Karadeniz Pet

petshopcuların durumu

Kuşunuuzun son durumu nedir hala aynı mı , o söylnen hocaya muhakkak ulaşmanız lazım.
Üniversitenin veterinerlik fakultesinin sitesinden o hocanın odasının numarasına veya mail adresine ulaşmanız mümkün.
tek yapmanız gereken googleye hocanın adı soyadı ve üniversite adını yazmanız.
eğer sitede yazmıyorsa , veterinerlik fakultesinin öğrenci işlerini arayarak hocanın oda numarasını öğrenebilirsiniz.
ayrıca şimdi baktımö hayvan hastanesi var orayamı götürdünüz kuşu ?
bakın bu hayvan hastanesinin sitesi ayrıca acil polinikliğide varmış.
kafes kuşları için ücret cizelgesinde 25 tl gözüküyor .
site bu : http://www.veterinary.ankara.edu.tr/index.php?mdl=birim&birim_id=39&menu_id=168

umarım çocuk iyileşir.
Bu sabah yine götürdüm ama yine görüşemedik İrem hocayla,başka birine yönlendirdiler o da baktıktan sonra İrem hocaya göstermeniz lazım dedi (koca fakültede kuştan anlayan bir tek İrem hoca var anlayacağınız)yarın 13:30 dan sonra İrem hoca hastanede olacakmış bizde o saatte orda olacağız aksi bir durum çıkmazsa yarın miniğimi gösterecem hocaya.Evet 25 tl muayene ücreti tabi istenilen her tetkikten ayrı bir ücret alınıyor buna rağmen veterinerden daha uygun,iyi olsunlar da giden para olsun bir tek.

Kuşunuuzun son durumu nedir hala aynı mı , o söylnen hocaya muhakkak ulaşmanız lazım.
Üniversitenin veterinerlik fakultesinin sitesinden o hocanın odasının numarasına veya mail adresine ulaşmanız mümkün.
tek yapmanız gereken googleye hocanın adı soyadı ve üniversite adını yazmanız.
eğer sitede yazmıyorsa , veterinerlik fakultesinin öğrenci işlerini arayarak hocanın oda numarasını öğrenebilirsiniz.
ayrıca şimdi baktımö hayvan hastanesi var orayamı götürdünüz kuşu ?
bakın bu hayvan hastanesinin sitesi ayrıca acil polinikliğide varmış.
kafes kuşları için ücret cizelgesinde 25 tl gözüküyor .
site bu : http://www.veterinary.ankara.edu.tr/index.php?mdl=birim&birim_id=39&menu_id=168

umarım çocuk iyileşir.
Bu sabah yine götürdüm ama yine görüşemedik İrem hocayla,başka birine yönlendirdiler o da baktıktan sonra İrem hocaya göstermeniz lazım dedi (koca fakültede kuştan anlayan bir tek İrem hoca var anlayacağınız)yarın 13:30 dan sonra İrem hoca hastanede olacakmış bizde o saatte orda olacağız aksi bir durum çıkmazsa yarın miniğimi gösterecem hocaya.Evet 25 tl muayene ücreti tabi istenilen her tetkikten ayrı bir ücret alınıyor buna rağmen veterinerden daha uygun,iyi olsunlar da giden para olsun bir tek.Gözü de düne göre daha iyi ama hala kaşınıyor,gelişmeleri yazacağım çok teşekkür ederim ilginiz için.

Kujum nickli arkadaşım yazdıklarını okudum. Sağolsun arkadaşlarda yönlendirme yapmışlar. İrem hoca nerdeymiş il dışında mı. Böyle acil vakalara Ankara da ise bakmaya gelemezmiydi. Yarın inş şifasını bulur mubişiniz. Lütfen bizi de bilgilendirin.

Kujum nickli arkadaşım yazdıklarını okudum. Sağolsun arkadaşlarda yönlendirme yapmışlar. İrem hoca nerdeymiş il dışında mı. Böyle acil vakalara Ankara da ise bakmaya gelemezmiydi. Yarın inş şifasını bulur mubişiniz. Lütfen bizi de bilgilendirin.
Nihayet bugün İrem hocayla görüşebildik,yavrumun karnında ki kitlesi nohut büyüklüğündeymiş bu muhabbet kuşu için yeterince büyük zaten,anestezi ve ameliyatın çok riskli olduğunu kaldıramayacağını söyledi,bende bunun üzerine bu şekilde de çok yaşamayacağını ki kendisi de doğruladı zaten, ameliyatla belki yaşama şansı çok az ama umut işte belki iyi olacak belki kaldırabilecek ben böyle düşünüyorum ama doğru bir karar mı olmaması mı lazım bilemiyorum.

