa ingiliz yazanı zihniyet aynı zihniyet bence.

Giderler yine petshopdan alır millet o yuzden artik ben bizzat diyorum gidin b
petshopdan alın diye:)
Birde petshopdan alıp sonra burada konu açılıyor kuşum niye kabarık cinsi ne irki ne niye eslesmiyor diye bundan sobra ben git aldigin yere ssor yazacam petshop alanlara:)

ben zaten petshopdan alıp burada konu paylaşanlara sinir oluyorum

Merhaba arkadaşlar,

İşte size bir PETSHOP klasiği kuşların hepsi yerli HOLLANDA ,İNGİLİZ,ÇEKOSLAVAK diye ayırt edilmiş. Lütfen bunlara kanmayan fiyatları ortada 85 TL,75TL,65TL yazmışlar burada üretici ve hobici arkadaşlar yerli ve cekoslavak kuşları 30 40 tl ye satıyorlar seçim sizin...

20150307_202955.jpg

Abi memlekete gittiğimde kuzenime muhabbet kuşe hediyr etmek istedim. Sınav stresi var kafa dağıtır dedim. Adam yerli irisi kuşa ingiliz dedi 120 lira fiyat çekti. Bence piyasa denetleme kurulu gerekli. Ya da onun gibi birşey Osmanlıdaki ahilik teşkilatı örnek alınabilir. Dinimizde bile kâr ın fazlası haram kılınmışken bazıları ( hepsinin günahına girmek istemem hakkıyla yapanlar da var) toptan 15–20 ye aldıkları kuşa 80–100 fiyat çekiyorlar. Özellikle üreticilerin az olduğu şehirlerde.

o zaman bizde ki iyi yerliler ingiliz oluyor :) yavru bile alacak olsam petshoptan almam üretici bulurum alırım işini düzgün doğru yapan bi petshopla çok nadir karşılaşmışımdır

hocam ben burda uretici arkadaslar kazansin burdan kus alayim demistim.maalesef cikmamisti kimse.sonra mwcbur petshopcuya gitmistim.bazen boylede olabiliyor.

Abi memlekete gittiğimde kuzenime muhabbet kuşe hediyr etmek istedim. Sınav stresi var kafa dağıtır dedim. Adam yerli irisi kuşa ingiliz dedi 120 lira fiyat çekti. Bence piyasa denetleme kurulu gerekli. Ya da onun gibi birşey Osmanlıdaki ahilik teşkilatı örnek alınabilir. Dinimizde bile kâr ın fazlası haram kılınmışken bazıları ( hepsinin günahına girmek istemem hakkıyla yapanlar da var) toptan 15–20 ye aldıkları kuşa 80–100 fiyat çekiyorlar. Özellikle üreticilerin az olduğu şehirlerde.

Etik davranma ahlakı kalmazsa bir toplumun esnaflarında bahsettiklerin hepsi geçmişte kalır...

Etik davranma ahlakı kalmazsa bir toplumun esnaflarında bahsettiklerin hepsi geçmişte kalır...

Haklısınız. Okuduğum bölüm gereği Türk tarihini en başından detaylı olarak gördük derslerde. Gerçekten çok eski devletlerimizden tut Osmanlıya kadar dürüst insanlarmışız. Osmanlılarda zirve yaşamışız. Halk savaşçılık ve ahlâki yönden itibar görürmüş. Maalesef tarihimizin en kötü ahlâki bunalımını yaşıyoruz.

Son düzenleme:
Haklısınız. Okuduğum bölüm gereği Türk tarihini en başından detaylı olarak gördük derslerde. Gerçekten çok eski devletlerimizden tut Osmanlıya kadar dürüst insanlarmışız. Osmanlılarda zirve yaşamışız. Halk savaşçılık ve ahlâki yönden itibar görürmüş. Maalesef tarihimizin en kötü ahlâki bunalımını yaşıyoruz.

Doğrudur. Çok şey söylemek gerekiyor ama buradan olmuyor malesef. En azından kendimizi geliştirerek, ilerleyerek bunları görmemiz gerekiyor. Yılmadan, usanmadan çalışıp yükselmeliyiz. Allah sonumuzu hayırlara eylesin.

Üretimin devamlılığı için lütfen üreticiden alın kuşlarınızı. Yem, mama, vitamin vb. ihtiyaçları bu şekilde karşılayabilsinler.

Arkadaşlar isini hakkıyla yapan pek çok pet shop vardir ama ben sadece bir iki taneye denk geldim bir eminonune gidim dedim gitmez olsaydım sakin emin önünden kus almayın demiyorum kuştan gerçekten anliyorsaniz ve satıcıyı dinlemeyip kendi kafaniza gore aliyorsaniz tabi isi biliyor kuştan anliyorsaniz o zaman alin ben ev üretimi yapan bir arkadaştan aldım sağolsun çok memnunum

üreticiden alalım ama üreticide pet shoptan farkı yok..kimse burnundan kıl aldırmıyor..jumbo çifti 300 den aşağı kimse vermiyor..eminönünde sordum 250 ye çiftini veriyor..ilgilenen arkadas olursa (üreticilerden) bana ulassın.. arkadasların bilgilerinden faydalanırız ..505 292 8800

benım oturdugum semtte ben suan 22 yasındayım senelerdır ben kendımı bıldım bılelı bır petshopcu var ama adamın yerıne gıdın tertemız kusların kafeslerı falan olsun ve kusları cok guzel haraketlı dun 2 tane yavru kus aldım ordan bırı albıno bırı spangle 2 sine 100tl verdım cok dıl bence uygundu ve kuslarıda guzel istanbul gazıosman pasada oturan varsa uretıcı den alamıorsa orayı tavsıe ederm gercekden kusları cok ıı her petshopcu kotu kus satmıor adamı senelerdır tanıorum ondan aldıgım hıc bır hayvanda ne hastalık gordum ne ölum yasadım masallah cok sukur ve kuscuya gırdıgımde yetıskın kus ıstedım adam durustce bende suan erkek kus yok dedı buyuk dısı var sadece yavru vereyım dedı 2 tane dısı erkek bende olur dıyıp aldım yanı her petshopdan alıs verıs yapılmaz dıe bırsey yok bence gıttıgınız yere ıı bakıp gozden gecırıp karar verın

Geri