Karadeniz Pet

Plastik Tünek VS Tahta tünek

Enes Paşa

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun şöyle bir tüneği var .

Üsütünde enine çizgileri var . kuşum bu tünekte dursa hasta olurmu illa tahta tüneğe geçmemmi lazım
Yoksa bundan Hiçbişey olmaz ama tahta tünek daha güzel olur mu ,? Cevaplarsanız sevinirim. Birde
Kuşu saldığımda kafese hiçbir turlu sokamadım kafesı yanına goturdum kapagı gagalayıp ucuyo
parmagıma almayı ednedım gelmıyo bırdahakı salmamda ısık kapatmayı yada telefondan kus sesı acıp kafese koymayı deneyecegım bunun için ne önerirsiniz .Birde kanatlarını ayaklarıyla acıyo kafeste esnetıyo Uçması gerekiyor diye duydum uçmasa birşey olurmu haftada 1 2 kez ucurmmayı dusunuyorum. birde kus sesı dınlettıgımde uyuyan kuş bırden havalanyor kafes duvarlarına tırmanıyor otmeye baslıyor bunu yapmam saglıklımı ? birde 2 .gün olmasına ragmen kendısıne korka korka goğsunu sevdırıyor gagasını sevdırıyor ama unal vlog dan gordum kafasını oksamak hoslarına gıdıyomus gagasına kadar gelıyorum ama kafasına gelınce cok korkuyor kacıyor kafasını asagı egıyor . sevdırmıyor kafasını nedne olabılır .
1)
2)
3) şeklinde verirseniz sevinirim.
4)
5)

Son düzenleme:
Tahta tüneğe geçmek bana kalırsa şart!. Ayak sağlığı için

1-) evet hasta olur
2-) Muhabbet kuşları özgür kuşlardır çoğu kuş kafese direk girmek istemez bu normaldir zamanla alışır kafesine ve girmek ister
3-) Kuşu her gün salmanız en doğrusudur. Yağlanmayı engellemek için. Kuşlar dinlenme modundan çıkarken kanatlarını esnetir genelde. ( En azından benimki öyle)
4-) Kuş kendi türünden bir ses duyuyor çıldırması normal. Ancak yapmanızı önermem.
5-) Kuşunuz benimki gibi kendini sevdirmeyi seviyor aranızda daha tam güven bağları oluşmamıştır daha yeni olduğu için ve kafasına dokununca korkuyordur. Normal bir durum. Zamanla geçer.

Birde benimki yavru erkek , Eğer Düşünürsem kuşu şu resimdeki

soldaki kuşla değiştirmeyi düşünüyorum ancak kuş dişi ne yapmamı önerirsiniz ? ,ayrıca zamanla alışır derken nasıl olacak ?
Hergun salarım sıkıntı olmaz ama kafese gırmedıgı ıcın aılem kızıyor .

Plastik tünek zararlıdır.tahta tünek almalısın.kuşun mantar olur uzun vadede.önce parmağına konmaya alıştır kafeste sonra dışarda küçük bir odada salmaya başla senden kaçtıkça hızlı bir şekilde kovalamadan sakince her seferinde yanına git tekrar almayı dene zamanla yorulup pes eder fakat kuşu aşırı yorma.haftada 1-2 kez uçurma çok az benim kuşlarım her gün 6-8 saat salık.en az günde 2-3 saat uçurmalısın.tek kuş ise ilgilenmen gerekiyor.

Eğer alışırsa benim için sıkıntı olmazher gun 1 2 3 saat ucururum ancak usttekı soruma bır bakabılırmısınız . Kuşla ilgili resim attım bırtane . Bide müslüm gürses açtıgımad ötmeye baslıyo hıc otmeyen kus . Her gün açsam Müslüm şarkıları söylemeye başlarmı ?

Eğer alışırsa benim için sıkıntı olmazher gun 1 2 3 saat ucururum ancak usttekı soruma bır bakabılırmısınız . Kuşla ilgili resim attım bırtane . Bide müslüm gürses açtıgımad ötmeye baslıyo hıc otmeyen kus . Her gün açsam Müslüm şarkıları söylemeye başlarmı ?
Dişi alman demek daha zor alışmak demek. Erkek kuş kalsın

Peki dediklerinizi uygulayacağım çok soru sordum biliyorum ama son sorum :)
Kafese nasıl alıştıracağım . Ve kafesten çıktığında acıkıp gerı doner dıye dusundm actım
Galiba acıktı kafese geldi ama yem kablarını dısardan gagalamaya calısıyor ıcerı gırmeyı akıl
edemıyormu ne yapacağım ?
İlk 1 hafta salmamalımıyım daha alısık olmadıgı ıcın . Yoksa yinede hergun 1,5 saat ucurayımmı
Bide yeme uflemek mı ne varmıs o nasıl apılıyor kabuklar ıcın

Dişi kuşla değiştirmek istiyorsun?herkes yavru erkek istiyoro_Oerkek kuş kalsın.şarkı konusunu bilmiyorum.kafese nasıl koyacağını ve ayrıntılı nasıl eğiteceğini yazarım pcye geçince.

Peki teşekkür ederim Pc ye geçince bu konuya ayrıntılı şekilde yazarsınız :) Herşeyi . :D

Arkadaşlar kuşumun şöyle bir tüneği var .

Üsütünde enine çizgileri var . kuşum bu tünekte dursa hasta olurmu illa tahta tüneğe geçmemmi lazım
Yoksa bundan Hiçbişey olmaz ama tahta tünek daha güzel olur mu ,? Cevaplarsanız sevinirim. Birde
Kuşu saldığımda kafese hiçbir turlu sokamadım kafesı yanına goturdum kapagı gagalayıp ucuyo
parmagıma almayı ednedım gelmıyo bırdahakı salmamda ısık kapatmayı yada telefondan kus sesı acıp kafese koymayı deneyecegım bunun için ne önerirsiniz .Birde kanatlarını ayaklarıyla acıyo kafeste esnetıyo Uçması gerekiyor diye duydum uçmasa birşey olurmu haftada 1 2 kez ucurmmayı dusunuyorum. birde kus sesı dınlettıgımde uyuyan kuş bırden havalanyor kafes duvarlarına tırmanıyor otmeye baslıyor bunu yapmam saglıklımı ? birde 2 .gün olmasına ragmen kendısıne korka korka goğsunu sevdırıyor gagasını sevdırıyor ama unal vlog dan gordum kafasını oksamak hoslarına gıdıyomus gagasına kadar gelıyorum ama kafasına gelınce cok korkuyor kacıyor kafasını asagı egıyor . sevdırmıyor kafasını nedne olabılır .
1)
2)
3) şeklinde verirseniz sevinirim.
4)
5)
1) tahta tunek cok oneriliyor. Ben de suan plastik kullaniyorum ama ilk ls hem daha genis bir kafese gecmesinu saglayacagim hem de tahta tunek edinecegim.
2)kusu odada salmak icin acele etmis olabilirsiniz. Kusun kafesini, kafesin bulundugu yeri ve odayi gozlemleyip merak etmeye basladigindan emin oldugunuz zaman acmaniz en dogrusu bu da en azindan bi 5-6 gun eder. Ortamina alismis kusu kafesi hic kapanmayacak sekilde ozgur birakabilirsiniz.
3) kanatlarini ayaklarini esnetebilir bu kucucuk bir kasefte hareketsiz birakilan her canlinin mecbur kalacagi bir reflex
4)kafasini sevmek icin 2 gun cok erken bir zaman. Bir sure ellemeden urkutmeden sesinize ve yuzunuze alistirmaya calismaniz kafiii..

Geri