Haber verdiğin için sağol arkadaşım. Ben naçizane fikrimi sana söylemek isterim. O kitle yavruna şuan için acı veriyor olmalı. Sosyal yaşantısı kısıtlanmadı mı (eski neşesi, hareketliliği yem su içişi vs) Ben yerinde olsaydım ameliyat olsun derdim. İnsan olsa yine aynı tavsiye de bulunurdum. Acı çekmesin yavrum. Çok üzüldüm inan. Karar yine de senin arkadaşım..

Haber verdiğin için sağol arkadaşım. Ben naçizane fikrimi sana söylemek isterim. O kitle yavruna şuan için acı veriyor olmalı. Sosyal yaşantısı kısıtlanmadı mı (eski neşesi, hareketliliği yem su içişi vs) Ben yerinde olsaydım ameliyat olsun derdim. İnsan olsa yine aynı tavsiye de bulunurdum. Acı çekmesin yavrum. Çok üzüldüm inan. Karar yine de senin arkadaşım..
Rica ederim sizlerin fikri benim için önemli,sosyal yaşantısı tabi ki etkiledi Yemesi yarıyarıya azaldı,tüneğinde dururken bile sürekli nefesnefese,kabarık ve devamlı uyuyor,bunlar sadece bizim farkettikletimiz kimbilir ne kadar ağrısı vardır ve acı çekiyordur.Aklın yolu birmiş Ayşe hanım,bende bir umut ameliyattan yanayım,yavrumun bünyesi çok zayıf düştüğü için kendi temin ettiği vitamini verdi hocamız 1 hafta kullanıcaz sonrası ameliyat sanırım.

İlacı kullanın o zaman 1'hafta sonra ameliyatını yaptırın. Çok istiyorum şifa bulmasını 5'yaş büyük bir yaş değil çunku. Hayırlı haberlerini bekliyor olacağım yavrun iyi olsun inş..

Öncelikle belirteyim özel nedenlerden dolayı artık petshoplara gitmiyorum ama daha önce evimde akvaryum hobisini çılgınlaşmış bıyutlarda yaşadığım için petshoplardan çıkmıyordum istanbul anadolu yakasındaki toptancılar dahil neredeyse tüm büyük petshoplar beni tanır.
Dediklerinizde haklısınız petshopların çoğunda görüntü aynı. Acak işini gerçekten düzgün yapan petshoplar da var. Bu tamamen hayvan sevgisi ile alakalı. Ben kuş beslemeye yeni başladım ve dediğim gibi kuşu da petshoptan almadım, gitmiyorum. Önceki tecrübelerime dayanarak akvaryum üzerinden yola çıkacak olursam İşine aşık hayvanlara tapan anadolu yakasında akvaryumcu sıralayacak olursam kadıköydeki akvaryumist i ilk sıraya koyarım. Ardından Ces ve maltepe pet i koyabilirim. Son 2 yılda açılan varsa bilmiyorum.
Müşterisi çok, sirkülasyonu fazla olan bu petshoplardan bahsedecek olursam, Bu adamlar bahsettiğiniz gibi 1 kafese 10 kuş koyuyorlar ve koyacaklardırda. Aynı şey balıklar için de geçerli. Bir akvaryumda çok sayıda balığı bulundurmak zorundalar.
Her perşembe toptancıdan balık alınırdı balıklar gelir ve 1 hafta içerisinde çoğu satılırdı. Aynı şey kuşlar içinde de geçerli olsa gerek. Biraz da ülke şartları ile alakalı bir durum. Malum bu adamlar kira ödüyor. Dükkanlarda sınırlı yerleri var. Emin olun ki %90 ı ellerinde olsa kafes başına 1-2 kuştan fazla koymazlar. Ama yer sıkıntısı, geçim sıkıntısı ıvırı zıvırı derken 1 kafeste yada akvaryumda o kafes veya akvaryumun kaldıracağı sayıdan fazla balık/kuş oluyor. Önemli nokta hasta balık/kuşun tespiti ile birlikte anında diğerlerinden ayrılması. Zaiat oluyor malesef evet bu da can taşıyan herşey için geçerli. Kesinlikle petshopları kör gibi savunmak için yazmadım bunları. İşini çok kötü yapanları da gördüm yediği tasa edercesine... Ama hakkı ile yapanlarda durum bundan ibaret.... Toptancıya hayatta müşterisi ile gitmezler çünkü toptancıda ithalatçıdaki fiyatlar çok uygundur müşteri görsün istemezler. Ama ben her yere girip çıkıyordum onlarla :) İçlerinde çok fazla bulunduğum için tecrübe ve gözlemlerim ile sabittir.

Biliyorum zor bir durum risk var ama kurtulma sansıda var. Amaliyattan çıkarsa çok iyi bir bakımla eski sağlığına kavuşur. Bence iyi düşünün.

Öncelikle belirteyim özel nedenlerden dolayı artık petshoplara gitmiyorum ama daha önce evimde akvaryum hobisini çılgınlaşmış bıyutlarda yaşadığım için petshoplardan çıkmıyordum istanbul anadolu yakasındaki toptancılar dahil neredeyse tüm büyük petshoplar beni tanır.
Dediklerinizde haklısınız petshopların çoğunda görüntü aynı. Acak işini gerçekten düzgün yapan petshoplar da var. Bu tamamen hayvan sevgisi ile alakalı. Ben kuş beslemeye yeni başladım ve dediğim gibi kuşu da petshoptan almadım, gitmiyorum. Önceki tecrübelerime dayanarak akvaryum üzerinden yola çıkacak olursam İşine aşık hayvanlara tapan anadolu yakasında akvaryumcu sıralayacak olursam kadıköydeki akvaryumist i ilk sıraya koyarım. Ardından Ces ve maltepe pet i koyabilirim. Son 2 yılda açılan varsa bilmiyorum.
Müşterisi çok, sirkülasyonu fazla olan bu petshoplardan bahsedecek olursam, Bu adamlar bahsettiğiniz gibi 1 kafese 10 kuş koyuyorlar ve koyacaklardırda. Aynı şey balıklar için de geçerli. Bir akvaryumda çok sayıda balığı bulundurmak zorundalar.
Her perşembe toptancıdan balık alınırdı balıklar gelir ve 1 hafta içerisinde çoğu satılırdı. Aynı şey kuşlar içinde de geçerli olsa gerek. Biraz da ülke şartları ile alakalı bir durum. Malum bu adamlar kira ödüyor. Dükkanlarda sınırlı yerleri var. Emin olun ki %90 ı ellerinde olsa kafes başına 1-2 kuştan fazla koymazlar. Ama yer sıkıntısı, geçim sıkıntısı ıvırı zıvırı derken 1 kafeste yada akvaryumda o kafes veya akvaryumun kaldıracağı sayıdan fazla balık/kuş oluyor. Önemli nokta hasta balık/kuşun tespiti ile birlikte anında diğerlerinden ayrılması. Zaiat oluyor malesef evet bu da can taşıyan herşey için geçerli. Kesinlikle petshopları kör gibi savunmak için yazmadım bunları. İşini çok kötü yapanları da gördüm yediği tasa edercesine... Ama hakkı ile yapanlarda durum bundan ibaret.... Toptancıya hayatta müşterisi ile gitmezler çünkü toptancıda ithalatçıdaki fiyatlar çok uygundur müşteri görsün istemezler. Ama ben her yere girip çıkıyordum onlarla :) İçlerinde çok fazla bulunduğum için tecrübe ve gözlemlerim ile sabittir.
Ben söylediklerinize katılmıyorum. Söyleki kirası elektriği ıvırı zıvırı demişsiniz. Ben kendi adıma konuşuyorum bende 40 çifte yakın kuş var. Kira elektrik yem mama ilaç vitamin vs. birçok gider. Yani bu giderler temiz olmaya ve sağlıklın kuş bulundurmaya engel değil. 20₺ sağlıksız kuş alıp satacağına 25₺ sağlıklı kuş al sat hem kaliten artar hemde müşterilerin daha bi güvenle gelir. Ellerinde toptan aldıkları bir dolu ilaç vitamin var. Son kullanma tarihi yaklaşanları kullanabilirler.

Cengiz bey söylediğinizde haklısınız. Bende zaten hastaların ayrılması gerektiğine değinmiştim. Benim temas ettiğim husus 1 kafese 10 kuş doldurmak vs... Yoksa pislik içinde bırakmaları, hastalıklıları diğerlerinin yanında bulundurmaya devam etmelerini normalleştirmek gibi bir düşüncem yoktu. Yazdığımdan bu anlaşılıyorsa eğer kusura bakmasın yazımı okuyanlar söylemek istediğim o değildi. Yer sıkıntısına değinmek istemiştim. Sözün özü şu ki insan istedikten sonra her şeyi yapar... Her gün kuşların altlarını değiştirmek zor olmasa gerek... Tek işin bu sonuçta.. Ayrıca bende petshoptan alınacağına imkan var ise üreticiden alma taraftarıyım. Fiyat performans olarak düşünecek olursak ta bu çok doğru bir tercih olacaktır.

Geri